Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Szerintetek hogyan mondjam...

Szerintetek hogyan mondjam ezt meg a lakótársamnak?

Figyelt kérdés

Az a bajom ezzel a lánnyal, hogy vele olyan problémák jönnek elő, ami ezelőtt egyik lakótársamnál sem volt.


Pl. Automatikus, magától értetődő volt eddig a többi lánnyal, hogy megbeszéltük a heti rendünket, ki mikor kel, ha elutazik, mikor jön vissza, hogy legyen valami rendszer, amihez igazodni lehet. Nekem ez egy jó lakótársi viszony alapja.


Róla kiderült, hogy neki erre nincs szüksége, meg ő is elfelejt szólni, plusz semmi közöm hozzá.


Én megkértem, többször is, hogy nekem viszont erre igényem lenne, mert nem tudok hozzá máshogy alkalmazkodni.


Legutóbb éjjel 23:25-kor írt nekem egy üzenetet, hogy így alakult, elfelejtett írni, mindjárt hazaér, nem másnap, ahogy gondolta.


Hát én persze már aludtam. Nem tud csendes lenni éjjel se, se korán reggel (ez a másik bajom vele) és én nagyon megijedtem, mikor megjött, mert annyira mélyen még nem aludtam.


Kimentem pisilni aztán, ő kijött, meglátott, nem esett le neki, hogy amúgy pipa vagyok, plusz álmos is, erre bemutatta nekem az új epilátorát. Éjfélkor! Kis híján hozzávágtam valami nagyon keresetlen kifejezést.


Az a helyzet, hogy végzős vagyok, nincs türelmem hozzá. Plusz többször is mondtam, hogy nekem ez nem jó, de ő annyira szètszórt, hogy se arra nem tud odafigyelni, hogy szóljon nekem dolgokról, plusz mindent nagyon hangosan csinál. A lakás ajtaját rendszeresen nem zárja.


Lehet én vagyok hisztis, de soha senkivel ilyen bajaim nem voltak korábban. Ő meg kb. Jóban akar lenni velem, mikor az utazásaihoz, napirendjéhez "nincs közöm", totál random infokat totál random időben oszt meg velem, nagyon aktívan él (én nyugalomra vágyom), ja és a szobáján kívül mindenhol imád énekelni a lakásban. XD


Nagyon látszik rajta,hogy művészlélek, elvan a maga kis világában, rendszer az a randomság, és igencsak egocentrikus.


Én is művészlélek vagyok, nekem is vannak dolgaim, én is elég spontán vagyok, de most abban a korszakomban vagyok, amikor idő híján rendszer kell az életembe, az ő rendszertelensége belerondít ebbe, és tényleg nincs ehhez türelmem. Plusz ő újabban baglyoskodik, nekem meg le kellett erről szoknom, mert korán kelek, és egyetem mellett dolgozom.


Kis túlzással mondjam azt, hogy nincs tekintettel rám semennyire sem?


Én nem akarom megváltoztatni, az én kedvemért nem kell figyelnie. Meg szerintem nem is menne neki. Meg tudom érteni őt is.


De akkor mennie kell, mert én nyugalomra vágyom.


Ezzel hogyan szembesítsem?



2019. nov. 30. 01:45
1 2 3 4 5
 21/45 A kérdező kommentje:

Én nem pontoztam le senkit. Most láttam az 5 új választ.


1. Nem azt kértem, hogy számoljon be arról, mikor-hova megy. Ehhez tényleg semmi közöm. Arra kértem, hogy annyit beszéljünk meg, ha elutazunk NAPOKRA, akkor tudjuk, mikor jövünk vissza. Ha hiszitek, ha nem, ez egy normális lakótársi viszonyban TELJESEN JÓL MŰKÖDIK. Ha semmit sem beszélnénk meg, az úgy elég gáz lenne, de Pesten általában működik az egymás mellett élés.


2. Nem az a bajom, hogy reggel 7-kor kel. Egyrészt vasárnap sem alszik tovább (se a szüleim, se a többi lakótársam nem keltek fel korán vasárnap, de ő templomba megy én meg nem vagyok hívő), másrész nem tud csendesebben készülődni. Csapkodja a szekrényajtókat a konyhában, és 0 finomsággal pakolja az edényeket stb. Egy rántotta vagy melegszendvics elkészítése nem jár ekkora zajjal, soha, senki tevékenysége nem zavart, de ő még akkor is csapkod, ha én is egy helyen tartózkodom vele a konyhában. Meg énekel ezerrel.


