Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Társasházban éjszaka nem...

Társasházban éjszaka nem szokás lehúzni a wc-t?

Figyelt kérdés
30 évig vidéki kertesházban éltem, csak 3 hete költöztem albérletbe Pesten. Épp most, fél órája hívott fel a tulaj, hogy a szomszédok panaszkodtak neki, hogy éjszaka 2 óránként lehúzom a wct (fel vagyok fázva), és ez annyira irritálja őket, hogy nem tudnak tőlem aludni. Én is áthallom, ha a valamelyik szomszéd lehúzza, de szerintem egyáltalán nem hangos, legalábbis annyira biztos nem, hogy ne tudnék tőle aludni. Ez csendháborításnak minősül? Mit kellene tennem? Pisáljak flakkonba, vagy reggelig szagoljam a saját hugyom?

febr. 11. 09:40
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
91%

Fura lenne ha nem az lenne a szokás. Nem csendháborítás. Hangszigeteljèk a csövet, akkor nem hallják.

Sok a hárpiás öregasszony.

febr. 11. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
96%

Ez tipikusan olyan dolog amivel nem lehet semmit kezdeni, mint hogy megvonod a vállad és azt mondod, hogy bilit manapság már nem szoktak felnőttek használni, ezért kénytelen vagy a vécére járni.

Ha nagyon nem akarsz balhét és szeretnéd ha nyugi lenne akkor vigyél be a vécére egy flakonnal, vödörrel vizet és éjjel azt öntsd a vécébe lehúzás helyett. De szerintem ez túlzás lenne.

A helyedben kiírnék egy papírt a ház faliújságjára, hogy T. Lakótársak, beteg vagyok, nem hobbiból húzom le a vécét hanem mert használnom kell. De ezzel meg újabb kötözködéseket indítanál el.

Fogadd el hogy vannak emberek akik ilyenek. Ha meg nem a vécé akkor az lesz majd a bajuk, hogy világít a lámpád vagy nyikorog az ajtód, vagy hogy most túl nagy a csend a lakásodban és ez zavarja őket.

A tulajnak mondd meg, hogy mi az ok, azt is hogy nem okozol több zajt éjjel, mint ami feltétlen szükséges és ennyi! A szomszédok most tapogatják mit lehet veled megtenni és mit nem. Legyél velük udvarias, ne reagálj erre semmilyen módon, köszönj, légy kedves - ha megkedvelnek legalább látásból akkor sokkal többet elnéznek mint ha ellenszenvesnek találnak. De ne is hagyd hogy ilyen módon beleszóljanak az életedbe, semmi közük hozzá hogy éjjel hányszor húzod le a vécét.

febr. 11. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
3%

Ne a wc mellett aludj, és akkor nem kell szagolnod!!

Svájcban törvény van erre, és a rendőrség rögtön kiköltöztet, nem pedig évekig pereskedés.

Ha a svájciak meg tudják csinálni, neked is menni fog.

febr. 11. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
71%
Igen, svájcban éjszaka csak vödörrel lehet leönteni, amit csak nappal lehet megtölteni is.
febr. 11. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
23%
Nyomd a kádba. Kézmosással le is huzod.
febr. 11. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
97%
Sajnos azt hiszik egyesek hogy a társasház/panelház = Dubai 5 csillagos hotel. A WC lehúzás nem minősül csendháborításnak, és elhúzhat a picsába 1 családi házba az aki képtelen együtt élni másokkal egy társasházban, ahol az együttélés előnyeit élvezi és hátrányait viseli. Ha ez nem a szomszédnak müxik, akkor költözzön el az erdőbe.
febr. 11. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
4%

Mivel 100 embert zavarja 1 ember tevékenysége így az az 1 ember nem tud együtt élni a többivel.

Még egyszer: az együtt élés nem azt jelenti, hogy minden törvényes dologgal zaklatsz 100 másikat

febr. 11. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
100%

Utána néztem ennek a svájci wc lehúzási tilalomnak és valóban törvény írja elő...


Persze megoldható, hogy a felmosóvödröt megtöltöd vízzel és azzal öntöd le.


Én éltem panelban és ezzel nem volt gond csak a wc-ben hallottam.

febr. 11. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
100%
Hozzánk átjött egyszer az alsó szomszéd, hogy hangosan zuhanyzunk, mert ha mi megnyitjuk a csapot, nála rezeg a cső. 😂 Mondta a párom, hogy oké, és mi közöm hozzá? Úgy meglepődött a szomszéd, hogy nem jött többet, valószínűleg megszerelte a saját szarját.
febr. 11. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
95%
Én hazai társasházban még nem hallottam ilyet, hogy nem lehetne lehúzni a wc-t este vagy éjszaka. Akit ez zavar és van pofája ezért szólni az költözzön tanyára.
febr. 11. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!