Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Jogos lenne, ha szólnék a...

Jogos lenne, ha szólnék a felső szomszédomnak, hogy ne dübörögjön felettem egész nap?

Figyelt kérdés
Minden egyes mozdulatát hallom, de szó szerint. Ha kimegy a konyhába, zeng az egész emelet, mert mezítláb jár és csapkodja a sarkát... Ezt éjjel is hallani. Az már csak hab a tortán, hogy rögtön dübög is vissza, miután lehúzza a wc-t (akkor is, ha wc kefét is használ) nagyon gusztustalan, de az még rosszabb, hogy nekem erről tudnom kell valamiért. Elég gyakran tornázik is felettem, az olyan, mintha le akarna szakadni ide, most is épp megy a brutál hangzavar. 1 órán keresztül ugrál, vagy fogalmam sincs, mit csinál, de őt nem nagyon zavarja, előfordult, hogy reggel 8 óra körül csinálta, amikor még aludtam volna, máskor meg este 8kor... Csak nekem nem lenne pofám ennyire nem tekintettel lenni másokra? Most a hosszú hétvégén elutaztak, és kész felüdülés volt nem hallani 0-24-ben őket. Én itthonról dolgozom, ők nem tudom, de hétfő óta, amióta hazaértek, el sem hagyták a lakást. Lehet, hogy én vagyok a túlérzékeny, de azért egy papucsot csak felvehetnének, hogy ne kelljen hallanom minden mozdulatukat, nem? A bútorokat is annyit tologatják egy nap, amennyit én egész évben nem. El sem tudom képzelni, hogy mit csinálnak.
2020. aug. 26. 16:26
1 2 3 4
 21/39 anonim ***** válasza:
81%

Tapasztalatból mondom, hogy a kérdező hiába csináltat hangszigetelést. Azt azon az oldalon kell, ahol a zaj keletkezik, tehát a felső szomszédnál.

Mi is csináltattunk magunknál, aminek az lett az eredménye, hogy a szomszéd nem hallja a mi tévénket, ellenben mi halljuk, ahogyan a gyerekei üvöltözve marakodnak egymással. Nekik lett jobb a mi költségünkön.

2020. aug. 26. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/39 A kérdező kommentje:

Nyilván ha több ember (ez esetben gyerek) szaladgálna a fejem felett az arányaiban is rosszabb lenne, de ez a 1-2 felnőtt ember egész napos dübörgése simán felér ugyanennyi gyerekkel. Most is hallom, ahogy járkál felettem egyfolytában.

Én igazából nem jártam még utána ennek a szigetelés dolognak, de nem szívesen költenék erre x tízezer forintot, főleg, hogy úgy látszik, nem is működne úgy, ahogy kéne.

2020. aug. 26. 21:43
 23/39 A kérdező kommentje:
Egyébként azóta is dübörög és bútort tologat... A szobában, ami az én szobám felett van.
2020. aug. 26. 23:19
 24/39 anonim ***** válasza:
86%
Alattad nem lakik senki? Lehet te is egész nap "bútort tologatsz" a számára. Nem ő tehet róla, hogy szar a szigetelés és normálisan akar élni.
2020. aug. 27. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/39 A kérdező kommentje:
Nem lakik. De azért álljon meg a menet, éjfélkor bátran zajonghat feltettem, az a normális élet? És csak meg tudom állapítani, hogy én ilyen hangokat nem szoktam kiadni, pláne nem éjjel.
2020. aug. 27. 09:47
 26/39 A kérdező kommentje:
Nem tudom, lakott már feltettem más lakó, és érdekes mód őt nem kellett hallgatnom 0-24. Érdekes, a mellettem lévő lakásokból semmi hang nem jön át, így nem hinném, hogy annyira szar lenne ez a ház. Reggel 7 óta csapkod, tologat, szaladgál ki-be és centire pontosan megmondanám, hogy hol áll meg.
2020. aug. 27. 09:52
 27/39 anonim ***** válasza:
100%
Ha többen laknak abban a lakásban, akkor kérd meg őket, hogy egyikük jöjjön le hozzád, a másik pedig csinálja ugyanazt, amit szoktak, így hallani fogják, mennyire áthallatszik minden.
2020. aug. 27. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/39 anonim válasza:
44%
Saját lakása úgy sétál benne ahogy akar papuccsal, vagy anélkül. Ha meg ő egészségesen akar élni és tornászni otthon ki vagy te, hogy ezért beszólj neki? Ha ennyire nem tetszik hangszigeteltesd a plafont. Ja és ne hisztizz és zaklasd szerencsétlen feletted lakót.
2020. aug. 27. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/39 A kérdező kommentje:

Tornázást is meg lehet oldani emberi időben, vagy ha valamit tenne maga alá, cipőben csinálná, vagy akár csak a konyhában, előtérben és nem a fejem felett közvetlenül. Aki egész nap dübörögni akar az meg szerintem ne lakjon társasházban. Pofámról lesülne a bőr, ha minden mozdulatomat hallgatnia kéne az alattam lakónak. Ez lenne a hisztizés? Szép, hogy valaki nincs tekintettel a másikra és aki szív miatta az hisztis. Vajon miért nem ajánlják a futópadot sem társasházba? Talán mert élhetetlen környezetet teremt az alsó szomszédnak?

27-es, ez jó ötlet, köszi.

2020. aug. 27. 15:38
 30/39 A kérdező kommentje:
Amúgy 28-as, megnézném a fejed, amikor egész nap azt hallgatnád, hogy ki hova mászkál feletted. Biztos élveznéd, hogy centire pontosan megmondod, ki hol van a lakásban.
2020. aug. 27. 15:39
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!