Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Isten létezésére miért nem...

Potyondi Gergely kérdése:

Isten létezésére miért nem fogadnak el semmilyen bizonyítékot az ateisták egy része?

Figyelt kérdés

Rengeteg bizonyíték van Isten létezésére.


Pl.: XVI. Benedek Pápa lemondása után belecsapott a villám a Vatikánba. Előtte egy látnoknő megírta hogy ő az utolsó igaz Pápa.


Híradóban is mutatták a villámcsapást:


https://www.youtube.com/watch?v=wMLZ84uL3k


Vannak akik szerint ez babonaság, de a Biblia sehol sem írja hogy babonaság azt hinni hogy Isten természeti csapásokat is művel.

Mások szerint meg a véletlen műve, de hogy pont ott történjen ez akkor, ehhez túl kicsi az esély.


Meg szeretném tudni hogy milyen bizonyíték kell egy ateistának ahhoz hogy higgyen Istenben.


Aki sértő, kritizáló vagy támadó jellegű válaszokat írna, az inkább ne is válaszoljon.


Köszönöm!



2019. júl. 6. 22:01
1 2 3 4 5 6 7 8
 61/73 A kérdező kommentje:

Isten azért küld Keresztény látnokokat, hogy megerősítsék az emberek Istenben való hitét. Ezzel Ő Segít nekünk üdvözülni.


A 25-ös meg Keresztény létére ezt írta: "Mi keresztények nem hiszünk önjelölt "látnokoknak". Ez babonaság."


Ha ő babonasággal vádolja a Keresztény látnokokat, akkor honnan tudjam biztosan hogy hisz Isten segítségében?


Ami még baj hogy utána a sok válaszoló közül nem tudom hogy melyik az ő válasza még, de kértem tőle hogy ha nem idéz a Bibliából akkor kérjen bocsánatot vagy ne is válaszoljon.

2019. júl. 13. 15:23
 62/73 anonim ***** válasza:
100%
Hogy egy bibliai próféta és egy önjelölt látnok közt sem tudsz különbséget tenni, az azért igen mély butaságról árulkodik...
2019. júl. 13. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/73 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagy babonás.

Fanatikus vagy, akinek gőze sincs a környezetéről.

Megdelejézett egy boszorkány!

2019. júl. 13. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/73 A kérdező kommentje:

Szerintem azt sem tudjátok hogy kiről van szó. Ha tudnátok akkor ti is elismernétek azt hogy igaza van.


Nem fogom belinkelni, mert akkor azt mondanátok hogy reklámozok.

2019. júl. 13. 17:33
 65/73 anonim válasza:
100%

Melyik isten is? Allah, Krishna, Jézus apja?

Honnan tudja akárki is hogyha létezik isten akkor melyik az igazi?

A másik meg az, hogy háborúk vannak, az emberek gyilkolnak, lopnak, csalnak az idők kezdete óta. Ezt leszarja “Isten” de amikor lemond egy pápa azt nem? Egy villám nem bizonyíték, olvasd el wikipédián hogy mi az a villám. Ha nem lesznek rossz dolgok a világon akkor majd elhiszem hogy van isten, meg akkor is ha meg sem mutatja magát.

2019. aug. 3. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/73 anonim ***** válasza:
87%

Hát, kérdező... nézzük csak a kérdésed.

1: A villám nem bizonyíték. Sehol sincs a Bibliában, hogy az isten így büntetne vagy jelezne bármit.

2: A látnok nem bizonyíték. A Bibliában szerepel, hogy sok lesz a hamis jós.

3: "túl kicsi az esély"

EMBER!

Lemérted, hogy általában milyen gyakorisággal hova csapnak be a villámok, és esélyt számoltál?

Vagy csak a hasadra csaptál?

4: Egy ateistának valódi bizonyíték kell. Olyan, ami egyértelmű, megismételhető, és bizonyító erejű. Amit írtál, az nem ilyen.


Van még két dolog:

1: Sajnos babonás vagy. Ez azt jelenti, hogy olyan dolgokat kapcsolsz össze, amelyeknek semmi köze egymáshoz. Isten nem büntet villámokkal.

2: Sajnos fanatikus vakhívő is vagy. Ez meg azt jelenti, hogy csak a Bibliából fogadnál el bármit is. Pedig ha tudnád, hogyan készült... és pl. mennyire kevés van benne az atomerőművekről... tehát akkor atomerőmű nem létezik?

TE ÍRTAD, hogy CSAK a Bibliából fogadsz el bármit is!

2019. aug. 14. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/73 A kérdező kommentje:

66-os: Ha babonásnak tartasz akkor támaszd alá Bibliai érvekkel.


Mi Keresztények nem fogok elfogadni ateista magyarázatokat.


Persze tudom hogy nem vagyok az mert abban hinni hogy Isten segít az nem babonaság.

2019. aug. 15. 17:17
 68/73 A kérdező kommentje:
Jav.: nem fogunk elfogadni
2019. aug. 15. 19:56
 69/73 anonim ***** válasza:

Mi a bánatnak erőlteted ezt a témát még mindig? Szereted olvasni saját magadat?

Ha engem ennyien hülyének néznének, már régen abbahagytam volna.

Tegyél fel még egy pár ilyen kérdést, szeretek szórakozni.

2019. aug. 15. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/73 A kérdező kommentje:

66-os írt megint.

Én több hétig nem írtam ide.

2019. aug. 15. 20:27
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!