Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Aki nem akar saját lakást nem...

Aki nem akar saját lakást nem fél, hogy mi lesz vele idős korára?

Figyelt kérdés

Nyilván nem azokra gondolok akik még nem tudtak sajátba költözni, mivel most olyan albérlet árak vannak, hogy nekik iszonyat nehéz dolguk van.

DE sokszor olvasok olyanokat, hogy ő nem is akar sajátot mert így kényelmesebb stb..

Ők nem félnek, hogy nem lesz mindig ennyi bevételük és egyszer csak utcára kerülnek?

ha sajátban lakok, a legrosszabb esetben nem lenne villany, de fát szedni az erdőben és kútról vizet hozni lehet, még is van fedél az ember feje felett.

Vagy csak én aggódom túl?



2023. jan. 29. 21:53
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 71/81 anonim ***** válasza:
100%
Én nagyon szeretnék, de kilátástalan a helyzet. Olyan szinten az, hogy még egy minigarzont sem tudnék venni hitelre. Muszáj elegednem a témát, mert hiába spórolok mindenen, lehetetlen elérni az én fizetésemből a saját lakást. 😔
2023. aug. 19. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/81 anonim ***** válasza:
52%
Kedves utolsó, sajnos sokan vagyünk így ezzel, akiknek a szülők semmit nem tudnak segíteni :( Nekem szinte kivétel nélkül minden ismerősömnek szülői segítséggel lett lakása. Örökölt a nagyitól, szülők adták a pénzt az önerőre, szülők nagy házban laktak és abból vettek két kisebb lakást, stb , stb...Nyilván ilyenkor jönnek a gyakoris 14 éves korom óta dolgozom, és programzó lettem 2 millás fizetéssel szóval, szóval ne nyávogjunk, de a valóságban én nagyon nem ezt látom. Egyedül, átlag fiztésből nem lehet lakást venni albérlet mellett, mert különböző okoból nem mindenki tud otthon lakni 30 éves koráig spórolni,vagy pont ezért kell otthon lennie mert a szülőlet kell támogatni. (és ez nem csak most van így, 20 éve is ugyanez volt, hiába volt "csak" 8- 10 milló egy garzon, ha az emberünk keresett 70-80 ezret abból 40 e volt a bérleti díj ).
2023. aug. 21. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/81 A kérdező kommentje:

Utolsó köszönöm ezt a hosszú és normális választ.

Én voltam olyan szerencsés, hogy örököltem egy kis lakást.

2023. aug. 21. 13:33
 74/81 anonim ***** válasza:
70%

Én csóró voltam gyerekként, szüleim nem tudtak támogatni az otthon lakás lehetőségén kívül. Lett egy értelmes jól fizető diplomám (nem programozó), éveken keresztül volt egy másodállásom és suli befejezése után 8 évvel már egyedülállóként épült is a házam. Igaz, ez alatt végig otthon laktam, fizettem mindennek a rám eső részét. 3 évvel a ház után már autómat is le tudtam cserélni egy 6 évesre.

4 évig szinte mindenről lemondtam a házért, de szerintem megérte. Sokak szerint meg hülye voltam, majd ők lettek a legirigyebbek...

Ha jól emlékszem 67 év az átlag életkor, ebből 18 évig tanutam, 8 év ment el az életemből a diákhitelre és a házra. Szóval még statisztikailag van kb 30 éven "élni".

dec. 29. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/81 anonim ***** válasza:
0%
Ez nagyon szép, csak nem mindenki tud olyan egyetemre járni ami később jól fizető melót ad akár már pályakezdőként is... Sőt van aki egy Bsc-t sem tud elvégezni. Ők is emberek...
jan. 9. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/81 A kérdező kommentje:
Utolsó szerintem nem erre a kérdésre válaszoltál.
jan. 9. 10:01
 77/81 anonim ***** válasza:
68%

#75: A diplomások között csak kevesen keresnek jól.

Ahhoz, hogy jól keress, nem kell semmi komoly vegzettség, csak jól kell végezned a munkádat, és elkezdeni vállalkozni.

Régen is nehéz volt lakást venni, később sem lesz könnyebb. Ha csak úgy várod, hogy az állam kiutaljon neked egy lakást, az nem fog megtörténni. Neked kell tenni érte. Szerinted én hány évig szoptam? Elvállaltam plusz melókat az állandóm mellett, alig költöttem valamire, hogy összeszedjem az önerőt egy lakáshitelhez.

jan. 9. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/81 anonim ***** válasza:
72%
74-es azért abba is gondolj bele, hogy nem mindenki tud otthon lakni, pl mert nincs a környéken munkalehetőség, vagy olyan a család, hogy amint teheti menekül otthonról, vagy felnőttként nem akar egy 50 nm-es panelban lakni a szülőkkel 30-35 éves koráig ahol semmi privát szférája nincs és még a f.rkát sem tudja kiverni úgy, hogy ne hallja anyuka, már bocsánat. Nem mindenhol adott a családi ház, ahol lehet normálisan együtt élni, és még munkalehetőség is van.
jan. 10. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/81 anonim ***** válasza:

Ha saját lakásod van, akkor is utcára kerülhetsz.


Pl. nem tudod fizetni a rezsit, a közös költséget sem.

A gázt, vizet, villanyt kikapcsolják.

De a közös költség ketyeg, előbb-utóbb perelnek, végrehajtanak, kitesznek.

febr. 15. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/81 anonim ***** válasza:

79-es vagyok.

Ha pedig házad van, akkor is jöhet az ingatlanmaffia, és kipenderít.

febr. 15. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!