Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Aki nem akar saját lakást nem...

Aki nem akar saját lakást nem fél, hogy mi lesz vele idős korára?

Figyelt kérdés

Nyilván nem azokra gondolok akik még nem tudtak sajátba költözni, mivel most olyan albérlet árak vannak, hogy nekik iszonyat nehéz dolguk van.

DE sokszor olvasok olyanokat, hogy ő nem is akar sajátot mert így kényelmesebb stb..

Ők nem félnek, hogy nem lesz mindig ennyi bevételük és egyszer csak utcára kerülnek?

ha sajátban lakok, a legrosszabb esetben nem lenne villany, de fát szedni az erdőben és kútról vizet hozni lehet, még is van fedél az ember feje felett.

Vagy csak én aggódom túl?



2023. jan. 29. 21:53
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 51/81 anonim ***** válasza:
81%

"Nézd meg 10-20-30 évre egyben, mindjárt mashogy látod majd."


De akkor ilyen időtávban gondolkodva pedig kb. a világon mindig jobban jártál volna egy diverzifikált részvénycsomaggal.

Meg akkor elég lenne csak a 2008-tól követő időszakot mondanom, ahol szintén jelentős infláció mellett nominálisan is csökkentek évekig az ingatlanok árai.


Hosszú távon nézzük mi vár erre az országra:

- Egyre inkább leszakadunk, a román átlagbér vásárlóerő értéke már évek óta nagyobb mint a magyar.

- Egyre csökkenő lakosság, köszönhetően az elöregedő társadalomnak és a csökkenő szülési kedvnek.

- Egyre szegényedő lakosság, nyílik az olló a szegények és a gazdagok között, már trendszerűen.

- Talán 2030-tól várják azt, hogy több lesz a roma újszülött, mint a fehér magyar. És hidd el, nem a normális cigányok szülnek többet, nem miattuk alakul ez így...


Tehát itt lesz egy viszonylag konstans lakásállomány, egy egyre csóróbb, lecsúszott és egyre kisebb lakosságú országra. Hát mit mondjak... Én nem erre alapoznám a nyugdíjas éveimet, már bocsánat. Persze ettől függetlenül nyugodtan lehet befektetési céllal (is) ingatlant venni, csak ha ügyesen kezeled, akkor nem fogod te azt megtartani nyugdíjas korodig, ezt majdnem biztosan mondom neked...

2023. jan. 31. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/81 anonim ***** válasza:
81%

#51: hat az igaz, ha így haladunk tovább, jön a vagyonok államosítasa. de az nen csak ingatlanra fog vonatkozni.

sőt van egy olyan vilagi törekvés, hogy magántulajdon teljesen megszűnik (a plebsz számára).

Az ország elnéptelenedésében ne legyél olyan biztos, az import népesség gyorsabban szaporodik.

2023. jan. 31. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/81 anonim ***** válasza:
0%

"#51: hat az igaz, ha így haladunk tovább, jön a vagyonok államosítasa. de az nen csak ingatlanra fog vonatkozni."


Nem tudom hogy jön ki ebből szerinted az államosítás, meg hogy akar az állam olyan részvényt államosítani, ami külföldön van. Na mindegy.


"Az ország elnéptelenedésében ne legyél olyan biztos, az import népesség gyorsabban szaporodik."


És milyen import népesség érkezik ide, akik hajlandóak és képesek mondjuk a belbudai árakat megfizetni? :)

2023. jan. 31. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/81 anonim ***** válasza:
100%

Tényleg nem egyszerű ez a lakás/hát vásárlás téma.


ÉN megértem azt is, aki azt mondja, hogy inkább bérel, minthogy lakjon valami szar, putri helyen. Sajnos rengeteget számít az ember mindennapjaiban a lakókörnyezet, nem mindegy, hova mész haza.


A kiadás is érdekes téma. Az a baj, hogy ami jól kiadható, az annyiba is kerül. Akinek meg nincsen pénze, az hiába vesz vidéken bármit, ahol minden második ház üres, és a kutya nem veszi ki tőle.


Összességében valahogy úgy nézném, hogy egy rossz ingatlantól még a semmi is jobb, de egy jó ingatlan nyilván nagy előny.


"Hát hol drágultak tavaly óta 25%-ot az ingatlanok? :)"


Hát körülbelül bárhol... 1,5 éve vettem lakást, még annyi sincs. 20-25 között volt az átlag ár. Ami nagyon jól fel volt újítva, az volt 25-30 között.


Most ránézek az eladó lakásokra, 35 alatt nem nagyon van semmi, 35-40 az átlag ár, de már látok 40 felettieket is.


Akárhogy számolom, ez még 25%-nál is nagyobb drágulás.


