Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Szerintetek hogyan mondjam...

Szerintetek hogyan mondjam ezt meg a lakótársamnak?

Figyelt kérdés

Az a bajom ezzel a lánnyal, hogy vele olyan problémák jönnek elő, ami ezelőtt egyik lakótársamnál sem volt.


Pl. Automatikus, magától értetődő volt eddig a többi lánnyal, hogy megbeszéltük a heti rendünket, ki mikor kel, ha elutazik, mikor jön vissza, hogy legyen valami rendszer, amihez igazodni lehet. Nekem ez egy jó lakótársi viszony alapja.


Róla kiderült, hogy neki erre nincs szüksége, meg ő is elfelejt szólni, plusz semmi közöm hozzá.


Én megkértem, többször is, hogy nekem viszont erre igényem lenne, mert nem tudok hozzá máshogy alkalmazkodni.


Legutóbb éjjel 23:25-kor írt nekem egy üzenetet, hogy így alakult, elfelejtett írni, mindjárt hazaér, nem másnap, ahogy gondolta.


Hát én persze már aludtam. Nem tud csendes lenni éjjel se, se korán reggel (ez a másik bajom vele) és én nagyon megijedtem, mikor megjött, mert annyira mélyen még nem aludtam.


Kimentem pisilni aztán, ő kijött, meglátott, nem esett le neki, hogy amúgy pipa vagyok, plusz álmos is, erre bemutatta nekem az új epilátorát. Éjfélkor! Kis híján hozzávágtam valami nagyon keresetlen kifejezést.


Az a helyzet, hogy végzős vagyok, nincs türelmem hozzá. Plusz többször is mondtam, hogy nekem ez nem jó, de ő annyira szètszórt, hogy se arra nem tud odafigyelni, hogy szóljon nekem dolgokról, plusz mindent nagyon hangosan csinál. A lakás ajtaját rendszeresen nem zárja.


Lehet én vagyok hisztis, de soha senkivel ilyen bajaim nem voltak korábban. Ő meg kb. Jóban akar lenni velem, mikor az utazásaihoz, napirendjéhez "nincs közöm", totál random infokat totál random időben oszt meg velem, nagyon aktívan él (én nyugalomra vágyom), ja és a szobáján kívül mindenhol imád énekelni a lakásban. XD


Nagyon látszik rajta,hogy művészlélek, elvan a maga kis világában, rendszer az a randomság, és igencsak egocentrikus.


Én is művészlélek vagyok, nekem is vannak dolgaim, én is elég spontán vagyok, de most abban a korszakomban vagyok, amikor idő híján rendszer kell az életembe, az ő rendszertelensége belerondít ebbe, és tényleg nincs ehhez türelmem. Plusz ő újabban baglyoskodik, nekem meg le kellett erről szoknom, mert korán kelek, és egyetem mellett dolgozom.


Kis túlzással mondjam azt, hogy nincs tekintettel rám semennyire sem?


Én nem akarom megváltoztatni, az én kedvemért nem kell figyelnie. Meg szerintem nem is menne neki. Meg tudom érteni őt is.


De akkor mennie kell, mert én nyugalomra vágyom.


Ezzel hogyan szembesítsem?



2019. nov. 30. 01:45
1 2 3 4 5
 11/45 anonim ***** válasza:
45%

Szegénykém, végzős vagy? :( Biztos nagyon stresszes lehet.


Majd napi 9-12 óra munka után mennyire az leszel, tudom eltértem a témától, de rohadtul kiégek, hogy mennyire dramatizálva adják elő az egyetemisták az életet, mondom ezt úgy, hogy én is voltam az..

2019. nov. 30. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/45 anonim ***** válasza:
44%

"Legutóbb éjjel 23:25-kor írt nekem egy üzenetet, hogy így alakult, elfelejtett írni, mindjárt hazaér, nem másnap, ahogy gondolta."


Ezt a posztot meg a gyakorikérdésre hajnali 1 óra 45 perckor írtad, lehet igazából rólad van szó a posztban, és arra akarsz kilyukadni, hogy tényleg mindenkinek elege van belőled?


