Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » BP-re költözés. Nehéz kérdés?

BP-re költözés. Nehéz kérdés?

Figyelt kérdés

anyám azt mondta, ha pestre költözök elviszi az összes pénzemet a lakhatás (egy szobát bérelnék csak)

igaz ez? és hogy kb. ennivalóra sem lesz pénzem

kisvárosban lakok, de itt semmi lehetőség, nem érzem jól magam.

meg azt is mondta hogyha másnak adom a pénzt albérletre, akkor inkább vissza se jöjjek, csak úgy, ha ezután neki is fizetek, meg a szobámat is kiadja másnak vagy befogad valami cigánygyereket.


de én úgy érzem hogy már nem jó itt lakni a szüleimmel 24 évesen. mindig azt mondja anyám h nem vagyok önálló, bár laktam egy nagyobb városban kollégistaként 3 évig...szóval tudom milyen az.


munkalehetőségek milyenek? én valami áruházban helyezkednék el szivesen eladóként, végzettségem Cnc esztergályos, tapasztalatom kicsi....

pestiek, szerintetek mik az esélyek, lehetőségek?


2017. ápr. 18. 15:15
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
Csak Budapest a lehetséges cél? Nyugati határszélen is (Györ, Mosonmagyaróvár, Sopron) hiányszakma a CNC-s és az eladó is. Ahogy többen írták: elöször legyen munkád, utána keress szállást. Aztán ha van mindkettö akkor helyben vagy, már könnyebben váltsz albit és melóhelyet is.
2017. ápr. 18. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
0%
Találj egy értelmes pasit és ÉLD a saját élteteket.
2017. ápr. 18. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 A kérdező kommentje:

#12

a cnc szakmából nem gondoltam volna, hogy bárki női kérdezőre gondol, de lehet csak én vagyok túlságosan anti-feminista

2017. ápr. 18. 17:23
 14/26 anonim válasza:
91%
Inkább a szakmádban próbálj elhelyezkedni. Kisvárosban élek, és ha tudnád, a munkahelyemen mennyit kapnak a CNC részlegen... Nem éri emg eladóként vacakolni helyette.
2017. ápr. 18. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim válasza:
62%

Érdekes, valamiért én is egyértelműen nőnek gondoltalak az írásodból, csak hát ugye a CNC lecsökkentette ennek a valószínűségét... nem tudom, miért. Talán mert az anyák ritkán szívják a fiaik vérét, ez inkább a lányos anyákra jellemző?

Anyád nyilván ki akar sajátítani magának, azért reagál ennyire hevesen. Szard le, küldd szét a cv-d, utazz fel pár állásinterjúra, aztán nosza.

Én nem tartom furcsának, ha valaki 24 évesen a szüleivel lakik, amennyiben jól érzi magát, de teljesen meg tudom érteni, hogy lehetőségeket szeretnél és neked már kényelmetlen otthon. Nyilván több lehetőséged lesz Bp-n, de azt is kalkuláld bele, hogy a szakmáddal bárhol kapkodni fognak utánad, egy vidéki nagyváros olcsóbb is, Bp meg... hát, ott nem kapkodnak nagyon senki után, mindenkinek kell egy kicsit kaparnia.

2017. ápr. 18. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
91%
Nézz fel a Knorr-Bremse weboldalára, állandóan van felvétel cnc-s munkakörben és nagyon jól fizetnek.
2017. ápr. 18. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim válasza:
A szoba berlest ha mazlid van, 60ezerbol meguszod.(két havi kaució mindenhol van, tehát kezdésnek 180e huss). Bérlet 9500. Kaja , ha nem ehezesrol beszélünk mondjuk 30. Ez így nagyjából 100ezer forint.
2017. ápr. 18. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:

Bérletet a jobb munkahelyek azért szoktak adni... Eladó ne legyél, rabszolgamunka és alig fizetik meg. CNC-t évek óta mindenhol keresnek.


(nem tudom, hogy lehet nőnek nézni a kérdezőt, a stílusa tipikusan férfi, és általában a fiús anyák telepednének így a gyerekük nyakára...)

2017. ápr. 22. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:

"már nem jó itt lakni a szüleimmel"


Megkérdezhetem, hogy miért akarsz Budapestre jönni?

A különköltözésnek ezer módja van, mért pont Budapest pláne úgy, hogy nincsen, aki segítsen a lakhatás megteremtésében.

Pl. az ALDI-ban ugyanannyit keresel Pesten, mint egy kisvárosban.

2017. ápr. 23. 03:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim válasza:

Budapesten annyit dolgozol, amennyit akarsz. Ha egyedül vagy, akkor azt csinálsz, amit akasz. Tudsz annyit keresni, hogy egy szobát ki tudj fizetni.

BUDAPEST A LEHETŐSÉGEK VÁROSA.

Bár javaslom utána a külföldet. Budapesti léted alatt megtanulsz angolul társalgási szinten, aztán irány a világ!

2017. ápr. 23. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!