Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Albérlet vagy saját lakás?

Albérlet vagy saját lakás?

Figyelt kérdés

Adott egy lakás, amit anyukám vett pár éve,befektetés céljából. Kint van a 18.kerületben,bérlők laknak benne jelenleg.

Nekem ez nagyon kint van és nem is szimpatikus ez a kerület,valamint lakótelepen van a lakás és nem is az én ízlésem.

Arra gondoltam,hogy albérletbe mennék valahol a belváros vagy a budai zöldebb környezetben.

Ti mit tennétek? Inkább kompromisszumot kötnétek és külkerületben élnétek az egyetemtől és munkahelytől távol egy olyan lakásban és környéken ami nem tetszik, vagy fizetnétek egy albérletet ami tetszik és jó környéken van?

A saját lakásban ugye csak rezsi lenne, az albérletben bérleti díj is.



2022. márc. 1. 23:27
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%

#10

Az nyilván elkerülte a figyelmedet, hogy a lakás nem az övé, hanem az édesanyjáé, amit ő nem adhat el - és nem volt szó róla, hogy az anyja el akarná adni - legfeljebb ingyen lakhat benne, de ez neki nem tetszik.

Erre az egyetlen észszerű válasz a 6-os, hiszen nyilvánvaló, hogy akkor az édesanyja lemond a gyereke lakhatása miatt a bérleti díjról. (Legalábbis én úgy értelmeztem)

Ez esetben viszont mindegy, hogy onnan nem kap bérleti díjat, vagy a Kérdezőnek adja, hogy kedve szerinti helyen lakjon belőle.

Az eladás nem opció.

2022. márc. 2. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
100%
Te örökölnéd meg egyszer azt a lakást egyedül? Anyuddal beszéljétek meg, hogy ezt eladjátok és 5-10 millióval drágábban vesztek közösen egy jobb helyen lévőt. Ha nincs pénzed vegyetek fel hitelt rá és a törlesztőt te fizesd, az még úgy is olcsóbb, mintha bérelnél. Még 10 millió ft-nak is a havi törlesztője az 70 ezer körül van. Részarányosan a régi lakás árának az újra eső része kerüljön anyud nevére, a hitel (vagy a saját pénzed) amit beleraksz arányában való rész pedig a te nevedre.
2022. márc. 2. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:

Igen,anyukám a bérleti díjat így is nekem adja ,így "segít".

Csak most már elkezdtem dolgozni főállásban 2 hete,februárban diplomáztam,de továbbra is nekem szeretné adni.

Szóval most már úgymond van pénzem azért.

2022. márc. 2. 21:02
 14/19 anonim ***** válasza:
76%
Ezt a lakást adjátok el és vegyetek közösen egy neked jobban megfelelő lakást drágábban. A pénz különbözetét te vedd fel lakáshitel formájában. 5-10 millió hitel még nem vág a földhöz, ha legalább egy átlagos fizetésed van. (Nettó 250-300 körül)
2022. márc. 3. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:
Köszi! Igen,nettó 280 a fizetésem,de versenyszférában vagyok frissdiplomás szinten,szóval gondolom majd emelkedik idővel.
2022. márc. 3. 09:53
 16/19 anonim ***** válasza:
100%

#15

Nem kell elkapkodni az ingatlanvásárlást, mert ha emelkedés/csökkenés van - bár inkább emelkedésre lehet számítani - a XVIII-ik kerületi lakás azt ugyanúgy követi,tehát úgymond mindig a pénzeteknél lesztek.

Egyelőre anyukád lakása maradjon kiadva és annak a díját hozzácsapva, keress egy kedvedre való albit!

Közben tisztázódnak helyzetek (háború, gazdasági válság) te haladsz a munkában a tapasztalati ranglétrán, ezáltal nő a fizud, párod is lesz, így aztán ráérsz/ráértek eladni-venni az akkori feltételeidnek megfelelő lakást. Most nem azok az idők járnak, hogy mindenáron bele kellene ugrani bármibe is.

2022. márc. 3. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:
Anyukám sajna nem akar felvenni hitelt akkor sem ha én fizetném,én pedig szerintem még nem vehetek,mivel csak 3.hónapja dolgozom főállásban,előtte csak gyakornok voltam.
2022. márc. 3. 14:50
 18/19 anonim ***** válasza:
41%

Huhhh, ennyire nem lehet falra hányt borsó, amit magyarázunk neked!

(Lásd 16-os komment!)

2022. márc. 3. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
67%

18. Azt te magyaráztad. Megint más válaszolók pedig más véleményen voltak.


17. De vehetsz már fel hitelt. 3 hónap munkaviszony kell hozzá pont a legeslegtöbb banknál. Ha látják, hogy volt már 3 hónap, amikor bejött neked 280 ezer fizetésként, akkor már adnak hitelt. 5-10 millió lakáshitelt simán kaphatsz, még egyszer ennek a törlesztője kb. 40-80 ezer forint még manapság is. Az érthető, ha anyukád nem akar a saját nevére hitelt felvenni, de már te is tudsz.

2022. márc. 3. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!