Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Sokan óvva intenek attól,...

Sokan óvva intenek attól, hogy lakásokat vegyek kiadásra, mert “a bérlő beköltözik és nem lehet majd kitenni”. De akkor mi a helyzet azokkal az emberekkel akik mondjuk 10-20 vagy akár 100+ ingatlant adnak ki egyszerre?

Figyelt kérdés

Ha csak egy lakásukat is szétrombolnák olyan mértékig, hogy komolyan veszítsen az értékéből, vagy mondjuk huzamosabb ideig nem fizető vendéget nem lehetne kitenni, akkor kb. el is buknák a profitot…

Kis túlzással.


És minél több ingatlanja van valakinek, annál több visszaélést kéne hogy tapasztaljon.


Szóval akkor ilyen dolgok csak azokkal eshetnek meg, akik nem értenek hozzá, nem jól íratnak szerződést, stb?


Vagy mi erre a magyarázat, hogy azért rengeteg ténylegesen dúsgazdag ember simán mer építeni az albérlet “bizniszre”?



2022. febr. 18. 09:09
1 2 3 4 5
 11/43 anonim ***** válasza:
93%
2022. febr. 18. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/43 anonim ***** válasza:
94%
9# hivatalos kiadásról van szó, bizony vannak ilyen helyzetek. Illetve kitudod, csak lehet évekig húzódik. Barátnőm lépcsőházában is van egy ilyen lakó. De nézz utána kicsit
2022. febr. 18. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/43 A kérdező kommentje:

#10.


De ha jön is “ingatlanválság” és kidurran a lufi ismét, az árak bezuhannak meg ilyenek, akkor is az adott ingatlan annyit fog érni amennyit minden más hasonló tulajdonságokkal bíró ingatlan… Bérlő akkor is lesz, eladni meg nem muszáj. Meg lehet várni a válság végét…

2022. febr. 18. 10:11
 14/43 anonim ***** válasza:
38%

13 japán 30 éve várja. Tényleg olvass utána.


Az ingatlan meg nem inflációkövető, mivel itteni devizában van, ahogy egy magyar részvény sem az. Az arany kivétel, mivel az egyfajta nemzetközi devizának felel meg, bárhol eladhatod a világon.

2022. febr. 18. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/43 A kérdező kommentje:

De az arany árát meg ki tudja, hogy mi határozza meg…


Talán az aktuális, globális jólét, de mondom: Ki tudja?


Hiába “infláció követő” az arany, mégis van hogy egy teljes évtizedik sok százalékot gyengül az ára…

Például hogyha 2012-ben fektettem fektettem volna bele, és 2014-ben eladtam volna, akkor buktam volna rajta elég sokat…

És semmiből nem következtethettem volna arra, hogy majd 2022-ben többet fog érni.

Csak reménykedhettem volna benne, de ugyanúgy csökkentett volna tovább, ahogy azt már korábban is megtette.

2022. febr. 18. 10:26
 16/43 anonim ***** válasza:
32%

"Olyan meg nincs, hogy nem lehet kitenni."


De van. fél év + fél év a bírósági ítélet. 1 évig nem tudod kirakni. Nekem is van egy lakásom de nem adom ki, mert nem éri meg.

2022. febr. 18. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/43 anonim ***** válasza:
74%

"De akkor mi a helyzet azokkal az emberekkel akik mondjuk 10-20 vagy akár 100+ ingatlant adnak ki egyszerre?"


Értenek hozzá.

Ez egy szakma.


Ők is megszívták az első években, ha kellő hozzáértés nélkül kezdték.


A másik a kockázat, a nagy számok törvénye: 20 lakásból csak 3-ban szívják meg és így a másik 17 kiegyenlíti a veszteséget.

2022. febr. 18. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/43 anonim ***** válasza:
21%

3: 30-40 év most, de így is lehet üzlet csak nem nagy.

Az 5-10 év az, kb. 3 évig volt, hullámok vannak.

Ez a 40 év alatti megtérülés is csak 2-3 éves periódus szerintem, most valóban sokan vannak, akik inkább nem adják ki. Ugyanakkor vannak, akik csak erre támaszkodnak bevétel tekintetében, ők előbb-utóbb kénytelenek kiadni, vagy állásba menni átmenetileg. Mindegyikre tudok példát.

2022. febr. 18. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/43 anonim ***** válasza:
84%

18-as, nekem ne mondd hogy 3 évig tartott, 20 éve veszek lakásokat.

Pl.2014 ben vettem egy lakást olcsón, kiadtam szobánként, felújítással együtt 6 év alatt bejött az ára, és tavaly adtam el a vételi ár több mint ötszöröséért.

Most ha veszel egy lakást, imadkozhatsz hogy ne lefelé menjenek az árak.

2022. febr. 18. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/43 anonim ***** válasza:
21%
19: Érdekelnének a részletek, mert én is ezzel foglalkozom, 18-as vagyok.
2022. febr. 18. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!