Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Szerintetek hogyan mondjam...

Szerintetek hogyan mondjam ezt meg a lakótársamnak?

Figyelt kérdés

Az a bajom ezzel a lánnyal, hogy vele olyan problémák jönnek elő, ami ezelőtt egyik lakótársamnál sem volt.


Pl. Automatikus, magától értetődő volt eddig a többi lánnyal, hogy megbeszéltük a heti rendünket, ki mikor kel, ha elutazik, mikor jön vissza, hogy legyen valami rendszer, amihez igazodni lehet. Nekem ez egy jó lakótársi viszony alapja.


Róla kiderült, hogy neki erre nincs szüksége, meg ő is elfelejt szólni, plusz semmi közöm hozzá.


Én megkértem, többször is, hogy nekem viszont erre igényem lenne, mert nem tudok hozzá máshogy alkalmazkodni.


Legutóbb éjjel 23:25-kor írt nekem egy üzenetet, hogy így alakult, elfelejtett írni, mindjárt hazaér, nem másnap, ahogy gondolta.


Hát én persze már aludtam. Nem tud csendes lenni éjjel se, se korán reggel (ez a másik bajom vele) és én nagyon megijedtem, mikor megjött, mert annyira mélyen még nem aludtam.


Kimentem pisilni aztán, ő kijött, meglátott, nem esett le neki, hogy amúgy pipa vagyok, plusz álmos is, erre bemutatta nekem az új epilátorát. Éjfélkor! Kis híján hozzávágtam valami nagyon keresetlen kifejezést.


Az a helyzet, hogy végzős vagyok, nincs türelmem hozzá. Plusz többször is mondtam, hogy nekem ez nem jó, de ő annyira szètszórt, hogy se arra nem tud odafigyelni, hogy szóljon nekem dolgokról, plusz mindent nagyon hangosan csinál. A lakás ajtaját rendszeresen nem zárja.


Lehet én vagyok hisztis, de soha senkivel ilyen bajaim nem voltak korábban. Ő meg kb. Jóban akar lenni velem, mikor az utazásaihoz, napirendjéhez "nincs közöm", totál random infokat totál random időben oszt meg velem, nagyon aktívan él (én nyugalomra vágyom), ja és a szobáján kívül mindenhol imád énekelni a lakásban. XD


Nagyon látszik rajta,hogy művészlélek, elvan a maga kis világában, rendszer az a randomság, és igencsak egocentrikus.


Én is művészlélek vagyok, nekem is vannak dolgaim, én is elég spontán vagyok, de most abban a korszakomban vagyok, amikor idő híján rendszer kell az életembe, az ő rendszertelensége belerondít ebbe, és tényleg nincs ehhez türelmem. Plusz ő újabban baglyoskodik, nekem meg le kellett erről szoknom, mert korán kelek, és egyetem mellett dolgozom.


Kis túlzással mondjam azt, hogy nincs tekintettel rám semennyire sem?


Én nem akarom megváltoztatni, az én kedvemért nem kell figyelnie. Meg szerintem nem is menne neki. Meg tudom érteni őt is.


De akkor mennie kell, mert én nyugalomra vágyom.


Ezzel hogyan szembesítsem?



2019. nov. 30. 01:45
1 2 3 4 5
 31/45 anonim ***** válasza:
79%
Abban igazad van, hogy lehetne halkabb. Viszont ahhoz már semmi közöd,hogy mikor kel vasárnap. Ahhoz meg végképp nincs, hogy mikor megy el és mikor jön. Én sem írnék, hogy mikor jövök haza. Nem a házastársam a lakótársam. Ő nem rádtör, amikor hazamegy, hanem ott lakik. Az a te problémád, hogy utálod, ha váratlanul ér haza. Ezt oldd meg, nem az ő hibája. Velem egy csomószor előfordult életem során, hogy máshogy alakultak a dolgaim, ahogy terveztem, nem mentem haza munka/ magánélet/ szórakozás okából, amikorra belőttem az időpontot, hát pont nem az első dolgom a lakótársamnak irkálni. Ssmmi köze hozzá, akkor megyek és jövök, amikor akarok, semmi köze a te napi rutinodhoz. Alkalmazkodj és nem lesznek ilyen gondjaid, vagy élj egyedül. Nem is értem, miért kéne irkálnia neked, hogy mikor érkezik és távozik.
2020. júl. 24. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/45 anonim ***** válasza:
55%
Amúgy a 24-es tök jól összefoglalta. Amúgy meg, ha TE vendéget vársz, vagy TE tervezel otthonra valamit, elmondanám, hogy neked kellene őt felhívni, hogy : te, figyi, szerdára tervezek 5 embert idehívni, esetleg akkor jössz haza ? Nehogy már ő hívjon, hogy mert te lehet, programot csinálsz és ugyan jó-e neked, ha ő akkor megy haza. Hála Istennek fősuli alatt normális lakótársaim voltak, nem fogtam ki olyat, mint amilyen te vagy.
2020. júl. 24. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/45 anonim ***** válasza:
63%

