Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Isten létezésére miért nem...

Potyondi Gergely kérdése:

Isten létezésére miért nem fogadnak el semmilyen bizonyítékot az ateisták egy része?

Figyelt kérdés

Rengeteg bizonyíték van Isten létezésére.


Pl.: XVI. Benedek Pápa lemondása után belecsapott a villám a Vatikánba. Előtte egy látnoknő megírta hogy ő az utolsó igaz Pápa.


Híradóban is mutatták a villámcsapást:


https://www.youtube.com/watch?v=wMLZ84uL3k


Vannak akik szerint ez babonaság, de a Biblia sehol sem írja hogy babonaság azt hinni hogy Isten természeti csapásokat is művel.

Mások szerint meg a véletlen műve, de hogy pont ott történjen ez akkor, ehhez túl kicsi az esély.


Meg szeretném tudni hogy milyen bizonyíték kell egy ateistának ahhoz hogy higgyen Istenben.


Aki sértő, kritizáló vagy támadó jellegű válaszokat írna, az inkább ne is válaszoljon.


Köszönöm!



2019. júl. 6. 22:01
1 2 3 4 5 6 7 8
 51/73 anonim ***** válasza:
98%
Nehéz, ha a Bibliában nincsenek érvek, csak kijelentések amiket vakon elhiszel :/
2019. júl. 9. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/73 anonim ***** válasza:
0%

"Isten létezésére miért nem fogadnak el semmilyen bizonyítékot az ateisták egy része?"


Hát, kérdező, én hívő vagyok, de ilyen marhaságokat írni, mint ez a villámcsapásos sztori:(


Isten létére logikai bizonyítékok vannak, nem babonák:

[link]


Ráadásul a természettudományokból is le lehet vezetni Isten létét. Persze nem direktbe

2019. júl. 12. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/73 anonim ***** válasza:
0%

"Nehéz, ha a Bibliában nincsenek érvek, csak kijelentések amiket vakon elhiszel :/"

Ezt vakon elhitted?

2019. júl. 12. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/73 anonim ***** válasza:
92%

"Isten létére logikai bizonyítékok vannak, nem babonák"

Nem unod még ugyanazt a számtalanszor megcáfolt linkedet ismételgetni? Továbbra sem bizonyít semmit, ha semmivel sem bizonyított dogmatikus kijelentésekre hagyatkozva próbálják bizonygatni istent.

És még ha bizonyítanának is bármit, abból sem következne hogy akkor pont az általad elképzelt isten létezne, nem bármelyik másik, vagy akár egy olyan isten akit egyik vallás sem képzelt el.

2019. júl. 12. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/73 anonim ***** válasza:
100%
Ha idegesít kérdező,hogy valaki ellentmond a Bibliának,akkor minek az egész kérdésed? Elég egyoldalú,ha csak a Bibliát 100%-ig elfogadó keresztények válaszára vagy kíváncsi. Ha az ateistákat nevezted meg rögtön a főkérdésben,akkor nyeld már le,hogy ők is merészelnek írni,csak tudják saját magukról,hogy mit és miért nem fogadnak el.
2019. júl. 12. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/73 A kérdező kommentje:

Ami engem igazán feldühített hogy egy Keresztény válaszoló babonasággal vádolt, és számomra ez terelte el a témát.


Katolikusoknál is és Protestánsoknál is kizavarnák azt aki ilyet mer állítani hogy: "Isten segítségében hinni babonaság" vagy hogy "babonaság hinni azoknak akik látták a poklot".


Ez a Keresztény ezzel pont azt csinálja mint sok ateista: megpróbálja megtörni mások hitét.


55-ös: Ezeken kívül sok ateista választ olvastam amivel nem értek egyet, de azok legalább nem voltak ennyire dühítőek.

2019. júl. 12. 23:10
 57/73 anonim ***** válasza:
92%

"Ami engem igazán feldühített hogy egy Keresztény válaszoló babonasággal vádolt, és számomra ez terelte el a témát"

Ez nem vád, ez szimpla ténymegállapítás volt. Ahogy teljesen random módon összekapcsolsz dolgokat, ok-okozati összefüggések nélküli következtetéseket erőltetsz, ez babonás viselkedés. Ennyi.

2019. júl. 12. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/73 A kérdező kommentje:

57-es: Hazudsz.


Ha igazat beszélsz akkor támaszd alá Bibliai érvekkel.


Én már írtam eleget a Bibliábol is és más internetes oldalakról is arról hogy miért nem babonaság.

2019. júl. 13. 07:59
 59/73 anonim ***** válasza:
100%

" Ami engem igazán feldühített hogy egy Keresztény válaszoló babonasággal vádolt, és számomra ez terelte el a témát.



Katolikusoknál is és Protestánsoknál is kizavarnák azt aki ilyet mer állítani hogy: "Isten segítségében hinni babonaság" vagy hogy "babonaság hinni azoknak akik látták a poklot". "


Igazad van,tényleg nem babonaság,szimpla butaság. A Biblia nem azt írja véletlenül,hogy onnan nem jön vissza senki? Ehhez képest már a fél világ megjárta. És ez miben hitelesebb,mintha valaki azt mondaná,hogy járt a Mennyben,ahol 72 szűz fogadta? Őszintén,miért kéne az előbbit előbb elhinni és támadhatatlan tényként kezelni,a másikat meg kizárni? Azt meg hadd ne mondjam,hogy mikor egy hívő küldött videót egy "pokolból visszatért ember" beszámolójáról,ott hogy nézett ki az ürge. És ne jöjjön nekem senki azzal,hogy a külső nem számít,mert az ilyen félőrült kinézetű alakoknak még azt se hinném el,amit kérdeznek.

2019. júl. 13. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/73 anonim ***** válasza:
100%

" Ezt inkább hagyjuk, az itt leírtak nagyon távol állnak Krisztustól és az evangéliumtól. Mi keresztények nem hiszünk önjelölt "látnokoknak". Ez babonaság. Mi több, ebben a kontextusban többet árt a kereszténységnek, mint használ. Ne nevettessük ki magunkat. "


Csak a tisztánlátás végett beidéztem azt a bizonyos "vádat". Sehol nem látom,hogy hívő létére babonaságnak tartja,hogy valaki Isten segítségében hisz. A látnokokban való hitet említette,az,hogy te ezt összemosod az Istenhittel,nem az ő problémája. Innentől kezdve inkább te vádoltad őt,hogy hívő létére nem hisz Isten segítségében,sőt,egyenesen megveti,mikor ez sehol sem szerepel. De lehet,hogy csak szimplán bazinagyot akartál mondani.

2019. júl. 13. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!