Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Szerintetek hogyan mondjam...

Szerintetek hogyan mondjam ezt meg a lakótársamnak?

Figyelt kérdés

Az a bajom ezzel a lánnyal, hogy vele olyan problémák jönnek elő, ami ezelőtt egyik lakótársamnál sem volt.


Pl. Automatikus, magától értetődő volt eddig a többi lánnyal, hogy megbeszéltük a heti rendünket, ki mikor kel, ha elutazik, mikor jön vissza, hogy legyen valami rendszer, amihez igazodni lehet. Nekem ez egy jó lakótársi viszony alapja.


Róla kiderült, hogy neki erre nincs szüksége, meg ő is elfelejt szólni, plusz semmi közöm hozzá.


Én megkértem, többször is, hogy nekem viszont erre igényem lenne, mert nem tudok hozzá máshogy alkalmazkodni.


Legutóbb éjjel 23:25-kor írt nekem egy üzenetet, hogy így alakult, elfelejtett írni, mindjárt hazaér, nem másnap, ahogy gondolta.


Hát én persze már aludtam. Nem tud csendes lenni éjjel se, se korán reggel (ez a másik bajom vele) és én nagyon megijedtem, mikor megjött, mert annyira mélyen még nem aludtam.


Kimentem pisilni aztán, ő kijött, meglátott, nem esett le neki, hogy amúgy pipa vagyok, plusz álmos is, erre bemutatta nekem az új epilátorát. Éjfélkor! Kis híján hozzávágtam valami nagyon keresetlen kifejezést.


Az a helyzet, hogy végzős vagyok, nincs türelmem hozzá. Plusz többször is mondtam, hogy nekem ez nem jó, de ő annyira szètszórt, hogy se arra nem tud odafigyelni, hogy szóljon nekem dolgokról, plusz mindent nagyon hangosan csinál. A lakás ajtaját rendszeresen nem zárja.


Lehet én vagyok hisztis, de soha senkivel ilyen bajaim nem voltak korábban. Ő meg kb. Jóban akar lenni velem, mikor az utazásaihoz, napirendjéhez "nincs közöm", totál random infokat totál random időben oszt meg velem, nagyon aktívan él (én nyugalomra vágyom), ja és a szobáján kívül mindenhol imád énekelni a lakásban. XD


Nagyon látszik rajta,hogy művészlélek, elvan a maga kis világában, rendszer az a randomság, és igencsak egocentrikus.


Én is művészlélek vagyok, nekem is vannak dolgaim, én is elég spontán vagyok, de most abban a korszakomban vagyok, amikor idő híján rendszer kell az életembe, az ő rendszertelensége belerondít ebbe, és tényleg nincs ehhez türelmem. Plusz ő újabban baglyoskodik, nekem meg le kellett erről szoknom, mert korán kelek, és egyetem mellett dolgozom.


Kis túlzással mondjam azt, hogy nincs tekintettel rám semennyire sem?


Én nem akarom megváltoztatni, az én kedvemért nem kell figyelnie. Meg szerintem nem is menne neki. Meg tudom érteni őt is.


De akkor mennie kell, mert én nyugalomra vágyom.


Ezzel hogyan szembesítsem?



2019. nov. 30. 01:45
1 2 3 4 5
 41/45 anonim ***** válasza:
53%

Tudtommal ez egy olyan oldal, ahova bármikor lehet írni... De lehet,tévedek. :D

Jajj, kérdező, neked annyira nem érdmes semmit mondani, hogy az már fájdalom. Foglalkozni nem érdemes veled egy sor erejéig sem. Ahhh...

Neked pedig , Kedves Utsó Válaszoló : engedd meg, hogy úgy írjak, ahogyan az nekem tetszik. Amúgy hol olvasod azt, hogy számomra mindenki szar,a kérdező is szar ? Miről beszélsz, de ahh, nem is érdekes...

Nem tudom, tudod-e, de itt elég sokan saját tapasztalatot, véleményt írnak SAJÁT példákat felhozva, remélem, nem probléma számodra, hogy kifejtettem, hogy saját magam részeről hogy állok a kérdező kis történetéhez. :D

Valóban fullon vagyok az ilyenektől és tény, hogy ahogy olvastam a további kommentjeit, felszaladt tőle a vérnyomásom. Ahogy a való életben is fel szokott az ilyenektől. De ne magyarázzam, mert nincs mit.

Összességében, hálát érzek, amiért mentesültem az ilyen lakótárstól.

