Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Maradnátok az albérletben,...

Maradnátok az albérletben, vagy buknátok inkább a kauciót?

Figyelt kérdés

A párom megkérdezte hogy volna-e kedvem hozzá költözni.

(Volna. Persze.)

Viszont még van 7 hónapom az albérletem szerződéséből. Beszéltük, hogy ezt megvárjuk. De említette hogy bármikor jó lenne ja odaköltöznék. Gondolom nem szeretné hogy elbukjam a kauciót.

Most februárban, így négy hónap után lesz egy 20-26e Ft-os áremelés a bérletidíj kapcsán. Így már drága nekem az a lakás. A régi ára optimális volt.


Számolgattam, ha az új árat veszem alapul, akkor 1.2M fogok kifizetni míg lejár a szerződés. Amúgy meg 260e kaucióm van bent. Eszembe ötlött a kósza gondololat, hogy hagyni kellene azt a kaució. Mit gondoltok?

Jó lenne minden nap hozzá hazamenni. Nyilván nem ingyen szeretnék ott sem lakni. Mindenbe szeretnék beszállni. De így sem lenne annyi az összeg mint most. Plussz nem két háztartásra kellene főzni, kevesebbet kellene utazni.

Ki mit tenne ha a helyemben lenne?



2023. jan. 25. 12:58
1 2 3 4 5 6
 41/53 anonim ***** válasza:
72%
#39 Ezért iram, h erős sarkitás. Csak itt azzal jönnek sokan (nem feltétlenül csak ennél a kérdésnél), hogy ami a szerződésben van és önként aláírta mindkét fél akkor abban lehet kb bármi..Ez olyan mint arra hivatkozni, h ez mekkora vadkapitalista üzlet, nem szeretetszolgálat, és ha bármi gond van a bérlővel vagy nem annyit fizet amit a tulaj épp kitalál, mert neki vmi extra kiadása van, repül. Aztán amikor a bérlőnek van gondja akkor persze ő rögtön legyen jótékonysági intézmény és értse meg, h szegény tulajdonosoknak most épp nincs pénze a jogos javításra/cserére, vagy nem tudja visszaadni a kauciót mert már rég elköltötte...
2023. jan. 25. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/53 anonim ***** válasza:
81%
Megismétlem magamat: kérdező, tedd fel a szerződést - anonimizált formában - és egyből tudunk normális választ adni. Nekem baromi sok dolog bűzlik itt mindkét oldalról a leírásod alapján.
2023. jan. 26. 02:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/53 A kérdező kommentje:

Még mindig nem a kérdésre válaszoltok. Ráadásul az értő olvasás sem megy sokaknak.

Tudom, hogy nem én vagyok a legélesebb kés a fiókban. Nem foglalkozom napi szinten ilyesmivel. És mint írtam, az idő is sürgetett akkor.


Egy szóval sem írtam hogy 2x adott ki bármit is!

Arról van szó, hogy kifizettem a foglalót, aztán a szerződésben benne volt egy inkorrekt pont egy második emelésről (ami szokatlan, nem általános, nem is volt róla szó a szóbeli előzetes megállapodásról) az évfordulóson kívül, amit nem lehetett tudni mekkora összeg lesz. A foglalót viszont tetszik-nemtetszik nem adja vissza.

Ennyi erővel azt is beleírhatta volna a szerződésbe miután letettem a foglalót, hogy havonta emel 20%-ot. Így vagy bukja az ember a foglalót és még lakása sincs, vagy elfogadja. Ő mindenképpen jól jár. Ha nem írom alá, van egy havi pénze és holnap jön más lefoglalózni.

2023. jan. 26. 08:04
 44/53 anonim ***** válasza:
23%
Én inkább buknam a kauciót
2023. jan. 26. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/53 anonim ***** válasza:
18%

Jól van, engedjük el. Próbáld meg bebukni a kauciót, aztán vagy sikerül, vagy feljelent a maradék 7 havi pénzért. Mást erre nem tudunk mondani, ha ügyvédet fogadsz, ugyanúgy fizetheted a 15ezres óradíját.


Reméld, hogy a kaucióval elenged.

2023. jan. 26. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/53 anonim ***** válasza:
72%

33-as vagyok: az elején nem buktad volna a foglalót, mivel ha nem egyeztek meg a szerződésben akkor visszajárt volna. Ha nem adta volna vissza feljelenthetted volna a rendőrségen sikkasztásért. Garantálom, hogy miután rabosítják, pár nap után vissza fizette volna. De mostmár késő.

Másik: ha ilyet akart volna írni a szerződésbe akkor miatta nem jött volna létre az üzlet VAGYIS a foglaló duplája járt volna vissza!!!

Megintcsak csalás btk, vagy sikkasztás btk.

Hülye voltál, hogy belementél ilyen szerződésbe ezekután.

Az értő olvasás pedig nem az erősséged.

2023. jan. 26. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/53 anonim ***** válasza:
22%
Jogásznak fizesd ki azt a 15-20 ezret és kérd a segítségét. Az ilyen félbűnözők meg szoktak ijedni egy ajánlott levéltől amiből lejön hogy tudod a jogaidat.
2023. jan. 26. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/53 anonim ***** válasza:
70%
Ekkora összegnél 10-20 ezer forint egy ügyvédi tanácsadásra nem sok
2023. jan. 26. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/53 anonim ***** válasza:
21%
Minek menne ügyvédhez? Aláírt egy szerződést.
2023. jan. 27. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/53 anonim ***** válasza:
0%

Nem baj, majd az ügyvéd elmondja neki szépen, hogy határozott szerződésben vett hónapokat valszeg kérni fogja a tulaj, meg hogy nem írunk alá minden fasságot.


Köszi, 20ezer lesz a jó tanács.

2023. jan. 27. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!