Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Manapság tényleg nem kell még...

Manapság tényleg nem kell még az ingyen lakás sem, ennyire jól megy mindenkinek?

Figyelt kérdés

dec. 18. 22:06
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%

"De barátomék falujából, 1 óra busszal Budapest. Az sok? Nem hinném, mert én Budapesten belül utazom 40+ percig a melóhelyemre, a belvárosba."


Oké, de hacsak a barátod nem pont a keleti pályaudvar büféjében pultos, akkor ő onnan ugyanúgy utazhat plusz 40 percet a belvárosi munkahelyére, nem? Ne gondoljátok már azt, hogy a vidéki ingázók leszálnak a vonatról/hévről/volánbuszról és másfél perc alatt besétálnak a munkahelyükre.

Én napi szinten járok pestre (tanulok). Az itthoni állomásról kb. 35 perc vonattal budapest. Hű de jól hangzik. Csak éppen a vasútállomásról még fél óra BKV, meg az itthoni állomás is 20 perc séta a házunktól, mert a "faluban" nincs értelmes helyi járat. Ha ehhez még hozzáveszed hogy csatlakozásra-átszállásra is mindig várni kell valamennyit, akkor oda-vissza napi 3 órám megy el az utazásra.

dec. 19. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
63%

"mondjuk...3M/év díjat"

Az rengeteg.

Ezért 2 lakást bérelsz Budapesten a legjobb helyeken akár.

Vagy 20 év alatt ennyiből meg is veszed őket.

Míg egy ilyen faluban gyakorlatilag nincs munkalehetőség, vagy nettó 75-100 000-ért.

dec. 19. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
100%

"Manapság tényleg nem kell még az ingyen lakás sem, ennyire jól megy mindenkinek?"


Az eleve nem ingyen lakás, amiért cserébe az életedet jelentős mértékben befolyásoló elvárásokat támasztanak.

dec. 19. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
100%

"Ha 20 évnél korábban elköltöztök, akkor is fizetni kell...mondjuk...3M/év díjat."


Elég hasra ütés számokkal dolgozik a kéredző innentől meg nincs értelme valakinek a minden realitást nélkülöző fantáziájára válaszolni.


Amúgy 3 millió az havi 250 ezer pénz. Ennyiből már Budapesten is van albérlet, vagy fel lehet venni egy normálisabb hitelt.

dec. 19. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
100%
Tömegközlekedéshez tegyük hozzá, addig szép és jó, hogy adott pillanatban 1 óra eljutni A-ból B-be. Csak ott van a várakozási idő is, hogy ha éppen lekésed az eszközt akkor 1-2 óra múlva jutsz csak haza. Mindjárt nem 1 órádba telik, hanem 2-3-ba.
dec. 19. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 Bereczk Jénos ***** válasza:
Katona voltam Budapesten, egyszer voltam eltávon, úgy késtem másfél órát, hogy beköszöntem, voltam a bátyám esküvőjén és rohantam vissza!! A helyi csak kimaradásra mehetett, 16-tól éjfélig, négyszer száll át és még az se biztos, hogy hazaér!!!!!
márc. 3. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!