Szóval imádom ezt a kérdést. :D

Nah, Isten áldjon mindenkit. :D

2020. júl. 29. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/45 anonim ***** válasza:
21%
Úgy írsz, ahogy akarsz, de tudd, téged minősít! Úgy látom nem változtál, az utolsó hozzászólásoddal pedig pont azt bizonyítod amit írtam. Komolyan, gondolkozz el: Lehet-e ész nélkül sértegetni (mert igen, ha még véleményt is írsz, full sértő, ócsárló, valós okokra nem alapozott, nagyképű, amitől csak kerülnek az emberek) a másikat (egy teljesen idegent ráadásul)?! Nem is írok többet. Igen, tudom, most én is "szar" leszek, és kérlek tanuld meg értelmezni az idézőjetet, ne szó szerint a szar/rossz kifejezésre gondolj.... Hanem, hogy a kommentjeidből ítélve magad alá helyezed azokat az embereket, akik nem olyanok, mint te.... Nahh nem is folytatom, lépek én is (tényleg nem fogok írni), Szép napot neked, és próbáld magad fejleszteni, légy megértőbb elfogadóbb, alázatosabb, szerényebb (sokminden kiderül az írásodból). Ne szűkülj be! Ne háborodj fel, én is csak azt írok, amit akarok, ha ez az oldal így működik. :D
2020. júl. 29. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/45 anonim ***** válasza:
29%
Jajj ez kimaradt. Az szép dolog, ha hoznak saját tapasztalatot a válaszolók, de szerintem az régen rossz, ha nem tudnak saját maguktól elvonatkoztatni, hisz nincs két egyforma szituáció, és arra, hogy lehordjuk a másikat nincs mentség, ok, indok, főleg egy ilyen oldalon, ahol semmi ismereted nincs, meg amúgy sem. Kultúrált értelmes ember meg tudja beszélni a másikkal a nézeteltérését, mindenféle indulatoskodás, alázás nélkül. (És ezt itt most nem is értem?! Miért is vagy "felhúzva"? Bántott téged a kérdező, vagy mi?) Vagy ez a Maunika show?! Mert akkor én kérek elnézést! :D Visszakanyarodok, az okoskodás sosem segített a kérdezőknek, de a bölcs és lényegretörő válasz igen, amihez bizony nem kell leírnod az életed, és kioktadnod a kérdezőt! ;) Ezt tartsd észben és kevesebb lesz a stressz, vagy keress fel egy jó orvost, ne itt kötekedj. ;) :) Tényleg nem írok, kijelöltem a kérdést a figyeltek közül, már nem is fogom látni, ha bárki válaszol bármit. Minden jót!
2020. júl. 29. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/45 anonim ***** válasza:

Rólad is rengeteget elárul az írásod és full bosszantó vagy és ilyen Mindenhatónak érzed magadat ebben a kioktató stílusban, amit képviselsz. " ezt tartsd észben, tanuld meg, stb. " Felsőbbrendűnek és igazságosztónak érzed magadat, de hogy mire fel ?...

Nem kell ám úgy tenni sem, mint akit az életben semmi nem bosszant fel, semmilyen ember/ íráskép, akármi nem idegesít. ;) :)

Nem hordtam le senkit, elmondtam a véleményemet, más kérdés, hogy a kérdezőnek nem tetszik és fújja a maga igazát. Milyen beszűkülésről beszélsz ? Egy bizonyos kérdést tett fel a kérdező, arra pedig egy bizonyos nézőpontból írtam, mégpedig a SAJÁTOMBÓL. Miért is kellene ehhez ismerni az élettörténetét ?

Te beszélsz kioktatasról :" látom, nem változtál. " mégis kinek érzed magadat ??

2020. júl. 31. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/45 anonim ***** válasza:

És ha már Te voltál velem ennyire rendes és kiosztottad az észt, a hatalmas életbölcsességeket, engedj meg egy tanácsot és állj le ezzel a nagy megmondó, kérelten tanácsokat ezer mondatban megfogalmazó bölcselkedő stílussal, mert baromi álszent és tenyérbemászó. Változz 🤣🤣

Tény, hogy nem is a kérdező idegesített talán, mert a lelki sérülése szegénykének nem fog megoldódni a gyakorizással, max valami jóképességű orvossal. Sokkal inkább az, hogy hiába ír neki akármit az ember, ő csak bizonygatja, hogy deeeeee, márpedig neki igenis tudnia kell az exlakótárs indulásáról, érkezéséről, mert bizony jajj, rátör azzal, hogy haza mer menni a SAJÁT albérletébe...

Nah, páh.

2020. júl. 31. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!