Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Aki nem akar saját lakást nem...

Aki nem akar saját lakást nem fél, hogy mi lesz vele idős korára?

Figyelt kérdés

Nyilván nem azokra gondolok akik még nem tudtak sajátba költözni, mivel most olyan albérlet árak vannak, hogy nekik iszonyat nehéz dolguk van.

DE sokszor olvasok olyanokat, hogy ő nem is akar sajátot mert így kényelmesebb stb..

Ők nem félnek, hogy nem lesz mindig ennyi bevételük és egyszer csak utcára kerülnek?

ha sajátban lakok, a legrosszabb esetben nem lenne villany, de fát szedni az erdőben és kútról vizet hozni lehet, még is van fedél az ember feje felett.

Vagy csak én aggódom túl?



2023. jan. 29. 21:53
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 11/81 anonim ***** válasza:
76%
#19: igen, csak valahogy csukott szemmel tőzsdézhet az ilyen, és az hidegen hagyja, hogy a nagy játékosoknak a tőzsde csak pénzpumpa arra, hogy az ingatlanvagyonukat gyarapítsák. A nagyok már egy ideje földeket vasárolnak, meg lakásokat. Ők jobban átlátják, mi következik.
2023. jan. 29. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/81 anonim ***** válasza:
82%
Ez simán nincs igy. Jó befektetés a lakás de ne idealizáljúk túl. Vannak más lehetőségek is. Persze az általad emlitettek jelentős része csak ideologiát keres miért nem érimeg sporolni, de ettől még a másik véglet sem igaz.
2023. jan. 29. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/81 anonim ***** válasza:
44%
Nem
2023. jan. 30. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/81 anonim ***** válasza:
100%

Van olyan aki egyke gyerek es o orokli a szuloi hazat, ezert nem aggodik hogy mi lesz idos koraban a lakhatasaval.


En vettem hazat hitelre es igy nyugdijas korom elott ki lesz fizetve. Nalam az nem opcio hogy a szuloi hazba bekoltozok mert ketten fogjuk orokolni es ki tudja hogy el tudunk e majd nyugodtan osztozkodni rajta vagy nagy vita lesz azon hogy ki fizessen ki kit es kie legyen a haz.

Apamek nagyon jo testverek voltak a batyjaval, megis tobb mint 10 ev eltelt mire eltudtak donteni hogy akkor most eladjak az orokseguket es elosztjak a penzt.

2023. jan. 30. 02:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/81 anonim ***** válasza:
96%

"Én főleg nagyon jól kereső embereket hallok, hogy nem akarnak saját lakást, mint amilyen ő is."


Ez pontosan így van.

Sokáig dolgoztam (még meg nem betegedtem) egy haveromnak. Munkakapcsolatnak indult, aztán egy idő után összehaverkodtunk.

A srác tele van mint a délbusz, van neki 15+ ingatlanja. Mérnök, örökölt is, jól is keres a szakmájában, iparos családból származik, szóval megvolt a hátszele fiatalon, hogy el tudjon indulni.

No de a lényeg, olyan házakba/lakásokba fektet, amiknek az albérleti díja 400-500 ezertől 1 millióig terjed.

Megvette ezeket az ingatlanokat befektetési céllal, mi meg megcsináltuk neki. Több tíz milliós belső felújításokról/modernizálásról beszélünk.

Kizárólag olyan milliomosok veszik ki ezeket a bérleményeket, akik 1 nagyon max 2 évig élnek benne. Utána megunják és mennek a másikba.

2023. jan. 30. 03:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/81 mindentudó99 ***** válasza:
100%
Én is így gondolom kérdező. Ha saját ingatlanom van pláne ha nincs hitel rajta akkor az biztonságot jelent. Legalább is számomra. Sokan azt mondják a ingatlanod van nincs mobilitás. Ami marhaság. Attól még mehetsz bárhova.
2023. jan. 30. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/81 anonim ***** válasza:
66%

Ti most miről beszéltek?


Nem akar saját ingatlant, utána meg azt írod van neki 15, amit kiad 😂 hát akkor talán van saját ingatlanja, nem?


Nem olyanokról van szó, akinek van 3 lakása, de valamiért úgy dönt, hogy kivesz egy negyediket, hanem akinek esélye sincs sajátra, de játssza az eszét hogy nem is kell, mert nettó 500at keres, és legalább rugalmas meg nincs "röghöz kötve "...

2023. jan. 30. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/81 anonim ***** válasza:
72%

#15: akinek van 15 kiadó ingatlanja, annak VAN SAJÁT.

Akik havi 1 meg 2 millióért bérelnek, azoknak mind van saját, több is. pont erről beszéltem korabban, hogy attol, hogy van sajátod, még berelhetsz és lakhatsz máshol.

de ha beüt a gebasz, van sajátod.

2023. jan. 30. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/81 anonim ***** válasza:
76%
Egyke vagyok lesz lakásom idős koromra
2023. jan. 30. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/81 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó, ha addig anyádék el nem adják, vagy eppen nem kell beugrónak egy idősek otthonába.
2023. jan. 30. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!