Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ha előtted állna Isten,...

Ha előtted állna Isten, számodra elfogadható formában mutatná meg magát. Megtérnél, vagy keresnél valami tudományos hókuszpókusz magyarázatot a további hitetlenkedésre?

Figyelt kérdés
Milyen bizonyíték kellene még, s mi lenne hozzá az első kérdésed?

2019. júl. 7. 02:16
1 2 3 4 5 6 7
 51/70 Mansour ***** válasza:
100%
Legyen neked a hited szerint! :)
2019. júl. 9. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/70 Mansour ***** válasza:
84%

"Legyen neked a hited szerint! :)"

Bocs, nem írtam oda, de ez a 21%-osnak szólt.

2019. júl. 9. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/70 Mansour ***** válasza:
85%

"Tehát, ha a sátán MOST gonosz, az CSAK úgy lehet, ha:

- ELEVE AZ IS VOLT,

- vagy valaki azzá tette. Mivel más nem volt ott, ez CSAK az isten lehet!"

Egyetértek, a mindenség teremtője alapból mindenért felelős! Nem is értem, miért okoz ez problémát egyeseknek... Ez még nem ment fel minket semmi alól, ettől még a mi szintünk mi is felelősek vagyunk a dolgainkért. De a világban lévő rossz problémája nem a mi szintünk. Nagyon nagy felfuvalkodottságra vall, ha valaki azt állítja, hogy az ember miatt jött be a rossz a világba.

2019. júl. 9. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/70 anonim ***** válasza:
0%

Talán maradjunk az értelmesnek és intelligensnek teremtett lényeknél, ne értelmetlen tárgyakkal példálózz. Sem a bicikli, sem a bomba nem élő, rájuk nem vonatkozik amit Isten Szava mond a szabad akaratról.

Nem is beszélve arról, hogy nyilvánvalóan rendesen el sem olvastad amit előtte írtam, nem értelmezted, nem nézted meg a bibliai bizonyítékokat. Erre néhány percben nem volt időd.


Válaszolj a felett kérdésemre kertelés nélkül:


"Vajon szabad lenne-e az akaratod, ha nem választhatnál jó és rossz között? Nyilvánvalóan nem. Attól leszel SZABAD, hogy saját belső indíttatásból választhatsz, dönthetsz így is, úgy is."


Szerinted? Erre válaszolj, ne irreleváns példákat sorakoztass!

2019. júl. 9. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/70 A kérdező kommentje:

Most akkor vagy szabad akarat van, vagy Isten mindenható. A kettő együtt nem megy!

Ábrahámista Istennek 40 évig tartott kiválasztottait Kánaánba juttatni, és legyilkoltatni az ott lakókat, gyermekeikkel együtt. A teremtőnek 6 napjába került a világ megteremtése. What is?


Csinálhatta volna úgy is, hogy az Istentelen Kánaánitákra egy hatalmas meteort dob, vagy csak pestist küld rájuk, de nem kinyiratta őket, vagyonukat elkoboztatta. Hidd el nekem, Jehova maga a Sátán!

2019. júl. 9. 14:56
 56/70 anonim ***** válasza:

"Vajon szabad lenne-e az akaratod, ha nem választhatnál jó és rossz között?"

IGEN!

Akkor, ha lenne legalább 2 jó, ami közül SZABADON választani lehetne.

Ez MÁR a szabad akarat.

Mint ahogy Nérónak is korlátozva volt a szabad akarata azzal, hogy nem akarhatott atomreaktort.

PONT UGYANILYEN korlátozás az, ha valaki nem akarhatja a rosszat. Elviekben semmi különbség.

Az meg, hogy 2 dolgot akarhat szabadon, vagy 22-t, vagy 2222-t - ELVIEKBEN teljesen mindegy.


Amúgy te mit mondasz egy olyan lény felelősségéről, aki teremthetne egy tökéletesen jól működő világot - és ehelyett egy olyat teremt, ami nagyon gyorsan tönkremegy?

És aztán évmilliárdokon keresztül ezt nem javítja ki?

2019. júl. 9. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/70 A kérdező kommentje:

A teremtő nem emberi értékrendű.


Megkockáztatom, hogy nem az ember az első és nem is az utolsó magas intelligenciával rendelkező lény az univerzumban, aki úgy érzi körülötte forog a világ. Egy rovar értékrendje szerint te is gonosz vagy, feltéve, hogy valaha agyontiportál egy rovart, akár véletlenül is.

Istenről nem sok mindent tudunk, amit a szent iratok állítanak, emberi befolyást szenvedtek el. Világunk lehet akár egy szimuláció, hogy Isten ebből merítsen tudásanyagot saját világába, vagy csak egy Isteni álom, hasonlóan az emberi álmokhoz. Ott sincs valós világ, mégis a benne szereplők valóságosnak érzik, te teremted álmodás közben. Van felelőséged az álmodban szereplő emberek sorsáért?

2019. júl. 9. 15:33
 58/70 anonim ***** válasza:
79%

"Van felelőséged az álmodban szereplő emberek sorsáért?"

Amennyiben ténylegesen szenvednek, és erről én tehetek, akkor igen.


Egyébként már nagyon régóta nem a keresztények istenéről beszélünk (csak jelzem).

2019. júl. 9. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/70 A kérdező kommentje:
Tehetsz az álmidban szereplő emberek szevedéséről? Tehetsz ellene valamit álmodás közben?
2019. júl. 9. 16:33
 60/70 anonim ***** válasza:
72%

Igen.

Nem élek zaklatott életet, hogy ne legyenek lidércálmaim.

De én nem vagyok isten!

Az álmaimban pedig nem szenved senki, maximum én.

2019. júl. 10. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!