Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Két gyerek egy szobában?...

Két gyerek egy szobában? Ennyit javultak a lakáskörülmények 10 év alatt?

Figyelt kérdés

Feltettem egy kérdést nemrég, amiben nem is az volt a kérdés lényege, hogy kinek mi a véleménye a két gyerek egy szobában témáról, sőt kiemeltem, hogy nem érdekel, de a válaszadók többsége képtelen uralkodni magán és alsó putristílusban oszt ki, hogy menjek vissza anyukám hátsó felébe kb. hogy kínozni merem a gyerekeket, meg tönkreteszem a lelki világukat ilyesmi, mert nincs külön szobájuk már három évesen.

https://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__anyos-ap..


Kíváncsiságból rákerestem néhány régi kérdésre ebben a témában. És ott a válaszolók sokkal nagyobb része teljesen elfogadhatónak tartja, hogy kicsik együtt lakjanak, de olyan is akadt, aki azt mondta, hogy tizenévesen, sőt végig is jól megvoltak. Meg nem is övezte a kérdés feltevését olyan szintű kiosztás meg felháborodás, mint az én kérdésemben.

https://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__kisgy..

https://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__babak..


A kérdésem az lenne, hogy tényleg ennyit javultak kb. 10 év alatt a lakáskörülmények kishazánkban, hogy már őrültnek kell tartani, aki egy szobába akarja rakni a két gyerekét? Itt mindenkinek csak úgy van 80-100 vagy még több milliója egy nagy lakásra/családi házra? Vagy havi több százezre a bérlésre?


2023. márc. 3. 10:27
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
36%
20 A kérdés viszont egyáltalán nem ez volt, hogy mekkora a lakas. Vagy hol alszik a férje. Igazából én kis is vágnám az összes ilyen válaszadót, aki nyomokban sem a kérdésre válaszol.
2023. márc. 3. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:
87%
21-es! Ez rendben van, itt viszont a Kérdező azon hőbörög, hogy miért kell külön szoba 2 gyereknek, ezért próbáltam számára megvilágítani, hogy nem a gyerekek közös szobája a gond. 20-as vagyok.
2023. márc. 3. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:
61%
Ha csak felmerül,hogy nem lehet kialakítani 2 kényelmes szobát,ahol a gyermek,majd serdülő nem tud elvonulni, akár a párjával később,akkor nem kell 2 gyerek. Nálunk 100 négyzetméter van, 1 gyerek,ebből a megfontolásból. Persze teleszülhetném mert jóvanazúgy,de nem fogom. A gyerekemnek (aki röpke év alatt felnőtt lesz), saját lakrésze lesz saját fürdőszobával. És igen,ha 2 felnőtt,dolgozó ember nem tud összerakni pár tízmilliót munkából,cégből,hitelből,örökségből,akkor ne vállaljanak gyereket.
2023. márc. 3. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim válasza:
100%
22#-essel picit egyet kell értenem. A linkelt kérdést és választ végigolvastam. Értem,hogy csak az anyós kapcsán írtad ki kérdező a kérdést. Viszont az is igaz,hogy nem azon pörögtek ott,hogy egy szobába vannak 2-en,hanem hogy a két gyerek plusz te vagy egy pici szobába,férjed külön. 1-2 válaszadón kívül,akik tényleg aljamód írtak,ahogy elnéztem a többség normálisan válaszolt,csak mellé tették a véleményüket a helyzetről. Egyébként én pont emiatt,ha kérdést írnék ki valamiről nem tenném mellé a részleteket,mert nyilván hogy az emberek úgy is mellé fogják írni a véleményüket,de mellette a kérdésre is válaszoltak sokan amúgy. Különben,akik azt írták,hogy kicsiknél még rendbe van,én is ezt a tábort erősíteném. Egyelőre egy gyermekünk van(kérdés lesz-e még egyáltalán),van egy külön szobája,de addig nem szeretném én sem a 2.-at,amíg nincs még egy plusz külön szoba. Én is így nőttem fel egy szobába a testvéremmel(illetve férjem is egy szobába volt 2(!) testvérével,tehát hárman voltak egy szobába),hát mit ne mondjak...nem volt olyan jó. Egy barátnő,senki nem tudott átjönni hozzánk,mert átjárók háza volt,testvéremnek ott voltak a haverjai vagy 4-en,kb fingani se lehetett. :D Alig vártam,hogy elköltözzek otthonról,mostmár csak hazajárunk látogatni,de ha épp otthon van a testvérem a párjával látogatóba,akkor nem megyünk,mivel vagyunk mi hárman,ők ketten 1 ágyra és 1 matracra.(Volt,hogy szobát foglaltunk egy közeli szállóba inkább) Viszont anyukám a mai napig nem érti meg ezt,meg is sértődik rendszeresen,hogy dehát mi a baj ezzel,ugyanis a mai napig így áll a lakás ott...Ja,mi a baj.:D Férjem is kivolt az otthoni felállásuktól. Egyébként a válaszadók ott se írogatták volna többet ezeket,ha leírtad volna ott is,hogy ez csak átmeneti 1 évig,mert erre nem válaszoltál nekik szándékosan. Egyébként amíg picik szerintem se gáz. Anyósod pedig direkt mondta,igen. Sajnos a miénk is ilyen hátulgombolós.
2023. márc. 3. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:
100%

