Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Ha a bérlő nem tartja magát a...

Ha a bérlő nem tartja magát a szerződéshez, akkor mit tennétek?

Figyelt kérdés
Szinte már ő mondja a szabályokat, akkor fizet, vagy nem, amikor akar, miután eldöntöttük, hogy akkor itt a vége, nem fogok senkit eltartani, akkor elkezdett fenyegetőzni. Félve mentem a saját lakásomhoz, hogy mi fog várni, ezt az érzést nem akarom soha olyan embertől, akire a féltett lakásom bíztam.

2020. okt. 25. 22:14
1 2 3 4 5 6
 21/55 anonim ***** válasza:
100%
Mégis a 3-as válaszom lesz a nyerő...
2020. okt. 26. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/55 A kérdező kommentje:

Igazából a párom is bevállalja, hogy kiszórja amit ott hagyott, de jobban járna ha elvinné a héten.

Ez azért is durván gerinctelenség, mert én beteg vagyok, rákból, és egy hatalmas műtétből gyógyuló félben, párom születése óta egy szemével lát csak, tényleg küzdünk mindennel, és mellé még mi tartsunk el egy embert, aki nem szeret dolgozni, csak fenyegetőzni, én meg 18 éves korom óta megállás nélkül robotolok..

2020. okt. 26. 19:35
 23/55 anonim ***** válasza:
100%
Egyértelmüen kérjetek rendöri segítesét a kiköltöztetésnél.
2020. okt. 26. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/55 anonim ***** válasza:
100%

Egyrészt ha balhétól féltek, akkor hívjatok el pár férfi ismerőst/barátot/rokont amikor jönnek a cuccért, tekintettel a fenyegetőzésekre.

De amúgy én már valószínűleg innentől kibérelnék egy raktárat, kifizetném a minimum bérlési időt és elszállíttatnám a cuccait, aztán közölném vele, hogy xy helyen veheti át, xy időpontig, aztán utána már hiába keresi.

2020. okt. 26. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/55 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a segítséget, nagyon jó ötleteket kaptam. Egyenlőre várunk, szombatig adtam lehetőséget, hogy elvigye a cuccait egy előre egyeztetett időpontban. Megpróbálunk rendőri segítséget kérni hozzá. Ha nem viszi el a cuccait, akkor ki kell valamit találnom, jó ötlet ez a raktárba szállítás is, de nem tudom hogy lenne hivatalos az értesítés róla, mi van ha nem megy érte, és megvádol hogy az értékeit kidobtam, sok kérdést felvet.
2020. okt. 27. 17:29
 26/55 A kérdező kommentje:
Nem jelentkezett, nem vitte el a cuccait, most mit tehetünk?
2020. nov. 1. 11:11
 27/55 anonim ***** válasza:
100%

26:

Bérelned kell egy raktárt, ahova elszállítod, és kiszámlázod neki a bérlési és szállítási díjat.

Persze ha olcsóbban is meg tudod oldani, akkor máshol is tárolhatod.


Remélem, tudsz hozzá valami lakcímet....


Értesíteni kell, hogy eddig és eddig a napig át kell vennie, különben eladod és annak értékéből fedezed a hátralékát.

Nyilván ha eltűnt Jamaicában, akkor nem kell a végtelenségig tárolnod.


Itt az a lényeg, hogy jogai valóban a volt bérlő nembérlőnek vannak veled szemben, de ezeket NEKI KELL ÉRVÉNYESÍTENIE, tehát amíg nem fogad ügyvédet és nem áll neki, semmi hátrányod nem lesz belőle, bármit is csinálsz.

Mondjuk ha 50 000 értékű az otthagyott cucc, nem fog tenni semmit, mert a kezdő költségei elérnék ezt az összeget.

2020. nov. 1. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/55 anonim ***** válasza:
100%
És jobbulást kívánok!
2020. nov. 1. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/55 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Megvisel ez az egész, állandóan bennem van félelem, fényes nappal is, amikor jövök a munkából, a lakásban is hallgatom hogy jön a lifttel valaki, tegnap is rosszabbul voltam, ezt az egy hete tartó folyamatos stresszt nem bírom. Ráadásul a párom is olyan ideges, hogy nekem kell csitítgatnom, és fékeznem, hogy ne csináljon semmi hülyeséget. Ezért írtam ide is, hogy segítséget kapjunk. Én most úgy döntöttem, hogy holnap elmegyünk a rendőrségre, és megkérdezem, hogy mit tehetünk ebben a helyzetben. Ha kell, kihivjuk őket a lakásba, hogy nézzék meg a kapcsolót, életveszélybe sodort ezzel is minket.:(
2020. nov. 1. 12:43
 30/55 anonim ***** válasza:
100%
Akár ma is mehettek, mivel eltelt a megbeszélt határidő, és hétvégén is van bent rendőr.
2020. nov. 1. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!