Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Most hogy van ez a kilakoltatá...

Most hogy van ez a kilakoltatási moratórium? Ez év december 31ig van azt tudom de azon kívül hogy van ez?

Figyelt kérdés

Előre is köszönöm.


Sosem volt tartozásom egy Ft sem ,mindig rendesen fizettem de most a vírus miatt mindkettőnket kirúgtak.


2020. ápr. 6. 07:53
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 11/197 anonim ***** válasza:
65%
Szerintem abból a pénzből, amit ügyvédre akarsz költeni, nyugodtan befizethetsz még egy havi bérleti díjat... 🤷‍♀️
2020. ápr. 6. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/197 A kérdező kommentje:

Nem értelek titeket de mindegy, csak úgy hasra ütés szeruen nem lehet tudni mi vonatkozik most erre Mert ez rendkívüli helyzet.


Kedves utolsó válaszoló: Ha annyi lenne a bérleti díj, mint egy félóra/ óra jogi tanácsadás akkor nem aggódnék ennyire hidd el.

2020. ápr. 6. 09:01
 13/197 xswerdy ***** válasza:
100%

nincs semmi december 31. A hitelek visszafizetésére vonatkozik addig moratórium.


Felmondani nem lakás célú helyiségeket nem lehet június 30-ig (meghosszabbítható). Lakást bármikor a szerződés szerint fel lehet mondani.


A kilakoltatások pedig a vészhelyzet megszűntét követő 15 nap múlva indulhatnak újra.

2020. ápr. 6. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/197 A kérdező kommentje:

Akkor mire mondták ezt be ? Akkor még éppen dolgoztam és ezt harsogták annyi helyen tv rádióban stb.

Nah midegy csak megkérdek egy hozzáértőt.

2020. ápr. 6. 09:10
 15/197 anonim ***** válasza:
4%
Albérletre nem vonatkozik a kilakoltatási moratórium.
2020. ápr. 6. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/197 A kérdező kommentje:

Nah az f.....sza,pedig az ország harmada olyanban él.

Meglátjuk mit tehetünk 😊 holnap 2re kaptam időpontot.

2020. ápr. 6. 09:24
 17/197 anonim ***** válasza:
31%

Kedves Válaszadók!


Kérlek segítsetek nekem. Az alábbi kérdésnél van egy idióta (76%-os), akinek napok óta, most már legalább öten próbáljuk elmagyarázni, hogy albérletre nem vonatkozik a moratórium, de egyszerűen nincs azon a szellemi szinten, hogy képes legyen felfogni. Lehet, hogy én csinálok valamit rosszul, és Nektek sikerülni fog.


https://www.gyakorikerdesek.hu/otthon__alberlet__10382363-mi..

2020. ápr. 6. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/197 anonim ***** válasza:
56%

Hiába kérdezel ügyvédet, ha mindenki ugyanazt mondja, akkor csak igazunk van...

Albérletre még a "rendes" téli moratórium sem vonatkozik. Ez egy teljesen más jogviszony.


A fenti válaszoló pedig arra próbálta felhívni a figyelmedet, hogy hallottál két félinfót, és összeraktad.

A dec 31 a hitelekre vonatkozik, a kilakoltatási, végrehajtási moratórium (még egyszer: a saját tulajdonú, végrehajtás alatt álló otthonokra vonatkozóan) meg a vészhelyzet végéig.


[link]

2020. ápr. 6. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/197 A kérdező kommentje:
Akkor az érdekel mi ránk mi vonatkozik milyen ugymond védelem a rendkívüli helyzet esetén?
2020. ápr. 6. 09:27
 20/197 anonim ***** válasza:
74%

És tovàbbra is többre mennél azzal, ha a tulajjal egyezkédnél, és azt a 20-30-40ezret, amit ügyvédre akarsz költeni, neki fizetnéd ki, annak jeleként, hogy szeretnél fizetni, amennyit csak tudsz.

De ha te hülyeségekre akarod szórni a pénzt, szíved joga. Csak akkor ne rinyálj, hogy mennyire nincs pénzetek, mert ez így nem igaz.


És baromira inkorrekt, hogy ahelyett, hogy szólnál, hogy bajban vagy, rögtön jogi úton támadni akarsz, mert szerinted te megteheted, hogy ingyen lakj más lakásában.

2020. ápr. 6. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!