Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Más is spórol így a wc papírral?

Más is spórol így a wc papírral?

Figyelt kérdés
Eléggé megdrágult a wc papír, és én úgy spórolok, hogy itthon kakálás után csak épphogy megtörlöm ott, aztan bepattanok a zuhany alá, és megmosom, mintha lenne bidénk. Azóta jóval kevesebb papír fogy, kár, hogy ne jutott előbb eszembe. Sokkal tisztábbnak is érzem magam így

2022. dec. 1. 15:16
1 2 3 4 5 6
 21/57 anonim ***** válasza:
100%
Kb a wc papíron spórolnék utoljára. De higiéniai szempontok miatt ha lehetőségem van rá, én is megmosakszom utána, de csak ha már sima papírral ÉS nedves törlőkendővel is tisztára töröltem. Nem szívesen érnék úgy a hátsómhoz mosakodás közben sem, hogy még sz@ros 😃
2022. dec. 2. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/57 anonim ***** válasza:
71%

Átlagos WC papír 150 "lapból" áll, értsd perforációtól perforációig. Kb. 20 méteresek. Egy normál seggtörlésnél 3x törölsz (megamból indultam ki). Te ehelyett csak 1x. Azt jelenti, hogy minden alkalommal spórolsz 4 lapot. (minőségi papírból ennél több nem kell és ha ennek ellenére ennél többet használsz, akkor ott a hiba!)

24 tekercses Cewa Deluxe ára 5100 forint, azaz 1 tekercs ára 212.5 forint. Napi két székeléssel számolva spórolsz vele 11.2 forintot! Szóval itt tartasz, a fillérb..ásban, hogy 11.2 forintot fogsz naponta! Ez havi szinten ugyebár közel 350 forint, azaz másfél tekercs WC papírt spóroltál meg. Éves szinten spóroltál 4000 Forintot. Nézd ha ekkora bajban vagy, hogy hiányzik az a 4000 forint adott évben(!), akkor kérj segítséget, ennyiben úgy gondolom bárki segít az ismerősének!

2022. dec. 2. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/57 anonim ***** válasza:
66%

"Egy normál seggtörlésnél 3x törölsz"

Úristen. Félig szros seggel jársz-kelsz utána egész nap??

Annyi jó érzés még a kutyában is van, hogy tisztára nyalja magának. Tanulhatnál tőle.

2022. dec. 2. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/57 anonim ***** válasza:
100%
22. Én 6x törlök minimum, illetve egészen addig, amíg már nincs semmi szar a papíron és a legutolsó már tök fehér. Ehhez nekem olyan 6-8 kell általában.
2022. dec. 2. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/57 anonim ***** válasza:
43%

Belemehetünk a részletekbe, ha ennyire igényled...

Nem tudom, én nem vagyok nyakig szaros minden székelés után, így elég 3x. A 3. mindig már tiszta. Normál a székletem, nem vagyok non-stop fosásban... arra figyelj oda mit eszel, ha ennyiszer ki kell törölni, akkor vagy túl híg a székleted vagy (ami esélyesebb) zsíros a székleted, és az baj! Úgyhogy ne gondold, hogy én mászkálok félig szaros seggel, azon gondolkodjál, hogy ahogy étkezel, azzal probléma van és mi vele a probléma! Persze, ha olyan szőrös a segged, mint csubinak, akkor lehet kell legalább 8x törölni (ebben nincs tapasztalatom), sőt akkor valóban lehet jobb megmosni (bidé). Tényleg nem számoltam azzal, aki 8x törli a valagát... Akkor a 11.2 forint helyett valóban már napi 30 forint is lehet és az már tényleg durva költség, érdemes gondolkodni valami alternatíván! :) Már csak azért is, mert ennyi papírt lehúzni a WC-n, csoda, hogy nincs dugulás. 8x-os törlés után kb. a seggedig ér a WC papír.

A Te testmagasságod és a WC, amire leülsz, annak a magassága sem mindegy, nagyon nem mindegy! Ha ülve a felsőcombod vízszintes, vagy a térded felé lejt, akkor az helytelen póz, ilyen esetben sámlit kell tenni a lábad alá.

2022. dec. 2. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/57 anonim ***** válasza:
82%

25. Nekem pl. van seggszőröm és abba azért ragad a szar. Elég egészségesen táplálkozom, pl. sok rostot viszek be zöldség formájában. Ez mellett általában sportolok és ez az izomnövekedéshez megköveteli a zsírszegény, egészséges táplálkozást. Csirkemell, rizs, zöldség. Vagy más kombinációk, de legtöbbször hasonlót eszem. Nem tudom mennyire számít szőrösnek a seggem, alapból nem vagyok egy szőrös testalkatú ember, kifejezetten kevés szőr van a felsőtestemen is pl. és ebből kiindulva szerintem a seggemen sincs extrém sok. 6-8 törlés az 6x2 vagy 8x2 lapkát jelent. Attól miért lenne dugulás. Ismerek olyat, aki egy törléshez használ 5-6 lapka wc papírt. Na ha 6x6 lapkát használ valaki, attól már lehet lenne dugulás.


Egyébként összekeversz egy másik válaszolóval, mert én egy percig sem mondtam, hogy spórolni akarok a wc papírral, csak a szarási szokásokról szóló beszélgetésbe szálltam be.

2022. dec. 2. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/57 anonim ***** válasza:

25.


A helyes póz miért fontos?


26.


Nekem szőrös a seggem, ha híg, akkor van, hogy betyárkörte is lesz.


Ha sok a papír, kétszer szoktam lehúzni.

2022. dec. 2. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/57 anonim ***** válasza:
100%
Vagy ha fostál, akkor az első pár törléshez muszáj sok lapkát használni egy törléshez, különben a fos átáztatja a papírt törléskor az alatt a pár pillanat alatt és a törlő kezed is fosleves lesz.
2022. dec. 2. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/57 anonim ***** válasza:
67%

Én nő vagyok, szőrtelenítem magam mindenhol, tehát nincs szőr, de minimum 6-8 törlés kell egy normál állagú dolog után. Utána, amikor már tiszta a papír, jön a nedves törlőkendő és azon is előfordulnak még nyomok, azzal is addig törlöm, amíg tiszta nem lesz teljesen, ebből általában már elég 2.

Huh, nem gondoltam volna, hogy ezt így egyszer leírom 😃 de én is úgy gondolom, hogy 3 száraz törlés bizony édeskevés... Nem szeretném mosni az illető fehérneműjét.

2022. dec. 2. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/57 anonim ***** válasza:
48%
Három is elég, ha bogyózik valaki.
2022. dec. 2. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!