"a válaszadók többsége képtelen uralkodni magán és alsó putristílusban oszt ki, hogy menjek vissza anyukám hátsó felébe kb. hogy kínozni merem a gyerekeket, meg tönkreteszem a lelki világukat ilyesmi, mert nincs külön szobájuk már három évesen."

Kérdező, ne haragudj, de ez orbitális csúsztatás. Senki nem írta, hogy háromévesen már külön szoba kell, mert különben lelki nyomorékok lesznek, talán egy ember írta, hogy a hároméves lányának saját szobája van, de ő sem ilyen hülyeségekkel érvelt. Azt emelték ki sokan, hogy kamaszként már nem jó a közös szobán való osztozás, az meg pláne nem, ha veled együtt laknak egy kisszobában, míg a férjed egyedül van a nappaliban. Arról egy szót sem ejtettél, hogy ezen változtatni terveztek, azaz te is a nappaliba költözni, sőt azt bizonygattad, hogy úgy jó, ahogy ti csináljátok. A fölényeskedő válaszok mellett pedig kaptál teljesen korrekt stílusban írt válaszokat is.

Ami a témát illeti, van két unokatestvérem, akik közös szobában nőttek fel. Kétszobás lakás, szülők a nappaliban, gyerekek a kisszobában. Mázlijuk volt, mert alapvetően jól megvoltak, még kamaszként is. De amikor párkapcsolataik lettek, akkor már bizony kínos volt, hogy nem igazán lehettek náluk, vagy ha mégis mentek, akkor is csak abban az esetben volt privát szféra, ha a tesó nem volt otthon. Egy másik, fiú ismerősöm pedig, aki a húgával osztozott egy szobán, egyetemistaként beköltözött az otthonától néhány száz méterre lévő kollégiumba. Privát szféra ott sem nagyon volt, de legalább egy haverjával lakott együtt, a húgával összezárva már lassan megbolondultak.

Szóval ha csak a közös szoba az opció, akkor lesznek elkerülhetetlen kellemetlenségek.

2023. márc. 3. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, nagyon csúsztatsz. Ahogy a másik kérdésedben is (hogy aki szerint fontos a privát tér az biztos oviba se viszi stb). Pár válaszon kívül senki sem írt "putri stílusban", te bizonygattad, hogy milyen szuper lesz egy kisszobában 2 kisgyerekkel és hogy nem zavar, hogy a férjed nem veszi ki a részét a gyereknevelésből sem (mert valaki felhozta, hogy akkor szokott ez a felállás lenni, ha apuka nem akar egy szalmaszálat sem keresztbe tenni a gyerekkel, az az anya dolga), ezt írtad is, hogy így van és nem zavar. Ami baj, mert nemsokára szülsz és ő lesz a gyerekkel. Ahogy arra sem tértél ki, pedig kérdezték/említették, hogy a 2 gyerek a szobába, ti a nappaliban egy összecsukható kanapéágyon okkal jobb elosztás lenne. Ott csak azt írogattad, hogy márpedig ez jó, hogy ti majd hárman a szobában.
2023. márc. 3. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:
100%

Elolvastam az előző kérdésedet (a válaszokat nem) és ne haragudj, de ott már az alap kérdésed úgy íródott, hogy az magas labda legyen a legtöbbeknek.