Reméljük nem vagy skizo, és tényleg van egy lakótársad.

2019. nov. 30. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/45 A kérdező kommentje:

Utolsó előtti: nem mindenki egyforma. Pluszban dolgozom is, mert muszáj. Legalább aludni hagyjon már a lakótársam, aki kis túlzással alig csinál valamit, mert nem túl megerőltető a jelenlegi otthoni melója.


És nem jó kedvemből vagyok fent ilyen sokáig, most is egy beadandót írtam. :D A lepontozásotok totál érthető.

2019. dec. 1. 02:07
 14/45 anonim ***** válasza:
100%

Ha csak azért akarod előre tudni, mikor nem lesz otthon, hogy feljöhessen vendéged, egyszerűbb rákérdezni (akár pl. emberi időben telefonon), hogy "Nem gond, ha jővő pénteken vagy ma este... stb. feljönnek páran vagy itt alszik xy?" Ha azt mondja, részéről oké, aztán mégis itthon van, akkor sem lehet kifogása. Az olyasmiket meg, hogy foglalt a vécé vagy nem egy ritmusban főztök, takarítotok, és ez néha keresztül húzza a másik terveit, meg igazán nem lehet kivédeni.

De mint írták, ha idegesítő bármiért, vesd fel neki a szétköltözést, de jogilag "egyenrangúak" vagytok és a bérbeadó dönt, szóval minden attól függ, ki hogy fogadja, mik a tervei, hajlandósága.

2019. dec. 1. 05:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/45 A kérdező kommentje:

Jövő évben lakást venne, én viszont biztosan nem tudok elmenni 1-2 évig még. Ahogy írtam, neki februárban lejár a szerződése, nekem augusztusban. A tulajdonos ebben az esetben engem támogatna, mert régebb óta vagyok itt. Nem lenne vita részéről, mert jól ismerem (családi barát).


Nem nagyon jár fel hozzám senki, minden barátom messze lakik és csak nekem van bérletem, ezért nem vennének jegyet. (Nem Pesten lakom)

2019. dec. 1. 11:05
 16/45 anonim ***** válasza:
45%
Azért nem jár hozzád senki, mert nincs is barátod. :D
2019. dec. 3. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/45 anonim ***** válasza:
69%
Szerintem nem vele nem lehet élni, hanem te magad vagy kiállhatatlan! Mi az, hogy neked be kell számolnia arról, mikor megy haza?! Ki vagy te, az anyja?
2019. dec. 3. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/45 anonim ***** válasza:
63%

Utolsó teljesen igazad van!


Isten őrizzen, hogy valaha is ilyen ember mellé költözzek be :D

2019. dec. 3. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/45 anonim ***** válasza:
55%

Kíváncsi volnék, hogy a kérdést feltevő személy hány accounton van regisztrálva az oldalra. Mert mindig feltűnően egy időben lesznek hirtelen leszavazva a válaszok, amely az őt személyét "sértik".


Most már egyre jobban biztos vagyok benne, hogy az illetővel valami nem 100-as, így a skhizo tipp is kezd egyre jobban bebizonyosodni.

2019. dec. 3. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/45 anonim ***** válasza:
73%

Nem normális a kérdező. Úgy viselkedik, mintha legalább a tulajdonosa lenne a lakásnak, holott ugyanolyan bérlője, mint a másik lány. Se több, se kevesebb joga nincs semmihez, mint a másik csajnak. Mondjuk ilyen pitiánerséghez, hogy beszámoltasson a lakótárssal, hogy mikor hova megy, még a tulajnak sincs joga. Ha 0-24-ig ott akarna lenni, akkor ott lenne, mivel kifizeti a helyet!


Az meg hogy reggel 7-kor (!) képes felébredni a lakótárs.... hát egyenesen hallatlan.


Kérdező!

Szerintem te egy végtelenül lusta, és végtelenül primitív, falusi kislyány vagy. Az nem véletlen, hogy minden lakótársad megpattant eddig mellőled.

2019. dec. 3. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!