Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Két gyerek egy szobában?...

Két gyerek egy szobában? Ennyit javultak a lakáskörülmények 10 év alatt?

Figyelt kérdés

Feltettem egy kérdést nemrég, amiben nem is az volt a kérdés lényege, hogy kinek mi a véleménye a két gyerek egy szobában témáról, sőt kiemeltem, hogy nem érdekel, de a válaszadók többsége képtelen uralkodni magán és alsó putristílusban oszt ki, hogy menjek vissza anyukám hátsó felébe kb. hogy kínozni merem a gyerekeket, meg tönkreteszem a lelki világukat ilyesmi, mert nincs külön szobájuk már három évesen.

https://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__anyos-ap..


Kíváncsiságból rákerestem néhány régi kérdésre ebben a témában. És ott a válaszolók sokkal nagyobb része teljesen elfogadhatónak tartja, hogy kicsik együtt lakjanak, de olyan is akadt, aki azt mondta, hogy tizenévesen, sőt végig is jól megvoltak. Meg nem is övezte a kérdés feltevését olyan szintű kiosztás meg felháborodás, mint az én kérdésemben.

https://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__kisgy..

https://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__babak..


A kérdésem az lenne, hogy tényleg ennyit javultak kb. 10 év alatt a lakáskörülmények kishazánkban, hogy már őrültnek kell tartani, aki egy szobába akarja rakni a két gyerekét? Itt mindenkinek csak úgy van 80-100 vagy még több milliója egy nagy lakásra/családi házra? Vagy havi több százezre a bérlésre?


2023. márc. 3. 10:27
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
82%

Nem hiszem, hogy a 10 éven múlik ez a különbség. Akkor másik emberek voltak aktívak a gyakorin, mint most, és eltérnek a vélemények.

Én is annak a pártján vagyok, hogy annyi gyerekem lesz, amennyinek tudok saját szobát biztosítani. Nem a szoba a lényeg, de szerintem kell nekik a hely/privát szféra. Nekünk nem volt gyerekként és hiányoltam. Ennek ellenére egyáltalán nincs negatív véleményem arról, ha valaki máshogy rendezi el a gyerekeit. Nyilván a 8 gyerek egy szobában egy másik helyzet, de két gyerek együtt alvásban nem látok problémát, ha ez nektek így most jó.

2023. márc. 3. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
69%

Nézd, én a húgommal nőttem fel egy szobában, és azt mondtam, nekem akkor lesz gyerekem, ha tudok nekik külön szobát biztosítani. Ezért előbb megteremtettük a körülményeket (külföldre is kimentünk dolgozni érte), és után vállaltunk gyereket.


Megjegyzem, ettől függetlenül nem tartom ördögtől valónak, ha kicsi gyerekek egy szobában vannak, sőt, nálunk is egyben lesznek a tervek szerint pár éves korukig, de ha azt mondják, szeretnének már szétköltözni, akkor ott lesz a másik szoba, meg lehet csinálni.


Vagy ha nem lenne még másik szoba, akkor vállalnék csak másodikat, ha biztos lennék benne, hogy tudunk pár êv múlva költözni nagyobba, mire kamaszok lesznek.


Én igen, azt gondolom, 2023-ban azért legyen már annyi alapvető, hogy bizonyos kor, mondjuk 10-12 év felett mindenkinek legyen egy kicsi, de saját privát szférája. Ez fontosabb, mint a játszóvár meg az iphone.


Tudom, hogy nem ezt a választ várod, de nem kötelező 22-23 évesen szülni, ahol még egy pár 30 éves korára nem bír, akár hitellel megteremteni egy 1+2 félszobás panelt sem, az ne is vállaljon gyereket. Albérletbe pláne nem, ki az a felelőtlen, hülye, aki ma még mer albérletbe szülni, nem is értem.


Szóval, én nagyon rossznak tartom, ha egy kamasznak semmi privát szférája nincs, rombolni fogja a testvérek közti kapcsolatot (mi is utáljuk egymást, az egész kamaszkorunk ordítással, veszekedéssel, egyet nem értéssel telt és inkább le is léptem otthonról 19 évesen), és garantálom, te is meg fogod kapni jó pàrszor az arcodba a gyerektől, hogy minek vállaltad, ha még egy saját szobára sem telt, mikor minden más osztálytársának van.


Én nem hiszem, hogy mindent meg kell venni a gyereknek, sőt, de a saját szobàt alapnak tartom, ez van.

