Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ha előtted állna Isten,...

Ha előtted állna Isten, számodra elfogadható formában mutatná meg magát. Megtérnél, vagy keresnél valami tudományos hókuszpókusz magyarázatot a további hitetlenkedésre?

Figyelt kérdés
Milyen bizonyíték kellene még, s mi lenne hozzá az első kérdésed?

2019. júl. 7. 02:16
1 2 3 4 5 6 7
 11/70 anonim ***** válasza:
A 2.-at választanám. Semmi.
2019. júl. 7. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/70 anonim ***** válasza:
89%
A megtérés nem függ össze azzal,hogy látod,vagy nem látod Istent. Sokan akkor se térnének meg,ha látnák és ehhez még csak tudományos magyarázat sem kell,elég az az egyszerű ok (vagy inkább tény),hogy nem nagyon látunk aktivitást tőle. Én speciel,ha van Isten,nem a személyét szeretném látni,nem attól térnék meg,hogy ott áll,oszt jóvan. Hanem ha látnám,hogy izgatja annyira az emberiség,hogy nem nézi ölbetett kézzel a sok nehézséget. Na ez a lényeg szerintem. Ha részt vállal a megteremtett világ jobbátételén,akkor nekem oly mindegy,hogy fizikailag látom-e,mert azon nem múlik semmi.
2019. júl. 7. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/70 tgt ***** válasza:
76%
Vannak drogok, amiktől lehet látni istent. De ez nem bizonyíték Isten létezésére, csak arra, hogy jó az anyag.
2019. júl. 7. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/70 anonim ***** válasza:
91%

Én tudom hogy van isten, de az a mód, ahogyan elvárja az engedelmességet (illetve ahogy gonodolják és prédikálják sokan) az teljességgel kizárt. Ha megjelenne akkor se változna semmi.


Ugyan mi a megtérés számodra?

2019. júl. 7. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/70 anonim ***** válasza:
1%

"nem látunk aktivitást tőle"?


Azt mondja a Biblia, hogy az "Ő útja sokkal magasabbak, mint az emberé".

A másik pedig hogy neked nem elég a türelme, hogy élsz? Szerintem önmagában már ennek is örülnöd kéne!


Az egyik válaszoló azzal élcelődött, hogy mindig a Biblia a bizonyíték. Igen, mivel erről a könyvről alaposabb vizsgálat után nyugodtan elmondható, hogy megbízható! Ehhez persze nem elég a felületesség.

2019. júl. 7. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/70 anonim ***** válasza:
89%

" A másik pedig hogy neked nem elég a türelme, hogy élsz? "


Tudod a tévhittel ellentétben az élet önmagában nem olyan fontos,mint annak a minősége. Most ezzel épp nem magamra utalok,csak arra szeretnék rávilágítani,hogy nem mindenkit lehet a "de legalább élsz" féle blődséggel megfogni,aki úgy él,hogy legszívesebben meg se született volna.

2019. júl. 7. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/70 anonim ***** válasza:
90%
Másrészt eleve nem én kértem,hogy szülessek meg. Ez kb olyan érv,mint a zsarnok szülő,aki kitolja a gyereket,aztán éveken keresztül az arcába vágja,hogy ezért hálásnak kéne lennie. Miért is?
2019. júl. 7. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/70 anonim ***** válasza:
82%

"másik pedig hogy neked nem elég a türelme, hogy élsz? Szerintem önmagában már ennek is örülnöd kéne!"


Ez a pokolbeli gonosz szellemek tanítása.

2019. júl. 7. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/70 anonim ***** válasza:
53%

"A megtérés nem függ össze azzal,hogy látod,vagy nem látod Istent."


Na azért ha látnám, akkor biz Isten megtérnék.

Tudod el sem tudom képzelni, hogy a bibliai végítélet során, mármint ahogy azt megjelenítik, valaki is hitetlen maradjon. Ateista vagyok pedig, de van fantáziám, most képzeld csak el, megfújják a harsonákat, megjelennek az angyalok, aztán elkezdik a tűzbe hányni a hitetleneket, illetve csak elkezdenék, ám ekkora zenebonára senki sem maradna hitetlen, minden más vallású, vagy ateista leborulna, hiszen a szeme előtt zajlana a bizonyosság immár, amelyhez nem kellene többé hit, mert tudás lenne, hogy van Isten és eljött a végítélet órája, szem nem maradna szárazon és nem létezne többé olyan, aki kétségbe vonná a nyilvánvalót, hogy Isten létezik.

Na persze én továbbra sem hiszem ezt, hiszen majd csak akkor kerülhetne erre sor, ha tényleg tapasztalnám, hogy valóra válik a mese, mese, meskete, szerintem túrót van angyal, meg ördög, a többi sallanggal egyetemben, dzsinnek sincsenek, sem rossz, vagy gonosz szellem, vagy kerub, meg szeráf, vagy mi a szösz, csak elszállt habókos emberek hitetik el a hiszékeny hívőkkel, akik simán elhisznek mindent, amiket pedig még senki sem látott, csak a mesebeli szereplők esetleg, de hát azok meg azt hisznek el, amit a szerzőjük, a kitalálójuk állít róluk.

Na persze Mennyország sincs, sem Paradicsom, akik ennek reményében robbantják miszlikre magukat, azokkal semmilyen hurik nem fognak többé cicázni, hiszen testük cafatjai felbomlanak és emléküket csak a gonoszságról alkotott képünk őrzi meg valamennyire, hogy esztelen, őrült fanatikusok mikre képesek a semmiért, kárt okozva mindenkinek, magukat sem kivéve.

Habókos volt az elme aki kitalálta az isteneket és habókosak akik még manapság is elhiszik, zakkant az eszük kereke, de amíg békében megvannak a fene sem bánja, hogy a sok csendes őrült miket képzel be magának.

A baj akkor van, amikor a sok agyalágyult a hiedelmeit másra is rá akarja kényszeríteni, vagy az ostoba szokásokat, parancsolatokat és tilalmakat és akiknek eszük ágában sincs betartani a sok ostoba előírást, azokat szigorúan meg akarják büntetni, akár az életüket is elvéve a semmiért.

2019. júl. 7. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/70 anonim ***** válasza:
0%
18-as! Pokol nincs, a gonosz szellemek meg nem örülnek hogy élsz!
2019. júl. 7. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!