Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Ezek a tulajdonosok miért nem...

Ezek a tulajdonosok miért nem adják ki a lakásukat?

Figyelt kérdés

Budapesten a lakások közel 13%-a üresen áll. A lakáskrízis közepén, a mikor egy albérlettel egy kissebb vagyont lehetne szerezni logikusnak tűnik, hogy kiadják a tulajdonosok. Ehhez képest rengeteg lakás pang az ürességtõl. Mégha késõbb használni szeretné a tulaj, akkor is addig miért nem adja ki? Sok problémát ami evvel jár átveheti egy ingatlankezelõ ügynökség, persze lehúzás, de még mindig jobb a tulajdonosok számára, mint hagyni üresen állni, nem? Vagy mi okai vannak hogy ennyi rengeteg üres lakás van Budapesten, miközben a kereslet rá hatalmas?

Most az önkormányzati választások elõtt feldobták az ötletet, hogy Meg kéne adóztatni azokat a lakástulajdonosokat, akik hagyják üresen állni az ingatlant. Evvel egyet értesz?



2019. jún. 22. 09:28
1 2 3 4 5 6 7
 31/63 A kérdező kommentje:
*albérletben
2019. jún. 22. 15:30
 32/63 anonim ***** válasza:
35%

"Egyik helyen bejelentkezem állandóra, a másikba tartózkodási hellyel és akkor mit lépnek?"


Miért ne lehetne olyan a jogszabályi környezet, hogy csak lakóhely után nem kéne adózni, a tartózkodási hely meg nem jelentene semmit? Ez nyilván csak akarat kérdése, semmilyen technikai akadálya nincs.


"Ha én az egyik lakásomat csak havi 2x akarom használni egy-egy napra, akkor mi van?"


Mi lenne? Adózol utána.


Értem én, hogy az ötlet nem tetszik, szerintem is problémákat vet fel. De azok nem érvek, amiket felhozol, hanem technikai részletek.

2019. jún. 22. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/63 anonim ***** válasza:
69%

32: Olvasd már el kérlek az előző oldalon meg az önkormányzatok oldalain, hogy 30 éve adóznak.

A linkelt cikkben pedig nincs említés erről, szóval a Kérdező még adós vele, miről is beszél.

2019. jún. 22. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/63 anonim ***** válasza:
73%

"Például sokan laknak albérlet én, akik alapból pestiek voltak."


Mennyire sokan? Én egyet sem ismerek.

2019. jún. 22. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/63 anonim ***** válasza:
78%

#30

Az a budapesti, aki budapesti ingatlannal rendelkezik, vagy az állandóra bejelentett lakcíme Budapesten van.

Senki nem tiltja meg egyetlen vidékinek sem, hogy Budapesten vegyen ingatlant, akár lakást, akár telket és azon építkezzen.

NEM LESZ BUDAPESTI az, aki egy budapesti lakását bérli!

Ahogy mi sem vagyunk fonyódiak attól, hogy márciustól-szeptemberig bérelünk házat Fonyódon.

De majd a főpolgármester választáson kiderül, hogy ki a budapesti és ki nem. Pontosan azok, akik szavazhatnak.

Attól még, hogy te a haveri körödben budapestiként bámultatod magad, még nem vagy budapesti, hanem vidéki vagy,...tetszik vagy nem tetszik!

2019. jún. 22. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/63 A kérdező kommentje:

Akkor ha Budapesten élek életvitel szerűen, itt van az albérletem, itt dolgozom, és ezt a szar levegőt szívom én is, nem vagyok budapesti? Akkor mi vagyok egerszegi? Évek óta nem jártam ott hagyjál már a hülyeséggel.


"Kérdező még adós vele, miről is beszél."


A momentum miről beszél?

2019. jún. 22. 16:30
 37/63 anonim ***** válasza:
68%

36: hogy miről beszél a Momentum?


"Meg kéne adóztatni azokat a lakástulajdonosokat, akik hagyják üresen állni az ingatlant."


Hát erről ugyan egy kukkot sem!

2019. jún. 22. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/63 anonim ***** válasza:
60%
36: Itt laksz életviteészerűen? Akkor mért is nem vagy jogosult a budapesti szavazásra?
2019. jún. 22. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/63 anonim ***** válasza:
58%

"Az a budapesti, aki budapesti ingatlannal rendelkezik, vagy az állandóra bejelentett lakcíme Budapesten van."


"NEM LESZ BUDAPESTI az, aki egy budapesti lakását bérli!"


Most akkor ha én bérlek egy lakást Budapesten, ami a bejelentett lakóhelyem is, akkor én mi vagyok szerinted?


Egyébként szerintem kizárólag a bejelentett lakcím alapján mondhatjuk valakiről, hogy budapesti-e vagy sem. Attól, hogy van egy ingatlanod egy városban, például az általad említett Fonyódon, még nem leszel fonyódi - ugyanígy budapesti sem.

2019. jún. 22. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/63 A kérdező kommentje:

"Akkor mért is nem vagy jogosult a budapesti szavazásra?"


Mert vidéken vagyok bejelentve hivatalosan, de ez nem azt jelenti, hogy nem vagyok budapesti.

2019. jún. 22. 17:01
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!