Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Másnál is ez a szokás?

Másnál is ez a szokás?

Figyelt kérdés

Apukámnál van egy olyan "szabály", ha nagy wc-re megyünk, tegyük 1-2 kocka wc papírt a wc-be és arra kakiljunk, hogy ne maradjon sz_ros a wc csésze. Na de pont erre van a wc kefe, nem??? És ott a wc kefe a wc mellett, akkor minek papírt tenni alá? Ő se tudja megmagyarázni, de kiskorunktól fogva ez a szabály volt, ha mentünk hozzá, és a mai napig megkérdezi, hogy nagydolgot mész intézni? Akkor tegyél papírt alulra! De én nem látom semmi értelmét ennek, mert pont ezért van a kefe. Otthon ez nem szokás nálunk, de anyu azt mondta, ha ott ez van, akkor tartsam be.

Másnál is van ilyen szokás? Van ennek értelme?


2021. márc. 31. 16:17
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
63%

a magasöblítésű wc csészéknél még talán talán bele tudom látni a logikát, de a mélyöblítésűeknél (természetükből, és a fizikából adódóan) ezt a kérést még kivitelezni is macerásabb mint WC kefét használni.


egy wc kefe meg 150 forint a kínainál, még hetente cserélve sem egy költségevetési tétel (azoknak akik képtelenek fertőtleníteni).

2021. márc. 31. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:

Ha ürülékes marad a kefe, azt lemosom miközben lehúzom a wc-t. Nem hagyom úgy se a wc-t, se a kefét.

A menstruáció meg más, az nem szilárd állagú, így nem fogja meg a wc csészét, úgyanúgy mint a vizeletet, le lehet könnyedén húzni. Gondolom férfi vagy, hogy ezt nem tudod...

2021. márc. 31. 17:18
 13/19 anonim ***** válasza:
65%

Teljesen hülyeség, mert a papír elázik és ugyanúgy átmegy rajta a salak. Meg aztán egy szeletnyi wc papír nem fedi le teljesen a csésze azon részét.


A kefével való spórolást olyan szempontból meg tudom érteni, hogy a jó kefét manapság már úgy kell kifogni az üzletekben, mert a többség silány nyéllel van ellátva, de ettől még ez nem ok arra, hogy ne használjuk. Mondjuk a pumpáról is sajnos ugyanezt tudnám elmondani, de ez nem tartozik a kérdéshez. :(

2021. márc. 31. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
79%

nem értem hogy jön ide a menstruáció, az nyilván nem féknyomot a fajanszon, azt még pasi létemre is tudom

és igenis van különbség a 2 fajta budi között, nem értem miért kellett leszavazni, de tessék itt az ujabb alakalom.

11es voltam.

2021. márc. 31. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
22%
Nem. Nekünk rendes wc-nk van. A vízbe esik az anyag. (Bár kb 14 éves koromtól én is a kinti pottyantóst használom, mert olyat alkotok, hogy eldugul tőle a benti wc...)
2021. márc. 31. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
40%
Anyám kényes erre, de már jó ideje nem ott lakok. Sok WCnél hasznos, nem kerül semmibe, és tényleg használ.
2021. márc. 31. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
44%
Ilyet még nem hallottam. Arról már igen, hogy mélyöblítésű WC-knél egy darab papír tompítja a loccsanást, de amit apukád előad, az elég hihetetlennek tűnik.
2021. márc. 31. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
78%
#12 nő vagyok amúgy de nekem van amikor egy halvány foltot hagy ezért kérdeztem. Ezek szerint nem mindenkinek ilyen. Mondjuk nekem nem szokott szaros maradni a wc akkor sem ha csak simán lehúzom és nem használok kefét max akkor ha hasmenésem van.
2021. márc. 31. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

Ha munkahelyen kell menni, én is lepapírozom, 2x2 darabbal. Nem tudom, a kefét mire használják egyesek, de mindig csupa szr, és nem szívesen fogdosom. A papír tökéletesen meggátolja, hogy leragadjon a cucc.

Itthon nem papírozok, mert általában nem olyan ragacsosat szrok, de ha mégis, akkor tiszta a kefe, és mindenki tudja rendeltetésszerűen használni.

2021. ápr. 2. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!