Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Ha a bérlő nem tartja magát a...

Ha a bérlő nem tartja magát a szerződéshez, akkor mit tennétek?

Figyelt kérdés
Szinte már ő mondja a szabályokat, akkor fizet, vagy nem, amikor akar, miután eldöntöttük, hogy akkor itt a vége, nem fogok senkit eltartani, akkor elkezdett fenyegetőzni. Félve mentem a saját lakásomhoz, hogy mi fog várni, ezt az érzést nem akarom soha olyan embertől, akire a féltett lakásom bíztam.

2020. okt. 25. 22:14
1 2 3 4 5 6
 31/55 A kérdező kommentje:
Úgy tűnik megoldódott, de nem volt egyszerű. Felhívtam kedden, hogy szeretném ha végre elvinné a cuccait, nem kell nekem abból semmi, csak a lépcsőház kulcsot szeretném visszakapni. Erre azt mondta, jön munka után, hozza a kulcsot, mert ő már kipakolt. De hogy?? Zárat cseréltünk. Mondtam a páromnak, és ő azonnal hívta a rendőrséget. Odamentek a lakáshoz, és tényleg lecserélte a zárat.. A rendőrök kérték, hogy hívjuk fel, majd elvették a telefont, és megkérdezték, hogy jutott be. És ő el is mondta, megfúrta a zárat, és bement.. A rendőr azt mondta neki, hogy akkor tudja, hogy most ezzel saját magát jelentette fel? Felszólították, hogy minél előbb adja át a kulcsokat, és megijedhetett ettől, és hozott is hamar minden kulcsot. Egyébként a rendőrök egyből utánanéztek, büntetett előéletű.. Remélem ennek ezzel vége van.
2020. nov. 4. 04:58
 32/55 A kérdező kommentje:
Elírtam, hétfőn hívtam fel, gondoltam beszélek vele, mielőtt a rendőrséghez fordulunk az ügyben, hogy megoldást találjunk..
2020. nov. 4. 05:20
 33/55 anonim ***** válasza:
Ezek után én csak arra lennék kíváncsi, hogy ki fogod-e adni továbbra is a lakásod.
2020. nov. 4. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/55 A kérdező kommentje:
Azért nem minden ember büntetett előéletű, és sokaknak nincs ilyen gondjuk. Ma döntöm el mi legyen, lehet hogy eladom.
2020. nov. 4. 10:26
 35/55 anonim ***** válasza:
100%
Figyelj ebben igazad van, de honnan fogod tudni, hogy kiben bízhatsz meg? Látod, hogy ebben is megbíztál közben meg bűnöző. Szerintem a betegségedre is gondolnod kellene, kifogsz megint egy ilyen szemét bérlőt ami újabb stresszel jár majd.
2020. nov. 4. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/55 A kérdező kommentje:
Erkölcsit kell kérni, vagy nem tudom. :) Valamit kell kezdenem vele, lehet hogy eladom, és veszek egyet közelebb, ahová sűrűbben el tudok menni (ide fél óra az út busszal + menetrend függő, így egy odalátogatás 2-3 óra is lehet), és lehet hogy ki sem adom, csak legyen. A párom lakásában lakunk, és ha egyszer valami rosszul alakulna, kell, hogy legyen hova mennem. Az a baj, hogy ha csak eladom, az ára mondjuk 5-10 év múlva lehet hogy semmire sem lesz elég. A lakás értékálló, ha nem adom ki, akkor is megmarad, vagy nő az értéke.
2020. nov. 4. 11:05
 37/55 anonim ***** válasza:
100%
Mindenesetre ha legközelebb kiadod kérdezz meg egy ügyvédet vagy ingatlanost, hogy mivel tudnád leginkább bebiztosítani magad. Azt mondjuk megértem, hogy meg akarod tartani azért amit leírtál de én ettől függetlenül sem adnám ki.
2020. nov. 4. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/55 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy nem álltunk fényesen, amikor kiadtuk, muszáj volt, mert egyedül kerestem, hitelem is van, és arra a kis pénzre is szükség volt. Először csak a rezsit fizette, és bevállalta, hogy felújítja 3 havi lakbérért.. gondoltam kibírjuk addig valahogy (mondanom sem kell, hogy ebből mi valósult meg.. ne is beszéljünk róla.. nem 3 lett, hanem 5, és 2 havi kaució sem, szóval 7 hónapig ingyen lakott teljesen, a 10-ből, plusz a mostani tartozás meg ami erre a hónapra volt rezsi, zárcserék, jó ha nullára kijövünk..) De többet ilyen nem lesz, az biztos. Én írtam meg a szerződést, de a rendőr azt kérdezte, hogy ezt ügyvéd írta?, mert nagyon jól meg van írva, minden korrekten, bárcsak mindenkinek ilyen lenne, mert emiatt minden betartható, számon kérhető és mindent a lehető legjobban csináltunk.
2020. nov. 4. 11:19
 39/55 A kérdező kommentje:
És már rég fel kellett volna mondani, de közben küzdöttem a betegséggel, helyt kellett állni a munkahelyen, a páromnak munkát találni, és közben mindent megígért, fizette a rezsit, és pár képet mutogatott, hogy miket csinált meg, próbáltunk hinni neki, hogy megcsinálja amit leírtunk, de ha 3 helyett 10 hónap alatt sem, akkor már nincs mire várni.
2020. nov. 4. 11:31
 40/55 anonim ***** válasza:
100%
31: Namost elég jó lenne, ha bárki hozzáférhetne ahhoz, hogy ki büntetett előéletű. Ez lenne az értelme az állami büntetésnek, nem?
2020. nov. 4. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!