3. Kinek, mi köze hozzá, miért volt 7 lakótársam 5 év alatt? Nem menekült el előlem senki. Tudjátok a diákoknak szokásuk jönni-menni, szinte minden barátnőmnek volt legalább 4-5 lakótársa az elmúlt években. Fél éves szerződésekkel még könnyebb váltani. Nálam volt, aki abbahagyta a sulit, volt, aki a barátjához költözött el, volt, aki nyáron elment, mert nem fizetne 2 hónap albit feleslegesen, talál másikat szeptembertől. Volt, akinek lakást vettek. Az első félévben egy szobában laktam valakivel, fél év után kiköltözött, mert őt zavarta a közös szoba, nem engem. Minden hétvégén 3 napra hazament, úgyhogy pont annyi privát szférám volt mellette, ami elég volt. Egy 3 fős albiból meg én mentem el, mert az egyik lány akkor és azt csinált, amit akart. Hajnal 2-kor is hajat mosott, a folyosón lévő tükörnél szárította meg, üveges ajtók voltak, szóval nem volt kellemes. Én is fent vagyok éjjel sokszor, de sosem csapok zajt. Őt sosem érdekelte, ha alszom. Meg még más dolgai is voltak, na vele egyedül pocsék viszonyom volt.


4. Figyi, nem mindenkinek szokása házi összejöveteleket tartani. Mostanában időnk sincs. Heti 1-2 alkalommal beülünk kávézni, vagy néha moziba, enni valahol, mindenkinek kényelmes így.

2019. dec. 4. 08:00
 22/45 A kérdező kommentje:

Hogy jön ide a lustaság? Hogy vasárnap nem kelek fel reggel 7-kor? Falun lenne dolgom, pont nem lusta lennék szerintem. Nem vagyok falusi, városban éltem mindig is.


Egyetemistaként van elég dolgom és még dolgozom is, hogy ne anyuék fizessék a lakbérem. Alapnak tartom, hogy nem várhatok el tőlük mindent és kényelmetlen is lenne.

2019. dec. 4. 08:04
 23/45 A kérdező kommentje:
Úgyhogy én tanulni és pihenni járok csak haza. Egy nem túl csendes életvitelű lány mellett ez nehéz.
2019. dec. 4. 08:05
 24/45 anonim ***** válasza:
43%

Szegénykém, vasárnap van, hogy csak 7 óráig tudsz aludni.


Majd ha lesz egy egészséges bioritmusod a munka által és nem hajnali 2-kor kérdéseket írsz a gyk-ra akkor majd nem leszel álmos attól, hogy 7 órakor fel kell kelni.


Továbbá a későbbiekben, mikor majd gyereket nevelsz (bár az ilyen embernek inkább ne legyen), akkor szerinted az majd hozzád fog igazodni, és akkor fog felkelni amíg te ki nem pihened magad?


Nagyon gyerekes a viselkedésed, és gondolkodásod is. Hiába az egyetem, látszik, hogy a te esetedben sok ésszel nem jár.


Továbbra is az szűrhető le az egészből, hogy neked van egy nagyon félresiklott életed, nem irigyellek egyáltalán.

2019. dec. 4. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/45 anonim ***** válasza:
85%

Ezek alapján azért nincs gáz a lakótársaddal.

- Hangos - kérd meg, hogy ne énekeljen, ha szerinted igyekszik jóban lenni veled, csak egyre többször eszébe jut majd. Aztán sajnos vannak olyan típusú emberek, akik "elefánt a porcelánboltban" módjára közlekednek, nem bunkóságból, csak nem veszik észre vagy egyszerűen ők nem hallják, őket sem zavarná.

- Nem jön haza napokig és erről nem szól. - Szerintem ez nem rád tartozik, de nyugodtam felhívhatod, ha aggódsz érte vagy ha vendéget fogadnál (csak mert írtad, hogy ezért "alap", aztán meg azt, hogy de te nem szoktál senkit fogadni).

- Vasárnap 7-kor felkel. - Ez tényleg nem főben járó bűn, te meg ezek szerint éjszaka vagy fent. Én mindig 5-6-kor kelek, a férjem meg csak 9-kor szíve szerint, cserébe este 11-ig a szemembe világít a tévével, ami szerinte úgyis csukva van... De ti legalább külön szobában vagytok :) Csak példaként írom, hogy mindenkivel lehetnek súrlódások, akkor is, ha egyébként jól kijöttök.

- Nyitva hagyja az ajtót. - Ez az egyetlen, ami nekem nyomós érv lenne azért, hogy szóljak, de remélhetőleg még megtanulhatja nem elfelejteni.

Fősulisként én is több lakótárssal laktam együtt - egy szobás albiban -, mind különböző volt stílusra, ráadásul volt énekszakos is :), de udvarias kommunikációval és nem irreális elvárásokkal azért alkalmazkodtunk egymáshoz. Én is persze élveztem, ha ők hazamentek, én meg nem és "szabadság" volt, de ilyesmikért, amit írtál, nem jutott volna eszembe kitúrni senkit. És simán lehet, hogy ha elmegy ez a lány, a következő rosszabb lesz, mondjuk folyton megeszi a kajád vagy fiúkat hoz és piszkosan hagyja a vécét - szóval olyasmik, amik tényleg "válóokok".

