Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ha előtted állna Isten,...

Ha előtted állna Isten, számodra elfogadható formában mutatná meg magát. Megtérnél, vagy keresnél valami tudományos hókuszpókusz magyarázatot a további hitetlenkedésre?

Figyelt kérdés
Milyen bizonyíték kellene még, s mi lenne hozzá az első kérdésed?

2019. júl. 7. 02:16
1 2 3 4 5 6 7
 41/70 anonim ***** válasza:

"hanem azzá válik!"

Egyszerűen elképesztő, hogy mennyire nem érted a dolgokat!

MIÉRT van benne a hajlam, hogy "azzá váljon" ?

Miért nem olyan minden élőlény, hogy eleve elutasítsa a bűnt?

Ettől még simán lehetne szabad akarata!


Tudod, a bombák és a robbanóanyagok is igen stabilak és megbízhatóak addig, míg fel nem robbannak.

Mégis, ha én készítek egy bombát, ami MAGÁTÓL felrobban, akkor utána NEM a bombát vonják felelősségre!

Pedig isten bizony nem én robbantottam fel!

Csak betettem egy kemencébe, aztán azt begyújtottam.

Isten is pont ezt tette.

2019. júl. 9. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/70 Mansour ***** válasza:
40%
"Én vagyok az Úr és több nincsen! Ki a világosságot alkotom és a sötétséget teremtem, ki békességet szerzek és gonoszt teremtek; én vagyok az Úr, a ki mindezt cselekszem!" (Ézs. 45:7)
2019. júl. 9. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/70 anonim ***** válasza:
0%

A hajlam a bűnre a tökéletességét elvesztett emberre vonatkozik. Sátán nem "tökéletlen", ami miatt már most el kéne szenvednie a halált, mint az embernek. Tehát nem a hajlama miatt vált rosszá, avagy szegült szembe Istennel, hanem a saját önző kívánsága miatt.


Isten nem robotokat teremtett, hanem szabad akaratú lényeket, akik dönthetnek jól is, rosszul is. Milyen ostobaság lenne elvárni, hogy olyan legyen az "értelmes" élet, hogy csak a jót legyen képes tenni. Csak éppen szabad nem lenne!

2019. júl. 9. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/70 Mansour ***** válasza:
Mit jelent az, hogy "szabad"?
2019. júl. 9. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/70 anonim ***** válasza:

Ez egyszerűen elképesztő.

IQ 80 felett már mindenki megérti, csak te nem.

MIÉRT LETT ÖNZŐRE TEREMTVE A SÁTÁN?

2019. júl. 9. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/70 anonim ***** válasza:
0%

"Ha előtted állna Isten, számodra elfogadható formában mutatná meg magát. Megtérnél, vagy keresnél valami tudományos hókuszpókusz magyarázatot a további hitetlenkedésre?"

Hitetlenkednének tovább. Amikor Isten megtestesül 2000 éve, elképesztően sok csodát tett. Ma is az lenne a sorsa, ami akkor

2019. júl. 9. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/70 anonim ***** válasza:
0%

Amikor elmagyaráztam, hogy Sátán nem a rossz hajlamai miatt vált rosszá, tehát nem a teremtésével volt a baj, akkor jön a következő szó, amibe belekötsz - mitől vált önzővé?

:-)

Ahogy látom éppen te nem érted mit jelent a szabad akarat képessége! Vajon szabad lenne-e az akaratod, ha nem választhatnál jó és rossz között? Nyilvánvalóan nem. Attól leszel SZABAD, hogy saját belső indíttatásból választhatsz, dönthetsz így is, úgy is.


Persze ezt felelősséggel kellene tenni, alaposan utánanézve az igazságnak. Sokan mégsem így döntenek, felületesek és egyoldalúak. A végén rosszul döntenek.


És itt egy idézettel válaszolnák a 42-es hozzászólónak is, aki egy Ézsaiás versel érvelt:


"Ahhoz, hogy az átfogó jelentésű héber ráʽ vagy raʽ szót pontosan lehessen visszaadni magyarul, többféleképpen fordítják, így a szövegkörnyezettől függően lehet „rossz”, „komor”, ’csúnya’, „kemény”, „vészterhes”, „rosszindulatú”, „fukar” és „irigy” (1Mó 2:9; 40:7; 41:3; 2Mó 33:4; 5Mó 6:22; 28:35; Pl 23:6; 28:22). A görög ka·koszʹ szót úgy lehetne meghatározni, hogy 1. ’az, ami erkölcsileg rossz’; 2. ’pusztító’. Többféleképpen lett fordítva, egyebek között: ’rossz’, „káros”, „ártalmas”, „helytelen” (Ró 7:19; 12:17; Kol 3:5; Tit 1:12; Héb 5:14).


