Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Üdvözlet! Mennyire normális...

Üdvözlet! Mennyire normális 200.000 sőt annál feljebb áron kiadni egy lakást? Az ország fizetéséhez mérten..+ még az albérlő fizeti a közjegyzői szerződést is

Figyelt kérdés

2023. febr. 1. 09:10
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 41/101 anonim ***** válasza:
94%
Nem tudom. Én sima alkalmazott vagyok és 400-nál jóval többet keresek. Akkor én nem létezem?
2023. febr. 1. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/101 anonim ***** válasza:
100%
Nyerészkedik rajta? Eszednél vagy, kérdező? Én megdolgoztam a pénzért, amiből a lakást vettem, amit kiadok. Jelenleg éppen 200 ezerért van kiadva, és még olcsón adom. Budapest 12. kerületben, elit környéken, frissen fullra felújított lakás, az én ízlésem szerint. Annyira jól sikerült megcsinálni, hogy naponta legalább 10-en hívtak, hogy megnéznék, az első megtekintő azonnal kivette, a többieket vissza kellett mondjam. De úgy is hívtak, hogy nem adnám-e el, mert megvennék. Sok milliót költöttem rá, hogy így nézzen ki, rengeteg energiámba telt járni az anyagok után stb. Adózok a bérleti díj után, és ha valami elromlik nekem kell kifizetni, megcsináltatni. Komoly gépek, és minőségi design bútorok vannak a lakásban. Tehát nem, egyáltalán nem sok 200 ezer ft bérleti díj.
2023. febr. 1. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/101 anonim ***** válasza:
90%

39-es vagyok.

Nem, kérdező, nem vagyok vállalkozó. Alkalmazott vagyok egy nagy multinál, diplomával, 2 felsőfokú nyelvvizsgával. Szellemi munkát végzek, a 200 ezer többszörösét keresem nettóban is. Törvényesen adózva.

A kiadott lakásaimat nem örököltem, hanem vettem, nem is fillérekért adom ki.

Nem csak az összeszerelő szalagmunkásokból áll Magyarország, bármennyire is fájdalmas tudomásul venni.

2023. febr. 1. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/101 A kérdező kommentje:

Valamilyen szinten nyerészkedés, sok tulajdonos nem adózik és tisztán kapja meg a teljes pénzt.

Sajnos sok olyan is van,aki csak a pénzt hajtja be és nem fordít rá a lakásra, nem minden esetben persze, vannak kivételek.

2023. febr. 1. 15:51
 45/101 A kérdező kommentje:

39-es válaszoló, én nem mondtam, hogy összeszerelő vagy ehhez hasonló munkát végzek.

Én csak úgy gondolom, hogy akiknek nincs diplomájuk vagy nincs olyan jó állásuk mint önnek, attól még keményen dolgoznak. Legyen szó bármilyen munkáról.

Ehhez mérten írtam, hogy kicsit igazságtalan velük szembe, hogy ilyen magasak az árak, hisz nem tudatjuk miért kerültek ebbe a helyzetbe.

Igen, tisztában vagyok a mai ingatlan árakkal, személyszerint nem keresek lakást, de pár ismerősöm igen és megértem őket, hogy nem könnyű.

2023. febr. 1. 15:57
 46/101 anonim ***** válasza:
100%

"Valamilyen szinten nyerészkedés, sok tulajdonos nem adózik és tisztán kapja meg a teljes pénzt.

Sajnos sok olyan is van,aki csak a pénzt hajtja be és nem fordít rá a lakásra, nem minden esetben persze, vannak kivételek."

Megint visszatértünk ide? Beakadt valami lemez nálad? Igen, vannak ilyen emberek. És? Gyilkosok is vannak, meg erőszakolók. Akkor mindenki gyilkos meg erőszakoló lesz? Komolyan ennyire egybites vagy?

2023. febr. 1. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/101 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem te nem vagy tisztában azzal, hogy évtizedek, mire megtérül egy lakás ára a bérleti díjakból. A "nyerészkedés" csak ezután jöhetne, de addigra már megint megint rá kell költeni egy komplett felújítás árát, hogy kiadható legyen. fogalmad sincs, miről beszélsz.
2023. febr. 1. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/101 A kérdező kommentje:
Feljebb lévő kommentekre reagáltam. Mellesleg ön diplomával is képes leragadni az oldalon, nem feltétlen muszáj mindenre reagálni, főleg hogy nem is az ön gondolatára írtam.
2023. febr. 1. 16:04
 49/101 anonim ***** válasza:
80%

A lakcímen lovaglásra csak megjegyezném, hogy a bejelentés a BÉRLŐ törvényi kötelessége. Beviszi a bérleti szerződést, és az alapján ideiglenes lakcímként be tudja jelenteni.


Vagy érdekes ez az adózás téma is. A legtöbbször a tulajdonosok elmondják, hogy ennyi az összeg, ha nem adózik, és +15% az ár, ha azt akarod, hogy nyoma legyen. Mint ahogy számla nélkül is dolgoznak sokan.

2023. febr. 1. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/101 anonim ***** válasza:
85%
Pfejj, de utálom a prolikat.
2023. febr. 1. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!