Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Feladjuk az együttélést, vagy...

Feladjuk az együttélést, vagy nyomorogjunk örökre?

Figyelt kérdés

Albérletben élünk, piaci ár alatt. Nem keresünk túl fényesen, de mostanra jutottunk el odáig, hogy kezdenénk egyenesbe jönni. Vannak bútoraink, amik itt nem voltak (ágy, mosógép, pár kisebb dolog), és bár a pénztárcánkhoz mérten határeset, amit fizetünk, de legalább meg tudnánk kötni végre egy fundamentát, hogy hitellel majd jussunk egyről a kettőre - egyszer. Párom emiatt munkát is készült váltani, már megvan a fix helye, ahova menne.

Most egyik napról a másikra kihúzták a lábunk alól a talajt. Bár úgy volt, hogy minimum még egy évet maradhatunk itt, addig tudunk gyűjteni úgy-ahogy, most mégis mennünk kell. (Részletek nem fontosak, de megtehetik sajna.)

Piaci áras albérletet alap áron tudunk megfizetni, tehát a legolcsóbbakat, leggagyibbakat. A kaució miatt így is fizuelőleg kell majd. Ez pedig azt jelenti, hogy még annyira sem lesz megtakarításunk, mint eddig, a megkötni kívánt lakáskasszák ugranak. Albérletben fogunk nyomorogni, ahova életet tervezni, gyereket vállalni nem lehet.

Másik verzió, hogy szétköltözünk. Én hazamegyek anyámhoz, ami öngyilkosság, mert képtelenek vagyunk egy légtérben megmaradni (pici, 30 nm-es lakás), folyamatosan öltük egymást régebben is, szó szerint menekültem otthonról. Párom meg mehet munkásszállóra, de mivel az a jelenlegi helyéhez kötött, akkor bukja a jobban fizető tervezett állást, hiszen nem mondhat fel...

Akkor lehet gyűjtögetni (ki tudja, meddig), jövőt tervezni, de nem 20 évesek vagyunk már, nem itt kéne tartani. Rámenne a kapcsolatunk.


Teljesen kétségbe estem. Sosem volt túl fényes jövőképünk, támogató család és háttér nélkül, de most még azt a pici reményt is elvették.



2018. máj. 14. 10:03
1 2 3 4
 11/37 anonim ***** válasza:
37%

Hasonló helyzetben mi anno szobát béreltünk... 2007 ben volt, egy szobát béreltünk egy drogossal és 2 egyetemistával éltünk együtt. Mindenki a maga szobájában...

Nem mondom, hogy jó volt, vagy, hogy élveztem egy percét is akár... főleg mikor a drogosgyerek felhozott egy csomó ribit, mindig féltékeny voltam, nehogy rámásszanak egyszer a páromra... de túléltük. 1 szobáért havi 20.000ret fizettünk.

2018. máj. 14. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/37 anonim ***** válasza:
93%

Amúgy meg ha ennyire szar munkátok van, ennyire szarul kerestek, el lehetne gondolkodni a vidéki városba költözésen... ahol egy rendes lakást megkaptok 60-70+rezsiért, és van munkahely is ahol 3 műszakban túlórákkal megkaphattok 140-200at simán...

Győr, zalaegerszeg, kecskemét... stb.

2018. máj. 14. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/37 anonim ***** válasza:
64%

És 20. kerület?


De itt van pl pár agglomeráció is: HÉV-vel hamar bejutni a városba.

[link]

[link]


Szóval nagyon nem a különélésben kell gondolkodni, hanem a közös jövőben.

2018. máj. 14. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/37 A kérdező kommentje:

Pároméknál van munkásszálló, én külsősként nem mehetek. Ő ott lakott, mielőtt összejött volna az albérlet. Minden rasszista felhang nélkül: elmaradott vidékről jött, higiéniától mentes románokkal, ukránokkal ő sem vágyik lakni.

De ezt írtam egyébként a kérdésben, hogy van munkásszálló, ő mehet, csak akkor bukta a tervezett új munkát, hiszen ez csak addig lehetőség, amíg a jelenlegi helyén dolgozik.


Szobabérlésen gondolkodunk mi is, bár ez utolsó mentsvár, 30 felett azért ebből már kinőttünk. Szobák is kerülnek annyiba sajnos, mint ahol most lakunk. De nyilván jobb híján ez lesz.