52 nm-es lakásból költöztünk el. Egy gyerekkel, akkor volt tervben a második. Amerikai konyha + 2 picike szoba volt az elosztása, a kisebb szoba 8 nm. Egy babának elég, de egyre inkább azt éreztem, hogy nyom össze a lakás, nem tudom már mit hova dugdossak, a gyerekholmikkal egyszerűen kinőttük azt a lakást és kész. El is döntöttük, hogy ide nem jön második gyerek. Nekem KELL, hogy legyen normális élettér, legyen meg mindennek a funkció szerinti helye. A nappali nappali és nem háló, meg gyerekszoba, a háló háló, a gyerekszoba gyerekszoba. A házvásárlás csak úgy jöhetett szóba, ha ez a kritérium teljesül. Mostmár az amerikai konyha mellé 3 szobánk van, plusz egy pici dolgozószobánk. Mindennek megvan a funkciója és ez nem azt jelenti, hogy a nappaliban nem játszhatnak a gyerekek, vagy nem aludhat ott a férjem, ha zavarjuk a kisebb gyerekkel, hanem hogy nem ez az alap, mindennek megvan a helye.

Fentiek ellenére jelenleg egy gyerekszobánk van, ami momentán a két gyerek közös szobája és ez így is marad, amíg azt nem látjuk, hogy igényük van külön helyre. Ha lesz, akkor egyikük átköltözik a jelenleg üres szobába.

11 éves koromig éltünk úgy a szüleimmel, ahogy ti. Kétszobás lakás, a kicsiben mi a bátyámmal, a nagyban a szüleim a kihúzható kanapén. Én már akkor sem ezt láttam általánosnak, de sokan éltek így. Ráadásul nálunk a nagy szobából nyílt a kicsi. Elfogadom, ha valakinek ez így kényelmes, nekem nem lenne az. 8-9 évesen kezdtem el mondogatni, hogy szeretnék külön szobát.

2023. márc. 3. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:
100%
Elolvastad a válaszokat a két belinkelt kérdés alatt? Mert csak 1-2 jött mindegyik alá, ami azt írta, hogy oké a közös szoba, de legtöbben ellene voltak már tíz éve is, sőt 1-2 elég szörnyű sztori le van írva saját tapasztalattal. A hangnemben egyetértünk, hogy mostanában nagyon magas lovon ül sok válaszadó, nem segítő hangnemben, hanem a másikat leszólva válaszolnak. Bár a te kérdésed meg full értelmetlen volt, honnan tudjuk, mi, ismeretlen emberek hogy az anyósod mit akart a gyerekedtől a telefonban? Nem ismerjük se őt, se a helyzetedet, amit megosztottál velünk, az meg tényleg arra volt jó, hogy mindenki neked essen.
2023. márc. 3. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim válasza:
65%

Te tenyleg nem is akarod erteni mi bajuk van ?

Egy EGYSZOBAS lakasba szulsz\szultel ket gyereket (a nappali nem szoba!!)

Kishazank (ahogy te irtad) remeljuk egyszer eljut arra a szintre, hogy bizony szabalyozzak hany nm-re hany gyereket csinalj....

2023. márc. 3. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:
100%
29, igaz nem teljesen, de valamilyen szinten már probálkoznak ezzel. Emiatt is van (meg persze sok más miatt, pénzügyi oldala is van, nem kevés), hogy a csok-ot (és csok hitelt, ami kamattámogatott) megszabták hány gyerekre hány négyzetméter a minimum, csak akkor kapsz támogatást (magából a csok-ból nem lehet házat venni szinte sehol, ez egy támogatás hozzá) ha megvannak a feltételek. Bővítésnél is (ami sokkal kevesebb pénz) megvan az a szabály, hogy a kapott pénzből minimum egy lakható szobát kell kialakítani. Lehet szidni a csok-ot, mert tényleg felverte az árakat és sokan fognak bedőlni vele, mert átgondolatlanul vettek fel mindent. De legalább arra figyeltek, hogy ne lehessen csak úgy felvenni egy csomó támogatást a gyerekekre hivatkozva egy egyszobás lakásra. Mert a gyerekeknek kell egy normális élettér. Ha ezt nem tudod/akarod biztosítani nincs támogatás.
2023. márc. 3. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!