Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Manapság tényleg nem kell még...

Manapság tényleg nem kell még az ingyen lakás sem, ennyire jól megy mindenkinek?

Figyelt kérdés

dec. 18. 22:06
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
Erre alapozom a kérdésem, pontosabban az ottani válaszokra: https://www.gyakorikerdesek.hu/felnott-parkapcsolatok__parka..
dec. 18. 22:06
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Rengeteg orszagban van ilyen ingyen lakas, csak gyere ide es pont pont pont a szerzodesben.

Ha megerne odakoltozni, akkor nemhogy ingyen, de az emberek fizetnenek erte.

Szoval igen, nem mindenkinek kell ingyen lakas Alsobivalybasznadon, mivel tul sok hatrannyal jar.

Inkabb alberlet/hitel normalis helyen.

dec. 18. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
2. De ez Magyarország, nem az USA. Itt egy autópálya melletti településről, egy megfelelő kocsival, nincs távolság. Egyik mérnökünk Minden nap 2 X 70 km.-t ingázik, egy 4X4-es, 300 lóerős kocsival azt mondja nem táv, főleg, hogy autópályázik, és a cégé a kocsi meg a benzinkártya. De barátomék falujából, 1 óra busszal Budapest. Az sok? Nem hinném, mert én Budapesten belül utazom 40+ percig a melóhelyemre, a belvárosba.
dec. 18. 22:50
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

a cégé a kocsi meg a benzinkártya.

Az emberek tobbsege nem céges kocsival jar munkába. Főleg nem 300 lóerős kocsival.

En egy évet ingaztam 2x 40 kilométert. Sajat pénzen, nálam is volt pár plusz lóerő, meg jo út is, de úgy is utáltam minden nap.

Egy ora busszal... Napi 2 ora elpocsekolva oda-vissza, plusz meg várni is kell rá, mert nem 5 percenkent jön, és nem a lakásod kozeleben áll meg.

Plusz ne hasonlitsd össze a videki életét a varosival. Rengeteg olyan dolog ami neked alap városon, sose létezett vagy fog létezni vidéken. Es van akinek ez számít.

dec. 18. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Léteznek ilyen fecskeházak itthon is, én nagyon örültem volna egy ilyen lehetőségnek, csak az elvárások borzasztó magasak, sok esetben vállalhatatlanok.


Nekem a másik kérdésben felvetett ötlet is tetszene (nem olvastam az ottani válaszokat), egyetlen gond van vele: a 20 évre röghöz kötés irreális.

dec. 18. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
92%

A 20 év tényleg irreális.

5 év lenne reális. Ha az a település tényleg élhető, akkor 5 év alatt megszereti a beköltöző és már saját akaratából ragaszkodik hozzá.

De ha csak annyi történik, hogy "gyüttmentnek" tekintik a faluban, a gyerekét meg kiközösítik, netán bántják az iskolában, ez már bőven elég indok ahhoz, hogy az ember ne akarjon ott maradni.

dec. 19. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Volt is ilyen, elvittek csomó hajlèktalant, kaptak így házat stb. 1 èv múlva a sokból csak 1 maradt ott, de 2 èv múlva azis eltűnt. Ezeken a területeken igen kevès ès messze van a munkahely, nem tudod fenntartani a családot, stb. Sok volt az 1Ft akció is egyes települèseken. Ők sem jártak sikerrel, mert sokszor ovi ha mèg van, iskola, munkahely már nincsen
dec. 19. 04:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Aha, tehát vigyem be a gyereket fél hétre az iskolába (mert ugye az feltétel, hogy a faluba járjon), és menjek érte hatkor, mert arra érek haza munkából... A hülyének is megéri.
dec. 19. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Soron kívül felveszik a gyereket a suliba? Nemár... A körzetes sulinak ez mindenhol kötelessége. :)

Alapvetően jó deal lehetne, de 20 év nagyon sok és sosem vállalnék előre gyerekeket, úgysem, hogy mi egyébként kettőt szeretnénk (egy már van). Mivan, ha egy után úgy dönt a pár, hogy ők nem alkalmasak mégegyre? Simán bennevan, évi 3 millió bánatpénz meg azért elég tetemes ahhoz, hogy ne érje meg kockáztatni...

Egy órát ingázni szerintem sok. Gyerek nélkül még talán belefér, de ahogy írták, ha nekem 8-ra bent kell lennem a munkahelyemen, a gyereket 7 előtt be kell adnom az oviba/suliba, majd 6-ra tudok érte menni. A nyakamat rá, hogy kistelepülésen nem fogadnak gyereket 7 előtt és nincs ügyelet 6-ig. De ha van is, ez lenne a normális családmodell manapság? Vagy az egyik fél adja fel mindennemű karrier vágyát és max a helyi kisboltig menjen dolgozni?

dec. 19. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Ez nincs ingyen, a 3M Ft/év bánatpénz a feltételek meghiúsulasa esetén elég húzós.


Egyébként ha a település infrastruktúrája jó, van iskola, orvos stb, és nincs bűnözés, akkor ott van értéke az ingatlannak, odavonzza a fiatalokat ilyen program nélkül is. De ahogy a kommentelők is írták, pont ott kell valahogy odacsábitani a fiatal párokat, ahol nem ilyen rózsás a helyzet, és pont ezért fogy a település létszáma.

dec. 19. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!