A szavaid alapján te nagyon igyekszel winetouként settenkedni, hogy hálából ő is settenkedjen, és közben elméleteket gyártasz haragodban. Valószínűleg ő meg nem gondolkodik ennyit rólad és amíg nem mondod el egyértelműen, mik zavarnak, nem fogja észrevenni, hogy problémád van vele.

2019. dec. 4. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/45 A kérdező kommentje:

65% nos, abban igazad van, hogy nem volt túl jó életem, és bizonyos emberek normálisabban dolgozzák fel ezeket a dolgokat. Mindkét szülőmmel komoly gondok vannak, én meg szociálisan szorongok. Nekem nem mindegy, kivel lakom együtt, milyen a viszonyunk, mert rosszul viselem az ilyen dolgokat. Mindkét szülőm elég durván egocentrikus, és nekem is nehezemre esik nem ilyennek lenni. Anyám rajtam öntötte ki mindig minden dühét, mert apámon a házasságuk miatt nem tehette, a húgom meg értelmi fogyatékos és pánikbeteg is, rajta meg azért nem. Úgyhogy bár tudom, hogy anyám szerethető ember, és sok jó tulajdonsága van, de elég nagy fenntartásokkal közeledek hozzá, ambivalens a viszonyunk. Apám meg depressziós, bár vele azért elég jóban vagyok, csak nem könnyű egy negatív, pesszimista emberrel, mert bizonyos periódusaiban különösen nehéz vele. A húgommal konkrétan semmit se tud kezdeni, nem is akar. Pedig kellő támogatással képes lenne egyedül élni, így viszont sosem fog elköltözni otthonról, mert nem tudott önállósodni. Most már késő, már felnőtt ő is, ilyenkor nem hatnak a fejlesztések már.


Én mindenen rágódom, mindent túlgondolok és szorongok is sokszor. Többek között egy kapcsolatra sem érzem magam késznek még, pedig már lassan a húszas éveim közepét taposom.

2019. dec. 4. 19:31
 27/45 anonim válasza:
78%

"Nem azt kértem, hogy számoljon be arról, mikor-hova megy. Ehhez tényleg semmi közöm. Arra kértem, hogy annyit beszéljünk meg, ha elutazunk NAPOKRA, akkor tudjuk, mikor jövünk vissza. Ha hiszitek, ha nem, ez egy normális lakótársi viszonyban TELJESEN JÓL MŰKÖDIK. Ha semmit sem beszélnénk meg, az úgy elég gáz lenne, de Pesten általában működik az egymás mellett élés."


Áruld már el hogy miben befolyásolja az életed ha napokra nincs ott. Az ajtót ugyanúgy be kell zárni nem? Semmi közöd sincs továbbra sem az egészhez.


"Egyik volt lakótársam azzal érvelt: "Ha nem mondja meg a lakótárs, mikor ér haza, akkor ne lepődjön meg, ha esetleg a pucér pasimat a konyhában találja. Ha nincs itt, nem kell engedélyt kérni senkitől." "


Hát ez nettó hülyeség, ha pucér pasikat akarsz a konyhában tartani továbbra is neked kell engedélyt kérned rá.

2019. dec. 21. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/45 anonim ***** válasza:
91%
Mi is meg szoktuk beszélni, ha napokra elmegyünk, és hogy mikor jövünk haza. Főleg, mert mi ketten vagyunk. Átmenetileg volt egy lakótársam, pár hétre jött csak, na ő nem mondott semmit. Majd beszrtam, mikor napokkkal később, mikor nem számítottam rá, éjfél után arra ébredtem, hogy a lakásban motoz valaki. Kellett egy kis idő, hogy megnyugodjak, hogy ő az.
2019. dec. 27. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/45 A kérdező kommentje:
Igen, én is azt gondolom, hogy azért egy 3 fős albiban ennyit igazán nem nagy dolog megírni a másiknak messengeren. Én is hasonlókon akadtam ki. El fog költözni amúgy. Így alakult. A harmadik lánynak is elege lett belőle.
2019. dec. 27. 17:38
 30/45 anonim ***** válasza:

Ilyen béna hozzászólásokat régen olvastam szerencsére. Nem értem miért kell belekötni a kérdezőbe, buta módon hülyeséget állítani. Szegény kérdező meg magára veszi kicsit, mert ő nem olyan "troll", mint itt néhányan.

Kerdezo, sohase magyarazkodj, foleg ne itt gyakorin

XD


Teljesen egyertek veled, atjott a soraid tartalma, tervezni, a konfliktus-helyzeteket szűkíteni csak így lehet, ha tudunk a másikról, hiszen ha tetszik ha nem, egy háztartásban élnek a lakótárasak is valamilyen szinten.

Hogyan alakult azóta? Ha látod a kérdést és van időd örömmel veszem soraid, akár privátban.

2020. júl. 3. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!