12, dehogynem, full skizo a csaj. :D

Csak most olvasom a kommenteket, 16, 17, tök igaz.

Ahogy figyelmesen elolvastalak kérdező, te egy kiállhatatlan, minden lében kanál full idegesítő nő vagy. Én már rég kiosztottalak volna a lakótárs helyében. A lelki, mentális sérüléseiddel meg húzz pszichológushoz, ne a lakótársadon töltsd ki. Fa**om se hagyná, hogy kérdőre vond, mikor érek haza. :D

2020. júl. 24. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/45 A kérdező kommentje:
Kedves friss válaszolók! Február óta nem élünk együtt. :) És voltak normális lakótársaim. Én nem kérdőre vontam, mit csinált, csak annyit kértem, hogy ha napokra elmegy, valahogy jelezze, kb. Mikor jön. Ez eddig mindenkivel működött és én is mindig megmondtam. És rengetegszer megijesztett, mikor éjszakai buliból hazajött, mert nem tudott halkan lenni. Plusz a reggel is hangos volt, mert akkor sem tudott halkan főzni. Ehhez sincs semmi közöm, de csak főtt kaját bírt enni, viszont emiatt non-stop retek volt a konyhában, azért ezt is kötelező tolerálnom, gondolom. :) Lehet, hogy nekem voltak problémáim, de itt fordított volt a szitu, ő öntötte rám őket általában, mindig amolyan hattyú halálát stílusban. Hogy néha én is elmondtam őket neki, az csak azért volt, mert ő is nyitott volt beszélgetni ezekről. De ettől még nem volt jó lakótárs. Éjfélkor én se énekeltem a konyhában, stb. De neki ez is normális volt. Aztán ràszokott arra valahogy, hogy nem zárta az ajtót. :/ Az még parásabb volt. Úgyhogy szépen, emberi módon megbeszéltem vele, hogy jobb lesz nekünk külön. Békében váltunk el.
2020. júl. 25. 08:45
 35/45 anonim ***** válasza:
63%

Hiába törölteted a kommenteket, attól még egy full lelki sérült, alkalmazkodni képtelen kis nőcske vagy és ebből is látszik, hogy nem bírod elviselni a kritikát, ellentétes véleményeket. Remélem, a csaj valami normális lakótársat fogott ki és nem kell egy olyannal együtt élnie, mint amilyen te vagy.

Szánalmas vagy nagyon. Na, én nem lettem volna ennyire béketűrő és annyiból is örülök, hogy ráakadtam a kérdésedre, mert így mégjobban tudom értékelni, hogy nem kellett fősuli alatt olyan fogyatékosakkal együtt élnem, mint te.

2020. júl. 25. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/45 anonim ***** válasza:
0%
Ez szép colt utolsó, ment a jelentés, és nem a kérdezőtől, úgy tűnik egy ilyen óvodás "eszköztől" (jelentgetni a másikat) ennyire be tudsz durranni, mi lehet akkor a fentebb sorolt szitukban?! Inkább a Kérdező, mint te, mert ő békességben el tudott válni, téged meg még itt gyikon sem olvas szívesen dok ember... Gondolkozz el kérlek a határokon, nem vagy te (sem) Atya Úr Isten, őrizd meg a méltóságod!!
2020. júl. 25. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/45 anonim ***** válasza:
36%

Oda jelentgeted, ahova csak szeretnéd.

Inkább úgy mondanám, hogy a kérdezőnek van szerencséje, hogy a lány volt annyira rendes és toleráns, hogy békében tudott tőle elválni....

