Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Túlreagálom a dolgot vagy...

Túlreagálom a dolgot vagy illett volna megbeszélnie velem a vásárlást?

Figyelt kérdés
A párom a számláján gyűjtögeti a fizetése maradékát, elméletileg közös dolgokra. A hétvégén viszont kiderült, hogy a spórolt pénzből vett egy számítógépet, amire semmi szüksége nem volt, csak mivel jobb mint az övé, úgy döntött megveszi. Nekem rosszul esett, hogy még csak meg sem említette, hogy a közös pénzt (ezt ő hangoztatta többször) mire akarja költeni. Lett volna fontosabb dolog is amit meg kellett volna venni.
2012. szept. 3. 07:20
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
26%

persze ,hogy jogosan háborít fel a dolog,

minimum,hogy megbeszéljük előre a dolgokat,

2012. szept. 3. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Neked van kereseted, az is benne volt a spórolt pénzben?
2012. szept. 3. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:

Hát... ha a saját fizetése maradékát költötte el, az az ő dolga.

Ha a tiéd is benne van, vagy megbeszéltétek, hogy ezt aztán csak közös dolgokra használjátok, más a dolog.

Nem egészen világos a megfogalmazásod: először azt írod, hogy a fizetésE maradéka, aztán azt, hogy közös pénz.

Most akkor melyik?

2012. szept. 3. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Külön számlára érkezik a fizetésünk, így mindenki gyűjtögeti ami megmarad, ez elméletileg közös megtakarítás, illetve jelen helyzetben az enyém közös, az övét arra költi, amire akarja és még fel is van háborodva, hogy nem örülök, ha hülyeséget vesz.
2012. szept. 3. 08:01
 5/16 anonim ***** válasza:
64%

Hát nem tudom. Az ő fizetéséből gyűjtötte össze a pénzt, ez szerintem így az ő dolga.

Egy jobb számítógép miért lenne hülyeség? Költsd el te is a sajátod valami "hülyeségre".

Én ebből nem csinálnék ekkora ügyet...

2012. szept. 3. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
51%
mi az hogy övé -tied?,?együtt éltek elvileg közösen esztek ,mostok stb... közösnek kéne lenni a pénznek is...Nálunk is külön jön a pénzünk de bedobjuk a közösbe és kifizetjük a rezsit meg a többit és ami marad megbeszéljük mi kell.Nincs az hogy enyém tied!!!!!ki vertem volna én a hepajt ha haza állít egy géppel:P a sporolt pénzünkön.Igaz nálunk 2 gyerek is van....
2012. szept. 3. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

Azért hülyeség, mert a legutóbb februárban vett új gépet. :(

Én már elköltöttem a megtakarításomat, abból újítottuk fel a hálószobát és a gyerekszobát. Nálunk is 2 gyerek van.

2012. szept. 3. 08:08
 8/16 anonim ***** válasza:
74%

Hát igen, ezért nem működik a közös kassza.

Mindenkinek kell olyan pénz, ami felett maga rendelkezhet, a rezsi stb. mehetnek közösből. A későbbiekben számítsz nagyon hasonló kiadásokra is.

2012. szept. 3. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Igen, de akkor a külön kassza se működik.

Én keresek 1 milliót, barátnőm 100ezret. Külön kasszán elég érdekes lenne a kettőnk életszínvonala közötti különbség...

Szerintem egy jó párkapcsolatban az anyagi gondokat teljesen egyszerűen meg lehet oldani, közöttünk legalábbis még sosem volt ebből baj.

2012. szept. 3. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Ha egyébként közös kasszán éltek, akkor szerintem is meg kellett volna beszélnie veled. Tök mindegy, hogy eredetileg ki kereste az a pénzt, ha közösnek tekintitek.


Hogy történt a "baleset"? A férjed megkívánta a gépet, és hirtelen felindulásból megvette? Lehet, hogy ő is meggondolatlan volt. A férfiakat is el tudja csábítani valami, csak nem egy szép ruha, amit "nem lehetett otthagyni", hanem egy számítógép, motoros fűrész stb.


Mindenesetre mindenképpen beszéljétek meg, hogy ezentúl hogy csináljátok. Simán lehet, hogy a férjednek ez nem volt egyértelmű, hiába tűnik neked triviálisnak.


Egy tanács: megbeszélés közben ne hagyd, hogy megbeszélés közben a férjed szélsőséges megoldások felé kanyarodjon, kiforgassa a szabaidat. Ez egy tipikus emberi reakció, lehetséges, hogy elő fog jönni, mert valószínű lesz egy kis bűntudata. Például, mikor azt mondod, hogy ezentúl a kiadásokat előre beszéljétek meg, akkor azt válaszolja, hogy "nehogy már, hogy minden zsömléhez engedélyt kelljen kérnie". Ilyenkor hangsúlyozd, hogy megbocsátottad az előző megbeszélés nélküli vásárlást, viszont működő egyzséget szeretnél, legyen szíves ne emlegessen értelmetlen példákat megbeszélés közben. Ismerd el, hogy pontatlanul fogalmaztál, és pontosítsd: a nagyobb kiadásokat beszéljétek meg előre. Lehet, hogy erre azt fogja mondani, hogy jó, amikor majd a sportrepülőjét veszi, akkor szól előtte neked. Ez esetben mondd el újra, hogy működő megoldást szeretnél, ne beszéljen hülyeségeket megbeszélés közben. Majd újfent pontosítsd: 30 ezer fölött szóljon előre, ha ilyet akar venni, 50 ezer fölött beszéljétek meg. Akkor lehet, hogy az inflációval fog jönni, hogy oké, és 20 év múlva is ez lesz a határ? És ha bevezetik az eurót? Ennek a kezelését már rád bízom. Számíts rá, hogy ha egy darabig együtt is működik, újra elő fog jönni ilyenekkel. Kezeld le szépen, nem kell tőle a falra mászni. Azért csinálja, mert a megbeszélés piszkálja a bűntudatát, el akar meneküni a helyzetből, és azt hiszi, hogy a poénkodással, értetlenkedéssel véget vethet a megbeszélésnek. Ne hagyd magad felhúzni. Sok sikert!

2012. szept. 3. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!