2023. márc. 3. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
95%
Szerintem iskolás kor környékétől igénylik a külön szobát a gyerekek, de legkésőbb kamaszkortól biztosan. Ovisok viszont, persze ha hagyják egymást aludni, akkor szerintem még jobban is érzik magukat együtt, pl. lehet együtt esti mesét mondani nekik este, jobban tudnak közös játékokkal egy helyen játszani, megtanulnak osztozni, együttműködni. De ez csak az, ami szerintem ideális és hát annyiféle család és testvérkapcsolat van. Na és akkor vannak olyan félmegoldások is, hogy szekrénysort raknak a két ágy közé, vagy valami galériás kuckót alakítanak ki egy szobában - és ezek is jók lehetnek szerintem.
2023. márc. 3. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim válasza:
86%
Én azt gondolom, hogy kicsi korban teljesen rendben van 2 gyermek 1 szobában. Később viszont, kb olyan első osztályos kortól szerencsésebb, ha külön szobába kerülnek függetlenül attól, hogy azonos neműek vagy sem. Egyrészt nem zavarják egymást a tanulásban, másrészt elkezdenek serdülni, szeretnék magukat felfedezni és mindehhez privátszférára van szükség. Természetesen felnőnek egyszobában is. Régen nagymamám a szülői ágy végében aludt, a lábrésznél. Köszöni remekül van, 83 éves. DE, valljuk be, hogy nem ez az egészséges. Aki teheti, külön szobában helyezi el a gyermekeit. Aki nem teheti, az egyben. Minden pénz kérdése és sajnos nem javultak a lakáskörülmények! Viszont, aki csok-ozik ott meg van szabva, hogy hány gyermekre hány négyzetméteres lakásnak vagy háznak kell lennie. S mivel elég sokan éltek ezzel a lehetőséggel, így talán sokaknak megvalósul a külön szoba.
2023. márc. 3. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
80%
Rád szálltak abban a kérdésben. Idegesítő volt, inkább hozzá se szóltam. Van néha ilyen a gyk-n, másik kérdésnél meg teljesen más vélemények vannak. Öcsémmel laktam egy szobában. Szét se akartunk költözni (14 évesen!), pedig volt szóba bőven. Neked meg volt olyan válasz, hogy 3 évesen szüksége van külön szobára. Baromság. Majd biztos a külön szobájában fog ülni egyedül a 3 éves gyerek. Ne foglalkozz ezekkel a válaszokkal szerintem.
2023. márc. 3. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
71%
Hát manapság már annak is örülni kell, h van még fedél a fejünk felett..!
2023. márc. 3. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 A kérdező kommentje:
Mi egy szobában laktunk a lánytesómmal 4 éves koromig, pedig volt még egy plusz pici szobánk, de fel se merült, hogy ilyen kicsiként egyikünk oda elvonuljon. Aztán albérletekben laktunk, hol együtt, hol külön, 14-18 évig meg újra együtt, pedig megint lett volna lehetőség különre is. Lesz majd lehetőségünk másra, illetve most is meg tudnánk oldani, csak szerintem ez kicsik esetén nem akkora égető probléma, sőt egyáltalán nem az, kifejezetten együtt akarunk lenni.
2023. márc. 3. 10:46
 8/30 anonim ***** válasza:
82%
Nálunk jelen pillanatban úgy áll a helyzet, hogy egy szoba van nekünk szülőknek és egy a gyereknek. Ha lesz még egy gyerekünk akkor a 2 gyerek egy szobában lesz egy darabig az biztos. A házunk területe és elosztása alkalmas arra, hogy a későbbiekben átalakítsuk de arra most sajnos még nem áll rendelkezésre a megfelelő összeg és ilyen rohamos áremelkedés mellett egy darabig sajnos nem is fog. Hitelt ez miatt nem vennénk fel a meglévő mellé.
2023. márc. 3. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
46%

Húgommal férjezmenetelünkig egy szobában laktunk. Eszünk ágában nem volt szétköltözni másik szobába.

14 éves fiam és 15 éves mostoha nővére per pill közös szobában laknak. Így alakult, elég szerencsétlen helyzet, de most ez van még kb egy évig. Nem tudunk mit csinálni. Nyilván szeretnének saját szobát és rajta is vagyunk, de megértik és várnak türelemmel.

2023. márc. 3. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
91%

Lehet két gyerek egy szobában, amíg kicsik. Nálunk is így volt, és mindekni másnál is a környezetemben. Azt viszont érdemes belekalkulálni, hogy ez csak kamaszkorig működik, és eltervezni, mi lesz a következő lépés, pl.lakásbővítés, költözés, szülők nappaliba kiköltözése stb.

Amikor a gyerekeink kinőtték a közös gyerekszobát, mi elköltöztünk. A barátaink az ugyanolyan lakásukat átalakították. Mindent meg lehet oldani, ha akarják.

Sajnos az én szüleim nem akarták, én 22 éves koromig éltem az öcsémmel egy szobában. Pénz lett volna, csak szándék nem volt. Túléltem, de nem volt jó, ennél jobbat szántam a saját gyerekeimnek.

A linkelt kérdés pedig szörnyű, és a rá adott válaszok is.

2023. márc. 3. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!