Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Mennyire igaz, hogy Budapesten...

Mennyire igaz, hogy Budapesten irreálisan magasak a bérleti árak?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Ha igaz, akkor mi viszi fel ennyire? Vidéken élek (még egyelőre otthon) és dolgozom, de tervben van, hogy felköltözzek jobb kereset és karrier meg lehetőségek miatt. Itt eléggé trágya mód bánnak az emberekkel melóban, úgy hallottam Pesten ez is jobb egy fokkal. Most albérletet nézek és látom az árakat, hogy ahhoz képest, amit nyújt nagyon siralmasak az ajánlatok legalábbis nekem, lelakott meg szocreál bútoros helyek vannak csak elfogadható áron. Szobát vennék ki spórolás miatt, de nekem itt, ahol 240 már magasabb bérnek számít 60-90 egy szobáért irreálisan sok vagy annak tűnik. Ki tudnám fizetni, de elvből nem adnék ennyit érte. Amúgy hegesztő a szakmám, érdemes tenni egy próbát, vagy a bérleti díj + megélhetés úgyis elviszi a pénzt?

2021. jan. 10. 11:47
1 2 3 4
 11/35 anonim ***** válasza:
100%
10es. akkor vegyél fel hitelt, vegyél lakást, és ez esetben a saját lakásodra költöd a pénzt (törlesztés).
2021. jan. 10. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/35 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy mondtam, nem magamra megy el, hanem a kötelező dolgokra.


Nem okoz örömet nekem új palákat venni és felszereltetni, valahányszor a jég összetör egyet.

Vagy a kazánt javíttatni milliókért.


Nem mindegy, hogy szakembereknek fizetsz vagy egy lakás tulajdonosnak?

Kifizeted, mert ki kell. A lényeg, hogy mennyid marad magadra.

Ha a fizetésed 67%át elszórhatod, akkor az nagyon jó.

2021. jan. 10. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/35 A kérdező kommentje:

10: igen ezt mondtam, kösz, hogy leírtad mégegyszer, hogy biztos legyen.

12: te nagyon rossz üzletember lennél, remélem, nem fogtál semmilyen vállalkozásba. Tudod ha saját ingatlanod van, annak nő az értéke idővel, el tudod adni később többért, vagy legalábbis tartja az árát. A hitelét is magadnak fizeted, mert szép lassan tiéd lesz, a saját tulajdonod. Ezzel szemben egy albérlet másnak a zsebébe megy, ki a levegőbe. És emellé még ha elromlik valami, azt is godnolom te fizeted, sok rosszat hallottam erről.

De ha szerinted ennyire mindegy, akkor nem tudom te miért vettél házat.

2021. jan. 10. 17:10
 14/35 A kérdező kommentje:

12: az új palák amúgy nem a te házat értékét növelik, kvázi magadra költöd azt a pénzt?

Nlg annyit az albérletről, hogy onnan bárki bármikor elküldhet, saját ingatlanból nem nagyon. Illetve szabályokat is nagyon szeretnek szabni ahogy nézem, kisállat nem jöhet, családot sem alapíthatsz... nagyon ideális, stabil jövőkép egy albérlet. Szerintem soha nem laktál albérletben.

2021. jan. 10. 17:13
 15/35 anonim ***** válasza:
100%

Mert megtehetem és jobb ilyen helyen élni ;)


Nem azért, hogy pénzt spóroljak.

2021. jan. 10. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/35 anonim ***** válasza:
100%
13: akkor nő az ingatlan értéke, ha folyamatosan költ rá (karbantartás, javítás, fejlesztés)
2021. jan. 10. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/35 A kérdező kommentje:

15: akkor gondolom meg is tudod fogalmazni, hogy miért jobb ilyen helyen élni, saját ingatlanban.

Akkor viszont miért beszélsz hülyeséget?

2021. jan. 10. 17:16
 18/35 anonim ***** válasza:
90%

Mert nagy a kert, nincsenek szomszédok, 15 perc sétára van egy strand, stb... De ennek mi köze van a kérdésedhez?

Beszélsz már mindenről, hátha valamiben igazad lesz végre, de sajnos nem.


Irreálisak az albérlet árak? Nem, mert ha azok lennének, nem vennék ki őket. De kiveszik, ezért nem lehetnek irreálisak.


Sértegetéssel pedig anyádat minősíted.

2021. jan. 10. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/35 anonim ***** válasza:
88%

Én nem értem a kérdező hisztijét.


Idézem:

"Ki tudnám fizetni, de elvből nem adnék ennyit érte."


Ha nem adsz érte ennyit, akkor nem tökmindegy? Tök felesleges a kérdés. Nem kötelező Pestre költöznöd, nem kötelező albérletben élned. Attól, hogy vered magad még ugyanannyi lesz az albérlet ára.

2021. jan. 10. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/35 anonim ***** válasza:
85%

"Olyan sem írtam, hogy nem fizetném ki, csak nem ilyen áron. A járvány hátha majd igazít az arcotokon. (Gondolom, tulajok vagytok és azt hiszitek, tiétek a fórum :DDD.)"


A járvány már igazított, jelenleg ez van.

Ha ilyen áron nem fizeted ki, akkor nem költözöl Budapestre. Szép dolog a büszkeség, csak jelen esetben kábé annyira hasznos, mint egy pávatoll a popóban.

Semennyire.

A kérdésedre nincs jó válasz. Ha itt akarsz élni, akkor ki fogod fizetni azt a bérleti díjat, amit elkérnek. Ez nyilván akkor éri meg, ha el tudsz helyezkedni annyi pénzért, amennyiből meg tudsz élni. Tehát számolnod kell egy bérleti díjjal (ami csak azért nem lesz kevesebb, mert te azt szeretnéd), számolnod kell a tömegközlekedés, étkezések, rezsi és egyebek költségeivel.

Ezt helyetted mérlegelni nem tudja senki.

2021. jan. 11. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!