Egyébként korábbi kérdésre nem feleltem, összbevételünk 300-350ezer, attól függ, hogy mennyit tudunk dolgozni egy hónapban (egyikőnknek sem fix). Mindkettőnknek vannak saját kiadásai, otthonról hozott dolgai, az elvisz 80-90-et kb. A jelenlegi albérletünk rezsivel kb. 120, bevásárlás, vegyiáru, stb. 60 körül van, a maradék az, amit félre tudunk tenni, ugye a fundamenta az 40, meg ami marad, ha marad. Ebben az esetben nincsen hobbink, amire költünk (én edzeni jártam, nem tudjuk az edzőt+étkezést megfizetni; párom számítógépes játékok iránt rajong, ami szintén rendszeres kiadás volt, ha előfizettünk valamire), nem nyaralunk, nem járunk közös programokra (évi 3-4 alkalom mozi), nem tartunk fent kocsit, azonban így is van, amit nem tudunk megúszni: ha elromlik valami, ha ősszel-tavasszal új ruha/cipő kell, ha gyógyszert kell venni, ha valamelyikőnk táppénzre kényszerül. Vagy egyszerűen csak haza kell látogatni vidékre szülőkhöz (kettőnknek kapásból 24ezer Ft oda-vissza, én emiatt nem is nagyon megyek vele, nem fér bele). Ezek azok a kiesések, amik miatt hó végére nem marad plusz pénzünk. Drágább helyen pedig ennyi sem lesz.


Köszönöm mindenkinek a tanácsokat és a jó szándékot ettől függetlenül, kaptam jó néhány tippet.

2018. máj. 14. 14:53
 15/37 anonim ***** válasza:
68%

"otthonról hozott dolgai, az elvisz 80-90-et kb. A jelenlegi albérletünk rezsivel kb. 120,"

Na igen, ez a kettő (3) együtt már valóban sok.

Főleg az "otthonról" hozott (mindegy is, hogy kinek mi az).

Nekem is volt ilyen, amíg ezt le nem tudtam/ráztam le magamról addig nem is haladtam. Fáj-nem fáj azt kell kivenni a számolásból, mert az mindenhol "ott lesz".

2018. máj. 14. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/37 anonim ***** válasza:
100%
Mindenképp együtt éléssel keresném a megoldást, akár agglomeráció (vonat mellett), vidéki városba költözés, vagy szobabérlés Bp-en, de külső részeken azért vannak olcsóbb albérletek. Nagyon nehéz támogatás nélkül kezdeni az életet.
2018. máj. 14. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/37 anonim ***** válasza:
34%
Köszönöm édesapámnak hogy rám hagyott annyi mindent,becsületes élettel a háta mögött,hogy nem kell ilyen kérdést kiírnom.
2018. máj. 14. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/37 anonim ***** válasza:
56%
Lehet munkahelyet kellene váltani. Ahol én lakom csak úgycikáznak a céges buszok . Csoda hogy össze nem ütköznek. 3000 -es falu. Budapesttől 60 kilóméterre.
2018. máj. 14. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/37 anonim ***** válasza:
56%
Véletlen elküldtem. Lemaradt még ilyen helyen ár 5 milláért kapsz élhető házat. Vagy 30 ezerért albérletet.Aztán a cégesbusz bevisz. Volt olyan semmirekellő munkatársam aki ismerős álltal ingyen kapott egy kis kertesházat lakhatásra. Csak a kertet és az utcán az árkot kellett volna rendbetartani.(fűnyírás) Hogy a családnak ne legyen gondja az ingatlanra.Erre nem volt képes. Jelenlegi szomszédom nyaggat hogy szerezzek albérlőket a házába. Oda adná csak a portát kellene rendbentartani. De én nem keveredek ilyenbe. Ajánlok valakit aztán meg engem szidnak ha mégse tartja rendben a portát
2018. máj. 14. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/37 anonim ***** válasza:
90%
Lehet találni 75ért még lakást, csak nagyon gyorsnak kell lenni, és minden nap nézni nagyon nagyon sokszor, ne add fel! Amúgy nem feltétlenül gáz szobát se bérelni, sokszor van olyan, hogy a szobatárs alig van otthon, csak aludni jár haza, akkor meg tiétek az egész lakás.
2018. máj. 14. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!