Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Jogos lenne, ha szólnék a...

Jogos lenne, ha szólnék a felső szomszédomnak, hogy ne dübörögjön felettem egész nap?

Figyelt kérdés
Minden egyes mozdulatát hallom, de szó szerint. Ha kimegy a konyhába, zeng az egész emelet, mert mezítláb jár és csapkodja a sarkát... Ezt éjjel is hallani. Az már csak hab a tortán, hogy rögtön dübög is vissza, miután lehúzza a wc-t (akkor is, ha wc kefét is használ) nagyon gusztustalan, de az még rosszabb, hogy nekem erről tudnom kell valamiért. Elég gyakran tornázik is felettem, az olyan, mintha le akarna szakadni ide, most is épp megy a brutál hangzavar. 1 órán keresztül ugrál, vagy fogalmam sincs, mit csinál, de őt nem nagyon zavarja, előfordult, hogy reggel 8 óra körül csinálta, amikor még aludtam volna, máskor meg este 8kor... Csak nekem nem lenne pofám ennyire nem tekintettel lenni másokra? Most a hosszú hétvégén elutaztak, és kész felüdülés volt nem hallani 0-24-ben őket. Én itthonról dolgozom, ők nem tudom, de hétfő óta, amióta hazaértek, el sem hagyták a lakást. Lehet, hogy én vagyok a túlérzékeny, de azért egy papucsot csak felvehetnének, hogy ne kelljen hallanom minden mozdulatukat, nem? A bútorokat is annyit tologatják egy nap, amennyit én egész évben nem. El sem tudom képzelni, hogy mit csinálnak.
2020. aug. 26. 16:26
1 2 3 4
 11/39 anonim ***** válasza:
27%
6 Különbül van megépítve mint az adott tégla:D Tapasztalat:D De ha nagyon kiakart volna veled cseszni akkor gyorsan elköltöztél volna:D
2020. aug. 26. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/39 anonim ***** válasza:
100%
Panel sem mind ugyanolyan, nálunk a szomszédoktól semmi hang sem jön át. Éjszaka ha ébren vagyok lehet hallani amikor a liftből kiszállnak, de ez max. zajszennyezés.
2020. aug. 26. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/39 anonim ***** válasza:
84%

Nehezen tudom elképzelni, hogy egy papucsban halkabban lehet járni, mint mezítláb.

Szerintem a feletted lakó semmi extrát nem csinál, csak MEZÍTLÁB éli az életét, vécére megy, kefével kitisztítja, lehúzza, visszamegy.

Talán még amikor ideje engedi tornázik is, a széket kihúzza leül az asztalhoz, majd amikor végzett feláll és visszatolja.

Nem az az abnormális, amit ő csinál, hanem az, hogy a ház így van megépítve! ... de az is lehet, hogy túl éles a hallásod, vagy gyengék az idegeid, esetleg mindkettő együtt,... nem tudhatjuk.

Szigeteltesd a plafont, vagy ha jogos a problémád, akkor a ház szigeteltesse, beszélj a közös képviselővel, miután a lakásodban ő is meggyőződik a "dübörgésről" !

2020. aug. 26. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/39 anonim ***** válasza:
84%
Szólni szólhatsz,de nem sok eredménye lesz.
2020. aug. 26. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/39 anonim ***** válasza:
14%
Miért gondolom azt, hogy te itt albérlő vagy?!
2020. aug. 26. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/39 A kérdező kommentje:
13, szerinted ha csapkodja a sarkát, miközben megy, az mennyire hallatszik le? És de, ezt egy papucs valamennyire felfogná, a mezítláb ugrálásról nem is beszélve. Én hallom, amikor a barátom dübörögve megy mezítláb, rá is szoktam szólni, hogy ne csinálja, mert zavar vele másokat. A wc-re menés az igénytelenség miatt zavar, mert hallom, hogy soha nem mos kezet és undorít a gondolat is, hogy ilyen ember mászkál a lépcsőházban és fogdossa a kilincseket. A lehúzás meg a kefehasználat persze hallatszik, az nem is zavar, mint ahogy a székhasználati szokásai sem érdekelnének, ha csak ezeket hallanám -mert ami nekem bútor tolgatásnak tűnik, az biztos, hogy nem szék, mélyebb és milliószor hangosabb. Én tuti, hogy nem ugrálnék más fején társasházban, nem keltenék direkt zajt, de lehet, hogy tényleg bennem van a hiba...
2020. aug. 26. 20:12
 17/39 A kérdező kommentje:
Nem tudom, miért gondolod azt, mert nem az vagyok.
2020. aug. 26. 20:13
 18/39 anonim ***** válasza:
44%
Nem ertem miertlett lepontozva az 1-es valaszom... az a szomszéd aki magától nem érzi, hogy mi jár hanggal és leszarja, azon nem fog segíteni az, ha a kérdező beszél vele, sőt, még lehet olaj lesz a tűzre.... persze meg lehet próbálni, de nagyon más eszköz nincs.
2020. aug. 26. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/39 anonim ***** válasza:
Írtam már, csináltasd meg a plafon hangszigetelését. Ez a megoldás.
2020. aug. 26. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/39 anonim ***** válasza:
82%

Lehet, hogy meg fog lepni a válaszom, de a szomszédod a normális mindennapjait éli, és semmi kirívót sem csinál.


Viszont hamar visszasírnád, ha elcserélné pl. egy többgyerekes kisebbségi famíliával a lakását.

2020. aug. 26. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!