Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Aki nem akar saját lakást nem...

Aki nem akar saját lakást nem fél, hogy mi lesz vele idős korára?

Figyelt kérdés

Nyilván nem azokra gondolok akik még nem tudtak sajátba költözni, mivel most olyan albérlet árak vannak, hogy nekik iszonyat nehéz dolguk van.

DE sokszor olvasok olyanokat, hogy ő nem is akar sajátot mert így kényelmesebb stb..

Ők nem félnek, hogy nem lesz mindig ennyi bevételük és egyszer csak utcára kerülnek?

ha sajátban lakok, a legrosszabb esetben nem lenne villany, de fát szedni az erdőben és kútról vizet hozni lehet, még is van fedél az ember feje felett.

Vagy csak én aggódom túl?



2023. jan. 29. 21:53
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 61/81 anonim ***** válasza:
100%
:( próbálj valami karitásztól vagy népkonyhától vagy akármi segélyszervezettől, önkormányzattól rendszeres ételt kérni. Napi 1 étkezés nagyon kevés.
2023. febr. 5. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/81 A kérdező kommentje:
60-as mi a munkád ? Nem tudsz olcsóbb albérletbe menni és jobban fizető állást keresni? Esetleg gyár? Azok nagy része biztosít 1 meleg etkezest és szállást.
2023. febr. 5. 20:51
 63/81 anonim ***** válasza:
75%

Kedves 61, 62 Nemszeretnék ételt kérni, van akik kétnaponta étkeznek, nem veszem, venném el előlük, főleg ha gyermekek is vannak, vagy nénik, bácsik!

Sajnos nemtudok, kínai ember adott munkát, ezt a pici lyuklakást, ill adott csomó pénzt kölcsön, amire a hitel nemvolt elég! Ő kicsit fura fazon, ruhákkal foglalkozik, nála dolgozom, és 1 másik rokonának is van kis vállalkozása, ott is dolgozom, kerteket êpítünk, mivel segítettek, így nemigazán tudnék innen elmenni, furdalna a dolog, igaz nemadnak sok pénzt, meg 30.000 ft a kis birodalman is a rezsivel, ennél nincs olcsóbb! Ha már tényleg nincsmit enni,( főleg hónap végén) akkor szoktam gitározni utcákban, ahonnan elzavarnak a rendőrök! Pár éve jobb volt, 1 étteremben játszottam 1 vak Litván lánnyal, akinek gyönyörű volt az énekhangja, igazi áldás volt, és ott kaptunk pár ezer ft ot, ill ehettünk, jött a covid, bezártak az éttermek, mindenki aki túlélte a válságot, azoknak nemvolt már erre pénze, persze ingyen is mentem volna, mert jó érzés átadni a szeretetet, jó érzés ha könnyesek a szemek a boldogságtól, ahogy ez a gyönyörű lány átadta a szeretetét a dalaiban, de sajnos a válság őt is haza kényszerítette! Hajnalban szoktam még néha, amikor úgyvan üvegeket összeszedni, azis kis plusz pénz, ill nyaranta mindent elvállalok, mert itt nyaralók is vannak, és akkor több a lehetőség! Fűnyírás, festegetés, hol mit ajánlanak! Nézem a sok embert, akiknek mindenük megvan, és úgyérzik nincstelenek, hazudnak csalnak nembecsülnek meg semmit! Igazi gazdagság az a szeretet, én bárkit mególelek, ha van 3 zsemlém, akkor 2 odaadok 1 nincstelennek, én is az vagyok, de van fedél a fejem felett, ha lenne 1 kedves lány, aki így elfogadna, tudjátok, énlennék a világon a leggazdagabb embere! Bocsánat az esetleges hibákért, be van repedve a telefonom, és a felét nemlátom, laotopomnak meg rossz a töltője, holnap hoz nekem 1 barátom, aki szintén nincstelen, de van szervízes ismerőse! Mindenkit szeretek, a világ szép, nem nem azért írom, hogy bárki sajnáljon, hanem aki sír, hogy szar az élet, és mindene megvan, ez azoknak szól! Menj ki az utcára, ölelj meg 1 ismeretlen embert, beszélgess hajléktalanokkal, add oda az utolsó csokidat, és megtudod a szemükből, hogy valójában milyen gazdag vagy! Remélem érthető ez a sok katymasz! Szeretek gondolkodni az élet értelmén, és csak annyi, hogy legyen szeretet, szeretet nélkül, meghal a Világ! Zgyan olyan fontos, mint a méhek, a fák, a virágok, bokrok, a rét, a mező, a kék ég, és az esô!