Nem is hiszem, hogy Atya Isten lennék, de az ilyen fajták, mint a kérdező, baromira idegesítenek és az is biztos, hogy más az első ilyen megmoccanásánál helyre tette volna. A minden napi munka, tanulás, robotolás után azért megy haza az ember,hogy nyugalomban legyen, hagyják békén, önmaga lehessen ( persze az elfogadható kereteken belül ), lazíthasson. Ha nekem valaki ilyen szinten nem hagyott volna békét abban a lakásban, ahol én is otthon vagyok, tisztességgel kifizetek minden hónapban, stb...nah... biztos nem lettem volna ilyen aranyos és rendes, mint a kérdező !!

2020. júl. 28. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/45 anonim ***** válasza:
36%
* kérdező lakótársa
2020. júl. 28. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/45 A kérdező kommentje:

Utolsó válaszom neked: Engedd el légyszíves ezt a témát, mert már réges-régen lezártuk. Te sem jössz ki akárkivel. Nekem sem ment. Megértette, hogy én nem érzem komfortosan magam vele és kész. Így alakult. 0 közös elképzelésünk volt azt illetően, milyen igényeink vannak a lakótársainkkal szemben. Értelmes, felnőtt emberek módjára megbeszéltük és úgy döntött, ő megy, mert nem szerette a helyet sem, ahol éltünk. Az ex-lakótársam helyében gondolhatsz, amit szeretnél, de nem volt oka mérgesnek lenni rám, mert normálisan megbeszéltük a dolgokat a végén. Nekem tényleg mindegy, mit gondolsz, mert a tényeken már nem tudsz változtatni. :D


Volt még egy nehéz eset lakótársam, akinek muszáj volt megmondjam, hogy reggelente 90 percet van a fürdőben és ez részemről nem megy. Mivel képes volt azt mondani, hogy akkor keljek én előtte (azaz 1 órával korábban, mint amennyit készülnöm kell reggelente, ergo csak az alvásidőmből vett el), én költöztem el hónapokkal később. Vele nem lehetett ilyen dolgokat megbeszélni egyáltalán. Persze van, aki sosem kel vele egyidőben, nekik biztos nem gond a szokása. De amikor 8-ra mentünk egyetemre... persze, hogy nem akartam 5:30-kor kelni miatta, hát ne már. :D

2020. júl. 29. 01:04
 40/45 anonim ***** válasza:
47%

8:58-as, itt csak annyi a gond, hogy ez a kérdés nem rólad szól, nem a te esetedre kíváncsi fiktíven a kérdező, hanem konkrétan egy noname ember feltett egy kérdést a saját életére vonatkozóan, amire objektíven kéne tudnod választ adni. Azt hiszem értelek, valószínüleg ilyen kikötésekkel én sem laktam volna hosszú távon együtt valakivel, sőt! De ez nem rólam szól, és nem azt kérdezték, hogy hogyan viselném ezeket a szitukat. Komolyan nem értem, miért nem lehet egy picit empatikusabbnak lenni, egy picit tágabb látókörűnek lenni, egy picit jobban odafigyelni a másikra. Az a legrosszabb, ha már minden(ki) szar körülötted, ami a te véleményeddel nem egyezik, nagyon nagy jellemhiba. Pl. Most "szar" a kérdező. Meg mi az, hogy "ilyen fajták"? Ismered a kérdezőt? Alapból ez a megnyilvánulás, ne haragudj, de elég alpári... Nagyon lekezelő a stílusod, fullra taszító. Érzed azt, hogy ezt egy másik húsvér személynek írod, akinek ugyanúgy van lelke, mint (elvileg) neked (is)? Semmi ismeredeted nincs róla, de állítod, hogy a lakótársán múlt, hogy békességben váltak el... Ezen már nem tudtam, hogy sírjak vagy nevessek, annyira rossz... Attól, hogy az életviteled nem egyezik vele (egyébként az enyém se) miért utálod? Miért gondolod, hogy csak az a jó, amit te látsz annak?! Tégy meg nekem valamit, a következő kérdésnél szebben kommentelsz, annak ellenére, hogy nem egyezik a véleményed, jaa, és megpróbálsz a kérdésre objektíven, magadtól elvonatkoztatva válaszolni. Tudom nem trendi, de egy kedves hozzászólással valaki napját bearanyozhatod, és még pénz sem kell hozzá. Ne légy ilyen, amilyen most!!!!

Minden jószándékkal írtam neked, kérlek fogadd így!


Kérdező! Teljesen egyetértek veled mindenben, meg nehogy már neked kelljen magyarázkodni!!!


Szép napot mindkettőtöknek!

2020. júl. 29. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!