Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Isten létezésére miért nem...

Potyondi Gergely kérdése:

Isten létezésére miért nem fogadnak el semmilyen bizonyítékot az ateisták egy része?

Figyelt kérdés

Rengeteg bizonyíték van Isten létezésére.


Pl.: XVI. Benedek Pápa lemondása után belecsapott a villám a Vatikánba. Előtte egy látnoknő megírta hogy ő az utolsó igaz Pápa.


Híradóban is mutatták a villámcsapást:


https://www.youtube.com/watch?v=wMLZ84uL3k


Vannak akik szerint ez babonaság, de a Biblia sehol sem írja hogy babonaság azt hinni hogy Isten természeti csapásokat is művel.

Mások szerint meg a véletlen műve, de hogy pont ott történjen ez akkor, ehhez túl kicsi az esély.


Meg szeretném tudni hogy milyen bizonyíték kell egy ateistának ahhoz hogy higgyen Istenben.


Aki sértő, kritizáló vagy támadó jellegű válaszokat írna, az inkább ne is válaszoljon.


Köszönöm!



2019. júl. 6. 22:01
1 2 3 4 5 6 7 8
 31/73 anonim ***** válasza:
100%

Okés.

Ellenkező véleményen vagyunk, ami önmagában nem baj, csak tudnám, hogy akkor minek írsz ki kérdést a témában, ha teszel a válaszokra, és csak hazugnak nevezel másokat.

2019. júl. 9. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/73 A kérdező kommentje:

Mert a 25-ös Keresztény létére babonasággal vádolt, és kértem tőle hogy idézzen a Bibliából.


Az tény hogy különböző véleményen vagyunk.

2019. júl. 9. 18:19
 33/73 anonim ***** válasza:
100%
Remélem azzal az egy mondatával nem törte szét a lelkedet.
2019. júl. 9. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/73 anonim ***** válasza:
100%

"Ha ez igaz akkor idézd a Bibliából azt a rész ami kijelenti hogy Istenhez imádkozni babonaság de úgy se fogod megtalálni"

A Biblia sehol nem definiálja a babonaságot, a való világban jelenti ezt a fogalom. Mellesleg nem is az imádkozásra írtam hogy babonaság, hanem hogy beképzeled magadnak hogy ha sikerül lefényképezned egy villámot, az azért van, mert imádkoztál.

Ez egy az egyben ugyanaz a tévképzet, mintha valaki beképzeli magának hogy azért van balszerencséje valamiben, mert átment előtte egy fekete macska.

2019. júl. 9. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/73 A kérdező kommentje:

Egy szóval nem írtam hogy az ima miatt sikerül a fénykép.

Más vallásokban is van ima.


Ha sikerül lefényképeznem a villámot és imádkozom érte Istenhez, akkor az azért van mert Isten segített. És Isten azért segített, mert imádkoztam. Ez nem lehet babona.

Ha tévedek akkor idézz a Bibliából.


Jézus mondta: Amit kértek az Atyától az Én nevemben, megadja nektek.

2019. júl. 9. 20:39
 36/73 anonim ***** válasza:
100%

Neked nem babonaság, szerintem pedig nagyon is az.

Miért is nem lehet továbblépni?

2019. júl. 9. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/73 anonim ***** válasza:
91%

"Ha sikerül lefényképeznem a villámot és imádkozom érte Istenhez, akkor az azért van mert Isten segített"

Igen, a babonaság még mindig ezt jelenti.

2019. júl. 9. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/73 A kérdező kommentje:

37-es:

Ha igazat mondasz akkor támaszd alá Bibliai érvekkel!

2019. júl. 9. 20:43
 39/73 anonim ***** válasza:
100%

Veled nem lehet értelmesen beszélgetni.

Olvasd a Bibliádat, mert úgy látszik azon kívül más nem érdekel.

Szerintem babonás vagy, de emelett fanatikus is.

Odin egyetért velem, és idézd be azt a részt az Edda versekből, ami ne az én véleményemet támasztaná alá. Minden más hazugság.

2019. júl. 9. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/73 A kérdező kommentje:
Lehet velem értelmesen beszélgetni, de ha valaki olyasmit állít ami ellent mond a Bibliával, mint pl.: a 37-es, az engem nagyon dühít.
2019. júl. 9. 20:56
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!