Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Ezek a tulajdonosok miért nem...

Ezek a tulajdonosok miért nem adják ki a lakásukat?

Figyelt kérdés

Budapesten a lakások közel 13%-a üresen áll. A lakáskrízis közepén, a mikor egy albérlettel egy kissebb vagyont lehetne szerezni logikusnak tűnik, hogy kiadják a tulajdonosok. Ehhez képest rengeteg lakás pang az ürességtõl. Mégha késõbb használni szeretné a tulaj, akkor is addig miért nem adja ki? Sok problémát ami evvel jár átveheti egy ingatlankezelõ ügynökség, persze lehúzás, de még mindig jobb a tulajdonosok számára, mint hagyni üresen állni, nem? Vagy mi okai vannak hogy ennyi rengeteg üres lakás van Budapesten, miközben a kereslet rá hatalmas?

Most az önkormányzati választások elõtt feldobták az ötletet, hogy Meg kéne adóztatni azokat a lakástulajdonosokat, akik hagyják üresen állni az ingatlant. Evvel egyet értesz?



2019. jún. 22. 09:28
1 2 3 4 5 6 7
 41/63 anonim ***** válasza:
46%

#39


Te kötözködni jársz ide? Mert másképp nem értelmezhető, amit idehánytál.

Ezt írtam:

"Az a budapesti, aki budapesti ingatlannal rendelkezik, vagy az állandóra bejelentett lakcíme Budapesten van."

Látom nem érted, azért mesélgeted, hogy te állandóra vagy bejelentve Budapesten és szeretnél valamiről meggyőzni, AMIT ÉN MONDTAM!:D

Segítek!

"...vagy az állandóra bejelentett lakcíme Budapesten van."

Tehát higgadj le, te budapesti vagy!:D

Adjak esetleg igazolást?

Anyám borogass!:):):)

2019. jún. 22. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/63 anonim ***** válasza:
52%

#36

Ha te Egerszegen vagy bejelentve, akkor egerszegi vagy.

Ha nem vagy ott bejelentve ahol élsz, akkor szabálysértést követsz el, ami büntetendő.

Egyszerű a megfejtés!

Te is hülyeségeket beszélsz és a Momentum is.

Mi következik ebből?

Te sem és a Momentum sem viszitek sokra ezzel a szellemi tőkével.

2019. jún. 22. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/63 anonim ***** válasza:
60%

A kérdező felgyün vidékről egy vas nélkül, és azt szeretné, hogy elvegyék a bp.-iek lakásait és osszák ki azoknak aki azt hiszik, hogy attól bp.-iek, hogy kivettek egy szobát, vagy egy albérletet.


Hát persze!

Ez kb. olyan, hogy kimész kétszer a strandra lesülni, utána meg azt hirdeted, hogy te tulajdonképpen eredetileg néger vagy.


Csak jelzem, hogy az USA-ban is sokan azt hitték, hogy attól, hogy odaköltöztek ők már amerikaiak.

Éppen mostanában toloncolják ki őket is...

2019. jún. 22. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/63 anonim ***** válasza:
79%
40: Ez bizony büntetendő akkor.
2019. jún. 22. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/63 anonim ***** válasza:
60%

"A kérdező felgyün vidékről egy vas nélkül, és azt szeretné, hogy elvegyék a bp.-iek lakásait és osszák ki"


De akkor én is kérek részesedést az ő vidéki ingatlanjából, merthogy neki is több van akkor, nem csak egy.

Komolyan agybeteg ötlet, van egy 25 meg egy 20 nm-es lakásom Pesten, neki meg van vidéken egy 350 nm-es és én segítsem őt? Röhej.

2019. jún. 22. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/63 anonim ***** válasza:
65%
Ti amúgy miről beszéltek? Átestetek a ló túloldalára, senki nem mondta, hogy át kéne adni a lakásotokat vagy ilyesmi. Vagy csak ide jártok verni kinek hány üres lakása van Budapesten?
2019. jún. 22. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/63 anonim ***** válasza:
67%

# 41


Azt írtad, az nem lesz budapesti, aki egy budapesti lakást bérel, vagyis Budapesten lakik. Közben meg de. Attól viszont senki nem lesz budapesti, hogy Budapesten van ingatlana, holott szerinted ez így van.

2019. jún. 22. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/63 anonim ***** válasza:
51%

"senki nem mondta, hogy át kéne adni a lakásotokat vagy ilyesmi"


Dehogyisnem, erről szól a topic. Te miről beszélsz?

2019. jún. 22. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/63 anonim ***** válasza:
83%

#47

Na akkor fussunk neki még egyszer, ... utoljára!

" Azt írtad, az nem lesz budapesti, aki egy budapesti lakást bérel, vagyis Budapesten lakik"

Nem ezt írtam!

Ezt írtam:

" Az a budapesti, aki budapesti ingatlannal rendelkezik, vagy az állandóra bejelentett lakcíme Budapesten van."

Nekem ebből értelemszerűen az jön le, hogy akinek budapesti ingatlana van, az abban is lakik, vagy bérlakásban él, de oda állandóra van bejelentve.

Ez vonatkozik az önkormányzati lakásokra is.

Ha mégsem, akkor meg nem rázza itt magát a Gyakorin, hogy ő pesti mert tudja, hogy a 127m2-es belvárosi lakása mellett ő nem falusi, nem kell egyetlen karakószörcsöki figurának sem bizonygatnia semmit!

És ebből az előbb idézet mondatomhoz szervesen kapcsolódik a másik mondatom.

Az előző mondatomból következik ennek a mondatnak a megértése:

" NEM LESZ BUDAPESTI az, aki egy budapesti lakását bérli"

Ha képes lennél értő olvasásra, akkor nem kellene magyarázni neked, de kiegészítem:

Attól még NEM LESZ BUDAPESTI az, aki csak egy budapesti lakását bérli és ott nincs állandóra bejelentve!

Így sikerült megértened?

De tudod mit?

Érezd és mondd magad annak aminek akarod, ha ez neked valami "rangot" ad!:)

2019. jún. 22. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/63 anonim ***** válasza:
32%
Miért nem lesz? Most azon problémázol, hogy valaki elmulasztja a lakcímbejelentést? Igen, valóban probléma, sokszor épp a bérbeadók törvénytelen kemenykedése miatt van ez. De attól még mondatja magáról, hogy budapesti, hiszen ott lakik.
2019. jún. 22. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!