2023. febr. 5. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/81 anonim ***** válasza:
80%

Basszusy utolsó, én nem akarok beléd rúgni, de...


Elmentél egy ilyen pénzügyi helyzetben egyetemre, amit diákhitelből fizetsz, és a szociológiát választottad?

Éveket tanulsz azért, hogy kevesebbet keress majd, ha diploma után, adósságban úszva elkezdesz ugyanolyan minimálbérért dolgozni? Ennek mi értelme van?

2023. febr. 6. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/81 anonim ***** válasza:
82%
64 igen is van értelme! Több hozzászólást írtam, intézetis gyerek voltam, szüleim leadtak! 12-17 éves koromig volt a legrosszabb, szeretnék gyermekeken segíteni, engem nem az motivál, hogy gazdag mérnök legyek, hanem hogy olyan munkám, amit élvezek, és szívből jön! Nézd vissza a pár előző kommentem! Leírtam az egész életem!
2023. febr. 6. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/81 anonim ***** válasza:
75%

Láttam. Attól még, hogy ezzel segítesz másoknak, a te életedben nem sok értelme van, mivel gyakorlatilag egy hajléktalan életszínvonalát biztosítja neked.


Szép, hogy ilyen segitő munkát akarsz végezni, de gyakorlatban felvettél egy rakat hitelt az amúgy is kvára labilis pénzügyi helyzetedre, ami pluszban még hátra is vetett (hitel). Cserébe nem ad neked semmi előrelépést.


Eddig kerestél minimált mondjuk, aztán egyetemi küzdéssel most fogsz keresni minimált, és hiteled is lett.


Persze, hogy minden nő menekül mellőled, gyakorlatilag a létfenntartás szélén mozogva hozol totál öngyilkos pénzügyi döntéseket.

2023. febr. 7. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/81 anonim ***** válasza:
67%
Szerintem most már csinálja végig az egyetemet ha mar csak egy év van. Az aggasztó inkább az, hogy a kínaiak rabszolgának tartják gyakorlatilag. Ez uzsorakölcsön szerintem és borzasztó hogy valaki napi egyszer tud enni, ha 3 helyen dolgozik. Nagyon ki vagy használva kedves válaszoló, az élet ennyire nem kéne hogy nehéz legyen, 2 milla pedig nem olyan sok pénz a valóságban, hogy emiatt rabszolgának kéne állni.
2023. febr. 7. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/81 anonim ***** válasza:
67%

Persze, csinálja végig az egyetemet, már úgyis mindegy, de utana én tuti elhúznék valami gyárba jobb fizuért, nem szarakodnék a szociológiával meg 3 munkahellyel.

Abból meg lehet élni, vissza lehet fizetni a hitelt, utána meg lehet jótékonykodni gyerekek javára. Mert ez így katasztrófa, hogy napi 1x eszik, de neki az állami gyerekek a legfontosabb... gyakorlatilag előbb fog éhen halni meg belerokkanni a kialvatlanságba meg a hitelbe, ételhiányba mint hogy segítene bárkin... hülyeség ez így.

2023. febr. 7. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/81 anonim ***** válasza:
69%
Igen úgy kéne h egy évet lehúzni egy gyárban ahol van munkásszálló, pl suzuki gyár. Elsősorban enni, másidsorban visszafizetni a kölcsönöket, kicsit gyűjteni albérletre és utána befejezni az egyetemet/ vagy ha egyetem után mennél, mielőtt elkezdesz a szakmásban dolgozni. Az a baj, ha nem eszik az ember, előbb utóbb beteg lesz. És onnantól... ha nincs kire számítani, pláne segítséget se akarsz elfogadni, nem tudom mi lesz. Gondolj arra mi lesz azokal a gyerekekkel, akin segíteni akarsz, ha idő előtt éhen halsz.
2023. febr. 7. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/81 anonim ***** válasza:
100%
Igazatok van, de nekem ez a küldetésem, lelkemnek ez tesz jót, nemszeretnék gyárban dolgozni, az is rabszolga munka, 1 bizonyos szinten! Jobb a kínai, mint utcán tengődni, züllenni! Elkezdtem írni 1 könyvet, erről az én kis világomról, talán ezis elkészül jövőre! Hiszem, hogy majd lesz jobb is a helyzetem,csak legyen már meg a diploma!
2023. febr. 7. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!