Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Sokan óvva intenek attól,...

Sokan óvva intenek attól, hogy lakásokat vegyek kiadásra, mert “a bérlő beköltözik és nem lehet majd kitenni”. De akkor mi a helyzet azokkal az emberekkel akik mondjuk 10-20 vagy akár 100+ ingatlant adnak ki egyszerre?

Figyelt kérdés

Ha csak egy lakásukat is szétrombolnák olyan mértékig, hogy komolyan veszítsen az értékéből, vagy mondjuk huzamosabb ideig nem fizető vendéget nem lehetne kitenni, akkor kb. el is buknák a profitot…

Kis túlzással.


És minél több ingatlanja van valakinek, annál több visszaélést kéne hogy tapasztaljon.


Szóval akkor ilyen dolgok csak azokkal eshetnek meg, akik nem értenek hozzá, nem jól íratnak szerződést, stb?


Vagy mi erre a magyarázat, hogy azért rengeteg ténylegesen dúsgazdag ember simán mer építeni az albérlet “bizniszre”?



2022. febr. 18. 09:09
1 2 3 4 5
 21/43 anonim ***** válasza:
78%

19: Amúgy 2015-2018 volt ez a 3 év, amikor tudott egy belvárosi lakás 15-30%-ot is, és az is csak a hozzáértőknek, de az is inkább rövidtávúban, hosszú távon inkább 9-11 év alatt jött be akkor is, szóval bizony, hogy mondom.

Tudok olyat, akinek ugyanebben az időszakban tönkretették a lakását és veszteséggel jött ki.

2022. febr. 18. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/43 anonim ***** válasza:
18%
19: Különben te vagy a 3-as? Mert neki mondtam.
2022. febr. 18. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/43 anonim ***** válasza:
100%
#16: Ismerős sorolta, hogy az albérlői nem akartak kimenni, hiába járt le a szerződés. Elment valami rosszarcú őrző-védőkhöz, kiadta nekik papíron egy hónapra, azok elmentek, úgy kidobták őket, azt se tudták merre van a jobbra meg a balra. Hívhattak ők rendőrt vagy akárkit, a gorilláknak ott volt a papír, hogy ők jogosan vannak ott, azok meg nem tudtak felmutatni semmit.
2022. febr. 18. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/43 A kérdező kommentje:

#24.


Mi a baj a banki átutalással?


Annak sokkal több nyoma van.

2022. febr. 19. 08:31
 25/43 anonim ***** válasza:
92%

25-ös tuti nem vennék ki olyan lakást ahol:


1. nem lehet utalni a tulajnak

3. előre kéri a pénzt (bocs, én is hó elején kapok fizetést, szóval 10.-ben állapodtunk meg)

4. nincs minden lepapírozva, nem akar engedni bejelentkezni (pl. parkolás miatt nem mindegy), stb

5. havonta bemászkál-nem nevelőtiszt, hogy ellenőrizgessen- (az én szerződésemben az áll 3 havonta jöhet előre egyeztetett időpontban, egyébként még annyit sem jön, mert vidéken él).


Fizetek havi 180+ rezsit, ennyi pénzért úgy gondolom nekem is vannak jogaim, és a lakást a saját otthonomnak szeretném tekinteni mégha vannak is szabályok. Nem csak kussolni meg fizetni.

2022. febr. 21. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/43 qkker1 ***** válasza:
72%

26-os


Egyetértek veled, annyi kiegészítéssel, hogy törvény szerint joga van havonta egyszer előre egyeztetett időpontban megnézni a lakást.

2022. febr. 21. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/43 anonim ***** válasza:
100%

27-es, nem egyáltalán nem így van.


(4) * A bérbeadó a rendeltetésszerű használatot, valamint a szerződésben foglalt kötelezettségek teljesítését évente legalább egyszer vagy a szerződésben meghatározottak szerint évente több alkalommal - a bérlő szükségtelen háborítása nélkül - ellenőrzi. A bérlő arra alkalmas időben a lakásba történő bejutást biztosítani, és az ellenőrzést tűrni köteles; ez a rendelkezés megfelelően irányadó a rendkívüli káresemény, illetőleg a veszélyhelyzet fennállása miatt a lakáson belül szükséges hibaelhárítás elvégzésének biztosítása esetén.

2022. febr. 21. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/43 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem az elején teljesen helyénvaló a havi 1x ellenőrzés (előre egyeztetett).

Aztán utána úgyis kialakul a bizalom. Nálunk kb 6 hónapig járt a tulaj, utána már nem is nézett körbe, csak elvitte a pénzt, meg a csekkeket intéztük.

Később meg már oda se jött, hanem melóból hazafele beadtam hozzájuk a pénzt.

2022. febr. 21. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/43 anonim ***** válasza:
0%
25: Semmi baj nincs vele, csak pénzbe kerül, hogy felvedd, ezzel csökken a bevételed.
2022. febr. 21. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/43 anonim ***** válasza:
0%

25: Jaigen, a bankszámlának és kártyának is van díja.

Én nem bankolok ezek miatt, nem tapsolok el évi 20-30-50 000 Ft-ot bankolásra.


"25-ös tuti nem vennék ki olyan lakást ahol:


1. nem lehet utalni a tulajnak"


Semmi gond, akkor ennek költségeivel megnöveljük a bérleti díjadat.

2022. febr. 21. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!