A Szentírásban a ráʽ szó először a jó szöges ellentéteként szerepel. Isten megparancsolta Ádámnak, hogy ne egyen a jó és rossz (ráʽ) tudásának fájáról, és figyelmeztette, hogy milyen következményei lesznek, ha engedetlen. Ebből nyilvánvaló, hogy Isten határozza meg, mi a jó, és mi a rossz. Az embernek nem áll jogában meghatározni ezt Istentől függetlenül. Bár Ádám megszegte Istennek ezt a kimondott törvényét, a törvényszegést nem lehetett Jehovának felróni, „rossz dolgokkal [a ka·koszʹ egyik alakja] ugyanis nem lehet próbára tenni Istent, és ő maga sem tesz ilyesmikkel próbára senkit. Hanem mindenki úgy van próbára téve, hogy a saját kívánsága vonzza és csábítja” (Jk 1:13, 14; 1Mó 2:16, 17; 3:17–19).


Mit jelent az, hogy Jehova rosszat hoz valakire? Jehova joggal hozott rosszat vagy bajt Ádámra, amiért az engedetlen lett. Ezért utal a Szentírás Jehovára úgy, mint aki a rossz vagy a baj Teremtője (Ézs 45:7; vö.: IMIT). Amikor Jehova érvényt szerzett a bűnért járó büntetésnek, amely a halál volt, az az emberiség számára rossznak, vagyis bajnak bizonyult. Tehát a rossz nem mindig szinonimája a helytelenségnek. Arra, hogy Jehova rosszat vagy ’bajt teremtett’, példa a Noé napjaiban bekövetkezett özönvíz és az Egyiptomra kirótt tíz csapás. Ezek a rosszak azonban nem helytelenségek voltak, hanem mindkét esetben arról volt szó, hogy Jehova igazságosan járt el a helytelenséget elkövetőkkel szemben, és ezt jogosan tette. Olykor azonban Jehova az irgalmából kifolyólag tartózkodott attól, hogy elhozza azt a veszedelmet vagy rosszat, amelyet szándékában állt elhozni igazságos ítélete folytán, s tette ezt azért, mert az érintettek megbánást tanúsítottak (Jón 3:10). Ezenkívül figyelmeztette a helytelenség gyakorlóit, ezáltal ki nem érdemelt kedvességből lehetőséget adott nekik arra, hogy jó útra térjenek, és így életben maradjanak (Ez 33:11)." ( [link]


Ebből világosan látszik, hogy az Ézsaiás versében szereplő szó nem éppen szerencsésen lett fordítva. Helyesebben talán így szólna:


"Világosságot és sötétséget teremtek, békét és bajt szerzek.

Én, Jehova idézem elő mindezeket."


Tehát a Jakab 1:13 így szól:


"Senki ne mondja, amikor próba alatt áll: „Isten tesz próbára.” Rossz dolgokkal ugyanis nem lehet próbára tenni Istent, és ő maga sem tesz ilyesmikkel próbára senkit. 14 Hanem mindenki úgy van próbára téve, hogy a saját kívánsága vonzza és csábítja."


Vagy úgy képzelitek, hogy Isten helytelenül tett minket képessé "saját kívánságok" (amiből az önzés fejlődik ki) érzésére? Mert ha igen, akkor biztosan helytelenül tett minket képessé az evésre is, hiszen aki túlzásba viszi, az falánk lesz és elhízik.

2019. júl. 9. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/70 anonim ***** válasza:

46-os válaszoló, alapvetően egyet értek veled, csak egy apró, de annál fontosabb kiigazítást tennék: Isten SOHASEM "testesült" meg! Ezt sehol sem írja a Biblia. De ennek ellent mond, amikor az Újszövetségben is többször kijelenti, hogy "Istent senki sem látta soha, a Fiú nyilatkoztatta ki Őt".


Ezt az alapigazságot már az Ószövetség is többször leszögezi, de amikor Jézust szabad szemmel is lehetett látni a földön az első sz.-ban, a Biblia akkor is úgy beszél az Atyjáról, a Mindenhatóról, hogy Őt senki sohasem látta az emberek közül.

2019. júl. 9. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/70 anonim ***** válasza:

"a szabad akarat képessége"

Ezt egy hívő az életben soha nem fogja megérteni.

Már 30 példát írtam, de nézzünk még egyet:

egyszerű bicikli. Ugyan nincs neki szabad akarata, de pont úgy viselkedik: fel akar borulni jobbra, vagy balra. NEM AKAR "megállni" a saját "lábán" !


Az ember mégis meg tudja oldani, hogy nagyjából egyszer sem borul fel, és ráadásul még el is visz oda, ahova akarod.

Pedig nem erőszakolod meg a "szabad akaratát", vagyis pl. nem támasztod ki.


Istennek ez miért nem megy?

Ráadásul úgy, hogy mindent tud és mindent előre lát.

2019. júl. 9. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/70 anonim ***** válasza:

Egyébként egy NEM önző, NEM gonosz valaki MAGÁTÓL NEM VÁLIK AZZÁ!

Ennek csak egyetlen módja van: a súlyos fejsérülés.

Tehát, ha a sátán MOST gonosz, az CSAK úgy lehet, ha:

- ELEVE AZ IS VOLT,

- vagy valaki azzá tette. Mivel más nem volt ott, ez CSAK az isten lehet!

2019. júl. 9. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!