"És milyen import népesség érkezik ide, akik hajlandóak és képesek mondjuk a belbudai árakat megfizetni? :)"


Most nem azért mondom, építettünk belvárosi luxus lakásokat, több mint a felét nem magyarok vették meg. De ott van Kőbánya, minden második panel kínai tulajdonban van. Nem vicc. Sokszor még az is, amiben látszólag magyarok laknak. Lassan magyar ember kiszorul a fővárosból.


Mondjuk nekem a nyugdíjasan kiköltözöl vidékre dolog sem az a méltó befejezése egy életnek. Nem egyszerű ez.

2023. febr. 1. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/81 anonim ***** válasza:
100%

"Akárhogy számolom, ez még 25%-nál is nagyobb drágulás."


Én teljesen elhiszem neked azt, hogy ezt tapasztalod, de a statisztikák szerint a használt lakások ára közel sem követte az inflációt, sőt, csökkenést is mértek bizonyos szegmensekben.


"Most nem azért mondom, építettünk belvárosi luxus lakásokat, több mint a felét nem magyarok vették meg. De ott van Kőbánya, minden második panel kínai tulajdonban van. Nem vicc. Sokszor még az is, amiben látszólag magyarok laknak. Lassan magyar ember kiszorul a fővárosból."


Tudom, rengeteg kínai, arab és orosz menekítette ide a pénzét. De még egyszer: ez nem olyan tömeg, ami 10 milliónyi magyar ingatlanjának az értékét garantálná. Igen, Budapest belvárosában és jobb környékein valószínűleg a jövőben sem fognak beesni az árak, na de az ország 80%-ában nem ez a helyzet. Székesfehérváron, vagy mondjuk Pápán vagy valami hasonló kaliberű városban nem adják a kilincset egymásnak a gazdag kínaiak meg a brit turistákat bepalizni akaró Airbnb-sek.

2023. febr. 1. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/81 anonim ***** válasza:
75%
Nekem esélyem sincs lakást venni, 3 helyen dolgozom, egyetemet végzem lassan,alig marad a hó végére pénzem, 2 éves koromtól gyermekotthonban éltem, 19 éves koromban kikerültek onnan, 1 évig utcán éltem, össze kunyeráltam pénzt, jártam építkezésekee, vagy bárhova, ahol kaptam kis pénzt a munkámért, majd ki tudtam bérelni 1 pince lakást, estin érettségi, nappal 2 munkahely, 2 órás alvások, szerelem, de elhagyott, mert nemvolt pénzem, mindent kuporgattam, hogy legyen diplomám! Van csomó adósságom, ezért most a 3 munkahely, nekem semmisem pattant az ölembe! Lakásom tudom, hogy sohasem lesz, meg igazi párkapcsolat sem, marad a mély depresszióm, és hogy egyetem után mi lesz? Fogalmam sincs!
2023. febr. 4. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/81 anonim ***** válasza:
33%
Hu 56os pedig ez egy sikersztori. Szerimtem lesz lakásod. Nem muszáj ám a fővárosban élni. Nem tudom milyen diplomád lesz de ha vidéken vagy home office-ban hasznositod magad, akkor simán lehet vidéki lakásod először.
2023. febr. 4. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/81 anonim ***** válasza:
81%

57 Szia!

Szociológia! Gyermekekkel szeretnék foglalkozni! Hát már 30 múltam, Most sem bp en élek, még van 1 év az egyetemből, 2 milliós adósságom, hogy tudjam fizetni az egyetemet! Volt 1 év rehab, mikor nagyon magamalatt voltam 2 éve, a kilátástalan helyzetem miatt! 2 hétig voltam kómában! Itt halasztottam is!

2023. febr. 5. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/81 anonim ***** válasza:
100%
Nem lehetett könnyű, de erre ilyen indulás után szinte senki sem lett volna képes. Mindig fölállsz,nagyon erős vagy, le a kalappal!
2023. febr. 5. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/81 anonim ***** válasza:
41%
59 köszönöm! Hát nemtudom mikor lesz már vége, ennek a kilátástalan helyzetnek! 25 nm es lyukat bérlek, nincs tv m sem, laptop, telefon, adomány volt egyetemen elött, napi 1x eszem, és így is baromi nehéz, meg fizetem a kölcsön részleteket, amit a munkáltatóm adott, aztán jön majd a diákhitel fizetés stb.... A legrosszabb, hogy nincs szerelmem, nincs kihez hozzábújnom, bár ilyen lehetetlen élethelyzetben érthető is, a mai világban, volt 1 lány, sokat beszélgettünk, talit is megbeszéltük, kérdeztem, hogy hova menjünk, ( nekem drága hely volt) mondtam nemlehetne csak sétálni, tudta az anyagi helyzetem, erre nevetett, mikor mutattam, hogy 1 ezres van a zsebemben, hát otthagyott! Nem is próbálkozom inkább, szarul éreztem magam!
2023. febr. 5. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!