Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Sokan óvva intenek attól,...

Sokan óvva intenek attól, hogy lakásokat vegyek kiadásra, mert “a bérlő beköltözik és nem lehet majd kitenni”. De akkor mi a helyzet azokkal az emberekkel akik mondjuk 10-20 vagy akár 100+ ingatlant adnak ki egyszerre?

Figyelt kérdés

Ha csak egy lakásukat is szétrombolnák olyan mértékig, hogy komolyan veszítsen az értékéből, vagy mondjuk huzamosabb ideig nem fizető vendéget nem lehetne kitenni, akkor kb. el is buknák a profitot…

Kis túlzással.


És minél több ingatlanja van valakinek, annál több visszaélést kéne hogy tapasztaljon.


Szóval akkor ilyen dolgok csak azokkal eshetnek meg, akik nem értenek hozzá, nem jól íratnak szerződést, stb?


Vagy mi erre a magyarázat, hogy azért rengeteg ténylegesen dúsgazdag ember simán mer építeni az albérlet “bizniszre”?



2022. febr. 18. 09:09
1 2 3 4 5
 31/43 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom te milyen bankot nezel, se sehol sem kerul atlag halando szamara 50 ezer evente.

Meg a 20-ba se vagyok biztos.

2022. febr. 21. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/43 anonim ***** válasza:
0%

32: A pénz FELVÉTELÉNEK van költsége, nem kicsi.

0,3-1%-ig. Tehát mondjuk van 200 000 Ft bérleti díjad, akkor az évi 24 000 Ft is lehet felvenni, ha nem KP adjátok oda egymásnak, hanem bankon keresztül.


Plusz számlavezetési díj, plusz átutalások díja, plusz kártya éves díja, ha többen vagytok a családban, akkor fejenként ennyi.

Plusz az ügyintézés, kapcsolattartás egy szolgáltatóval.


Ehelyett messze jobb a készpénzkezelés.

2022. febr. 21. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/43 anonim ***** válasza:
100%
31-es nekem ugyan nem, mert szerencsére nem vagyok a bérlőd, akitől meg én bérlem a kéglimet normális (és ő se akar készpénzzel szaladgálni).
2022. febr. 21. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/43 anonim ***** válasza:
0%

32: Más: A befektetésből élő az nem átlag halandó.

Biztos arra gondolsz, külön árképzés van annak, akinek min. 400 000 állandó jövedelme érkezik a számlára, akár 0 Ft a számlavezetési díj neki. Ez nyugdíj vagy munkabér. Lakásbérbeadásból származó jövedelem nem számít állandó, rendszeres bevételnek, arra magasabb a számlavezetési díj.

Pláne nem is ér el 400 000 Ft-ot a legtöbbeknek.

2022. febr. 21. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/43 qkker1 ***** válasza:
100%

28-as


köszi, ez valami új módosítás lehet, mert 2-3 éve még a havi egy volt a törvényben.

2022. febr. 21. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/43 A kérdező kommentje:

#32.


Szóval jól értem, hogy éves 2.400.000 forint bevétel mellett zavarna a 24.000 forintos számlavezetési és kártyadíj?


Meg az, hogy egy banki ügyintézővel 3-4 évente kell beszélned egyszer?


Ehelyett időt és benzint nem kímélve minden hónapban rohangálnál hogy készpénzezz?

2022. febr. 21. 17:15
 37/43 anonim ***** válasza:
0%

36:


24 000 az csak a KP-felvétel, a bankolási összköltség ennek kb. 3-4-szerese.

És igen, nem adok ki még 100 Ft-ot sem fölöslegesen, nemhogy ilyen sokat.

Hát havonta kell számlát ellenőrizni, telefonálgatnak, stb., én minden szolgáltatóval megszakítottam a kpcsolatot ezért nincsenek előfizetéseim, síkideg leszek tőlük.


Nem tartok fenn autót.

Gyalog megyek mindenhova.

Kb. 80 000 Ft-ból megélek havonta.

2022. febr. 21. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/43 anonim ***** válasza:
100%

33: Bele van kalkulálva a bérleti díjadba a banki költség.

Készpénzben 5-10 000 Ft-tal kevesebbet kérnek.

2022. febr. 21. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/43 anonim ***** válasza:
100%

Milyen banki költség?

300 Ft a havidíjam, napi tízmillió forint átutalás díjmentes az én számlámon.

Nagy elmaradottság kp-t használni.

A bérlőnek is jobb az utalás, van nyoma a pénzforgalomnak, a nav-nak is gyanús ha nem utalva jön a bérleti díj.

Ja, és a közüzemet is bankártyárol fizetem másodperc alatt.

Te a postán állsz sorba?😆😆😆

2022. febr. 21. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/43 A kérdező kommentje:

Szóval gyalog mész mindenhova?


És ha 2-3 lakást adnál ki 2-3 külön kerületben?


Arra elmegy egy napod legalább / hó.


Évi 12 nap alatt mennyit is lehet keresni?


Amúgy az én számlám mindennel együtt évi 3000 Ft.


Nem tudom már pontosan, hogy ehhez milyen feltételeket kellett vállalnom, de azt látom hogy nem vonódik több.

2022. febr. 21. 18:30
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!