Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Mennyire igaz, hogy Budapesten...

Mennyire igaz, hogy Budapesten irreálisan magasak a bérleti árak?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Ha igaz, akkor mi viszi fel ennyire? Vidéken élek (még egyelőre otthon) és dolgozom, de tervben van, hogy felköltözzek jobb kereset és karrier meg lehetőségek miatt. Itt eléggé trágya mód bánnak az emberekkel melóban, úgy hallottam Pesten ez is jobb egy fokkal. Most albérletet nézek és látom az árakat, hogy ahhoz képest, amit nyújt nagyon siralmasak az ajánlatok legalábbis nekem, lelakott meg szocreál bútoros helyek vannak csak elfogadható áron. Szobát vennék ki spórolás miatt, de nekem itt, ahol 240 már magasabb bérnek számít 60-90 egy szobáért irreálisan sok vagy annak tűnik. Ki tudnám fizetni, de elvből nem adnék ennyit érte. Amúgy hegesztő a szakmám, érdemes tenni egy próbát, vagy a bérleti díj + megélhetés úgyis elviszi a pénzt?

2021. jan. 10. 11:47
1 2 3 4
 21/35 anonim ***** válasza:
88%

Nekem több lakásom is ki van adva Budapesten (egyet sem örököltem, és kis faluból jöttem, alkalmazottként kidolgoztam a belem hogy magas fizetésem legyen, közben jól bántam a pénzügyeimmel, és meg tudtam őket venni).


Szerintem értékének megfelelő, reális áron; mások szerint alacsony, "piaci árnál" olcsóbban.


De az hótziher, hogy a kérdezőnek nem adnám ki akkor se, ha a jelenlegi bérleti díjuk duplájáért sem!

A általános bunkóság és visszaszájalás az, ami nálam meghúzza a határt.

2021. jan. 11. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/35 anonim ***** válasza:
85%

22: gyanítom, ez az a kérdező, aki volt már egyetemista lány, vállalkozó, jó ég tudja, mi.

Visszatérő motívum, hogy "nagy a tulajok arca, majd jól letöri őket a járvány, örülnek, ha találnak bérlőt".

Tudjuk :-)

2021. jan. 11. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/35 anonim ***** válasza:

#23:


Oh értem. Régi felhasználó vagyok, de nem járok ebbe a témakörbe annyira gyakran.

Akkor már értem, hogy miért debil szegény kérdező...


22-es voltam.

2021. jan. 11. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/35 anonim ***** válasza:

"irreálisan sok vagy annak tűnik. Ki tudnám fizetni, de elvből nem adnék ennyit érte"

Nos ez szerencse, mert ebben az esetben csak rajtad múlik a költözés.

2021. jan. 11. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/35 A kérdező kommentje:
22: igen, általában erre szokták mondani, hogy mintha állásinterjúra mennél. Ez változott meg most, csak még nem érzitek a bőrötökön. De hamarosan észbekapnak a már bérlőitek hogy nem kéne már letenni a havi egy aranytömböt. Aztán nektek lehet alkudozni.
2021. jan. 12. 03:32
 26/35 anonim ***** válasza:
26# alapján a kérdés provokatív.
2021. jan. 12. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/35 A kérdező kommentje:
Egy válasz alapján a kérdés provokatív?
2021. jan. 12. 07:53
 28/35 anonim ***** válasza:

#26/Kérdező:


Ha tőlem elmennek a bérlőim, az nekik lesz rosszabb. Nálam olcsóbban nem fognak tudni ilyen minőségű lakást találni.


Illetve jóban vagyok mindegyikükkel. Tisztán mondhatom, hogy "összebarátkoztam" az összes bérlőmmel. Ha ILLEDELMESEN (NEM "megalázkodva", csak szimplán normálisan) megkérdezik/megkérnek, hogy fizethetnének-e kevesebbet, akkor szubjektív mérlegeléssel, de szinte biztos, hogy megengedem. Volt már rá példa nem is egyszer.


Messze nem "aranytömböt" fizetnek.


22-es voltam.

2021. jan. 12. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/35 A kérdező kommentje:
29, legyen szeren szerencsém egy ilyen tulajhoz.
2021. jan. 12. 08:46
 30/35 anonim ***** válasza:
Aranytömbös stílusod alapján kicsi az esélye.
2021. jan. 12. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!