Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » BP-re költözés. Nehéz kérdés?

BP-re költözés. Nehéz kérdés?

Figyelt kérdés

anyám azt mondta, ha pestre költözök elviszi az összes pénzemet a lakhatás (egy szobát bérelnék csak)

igaz ez? és hogy kb. ennivalóra sem lesz pénzem

kisvárosban lakok, de itt semmi lehetőség, nem érzem jól magam.

meg azt is mondta hogyha másnak adom a pénzt albérletre, akkor inkább vissza se jöjjek, csak úgy, ha ezután neki is fizetek, meg a szobámat is kiadja másnak vagy befogad valami cigánygyereket.


de én úgy érzem hogy már nem jó itt lakni a szüleimmel 24 évesen. mindig azt mondja anyám h nem vagyok önálló, bár laktam egy nagyobb városban kollégistaként 3 évig...szóval tudom milyen az.


munkalehetőségek milyenek? én valami áruházban helyezkednék el szivesen eladóként, végzettségem Cnc esztergályos, tapasztalatom kicsi....

pestiek, szerintetek mik az esélyek, lehetőségek?


2017. ápr. 18. 15:15
1 2 3
 21/26 A kérdező kommentje:

tehát a buszbérletet adnak?

és ez az utazás hogy van? veszek egy pesti bérletet 9500-ért ami mondjuk buszra jó, és azzal állandóan lehet az összes busszal utazni? vagy az a jegy jó a villamosra is?


én most is folyékonyan beszélek angolul...

2017. ápr. 23. 09:54
 22/26 anonim ***** válasza:

Nem mindegyik munkaltato fizeti a munkabajarasod. Nalunk az egyik cafeteria elem volt a buszberlet tamogatasa.

Es igen, minden BKKs eszkozre jo, pl. HEVnel a kozigazgatasi teruleten belul is szabadon utazhatsz vele.

2017. ápr. 23. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:

kiváncsiságból rákerestem neten mennyibe kerül egy szobabérlés


nem tudom honnan veszik a kedves válaszadók, de 50e ft + rezsi nagyon sok. ennyiért a 2. kerületben kapsz szobát, de az a legmódosabb része a városnak


ez pl. szintén nagyon szép helyen van, burzsuj környék, 20e ft és 10e a rezsi


[link]


BKV bérletet nem mindenhol adnak, választható cafeteria elem szokott lenni

ha 30e a lakhatás, 10e a bérlet, ételre költesz havi 30e -t az 70e

szórakozásra tud elmenni nagyon sok, mozi 2e ft, szórakozóhelyre belépő 2e, színházjegy szintén stb.

illetve ha nem főzöl magadnak otthon, étkezésre is eltud menni havi 60-70e

2017. ápr. 23. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:

Kedves utolsó, igen burzsuj környék, ám ez már majdnem Budakeszin található, ahová, ha nincs autód, igen nehézkes a ki-be járkálás. Főleg este, egy buli után.

Nem mellesleg egy 3x3 cm-es képpel még akár kamunak is titulálhatnám.

Hogy honnan szedjük ezeket? Én benne vagyok még elég sok albérletes csoportban, ahol magánszemélyek hirdetnek, és ott látom. Ha 50-ért találsz szobát a II. kerületben, nagyon szerencsés vagy. Múltkor a Batthyánytól pár percre lévő szobát 80 ezerért hirdettek.

Mi 90+rezsit fizetünk egy 46 nm-es lakásért a Margit híd, budai hídfőjénél, így nagy szerencsénk volt, mondhatni.

2017. ápr. 23. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:

ez valóban igaz, ha nincs autód a budakeszis messze van


ez a belváros, ide bérlet se kell :D

[link]

2017. ápr. 23. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:

Ezt beraktam a képkeresőbe és a "small bedroom ideas" keresésre elsőként dobja ki ezt a fotót :D


Szerintem Facebook-on érdemesebb próbálkozni, ott van azért jó pár segítő ember, aki jelzi, ha egy albérlet kamu vagy ha valaki csalóval áll szemben.

2017. ápr. 23. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!