Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Túlreagálom a dolgot vagy...

Túlreagálom a dolgot vagy illett volna megbeszélnie velem a vásárlást?

Figyelt kérdés
A párom a számláján gyűjtögeti a fizetése maradékát, elméletileg közös dolgokra. A hétvégén viszont kiderült, hogy a spórolt pénzből vett egy számítógépet, amire semmi szüksége nem volt, csak mivel jobb mint az övé, úgy döntött megveszi. Nekem rosszul esett, hogy még csak meg sem említette, hogy a közös pénzt (ezt ő hangoztatta többször) mire akarja költeni. Lett volna fontosabb dolog is amit meg kellett volna venni.
2012. szept. 3. 07:20
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Ha nyitott a házasság, oké. Vagy, ha a kapcsolat elején, úgy döntötök, hogy az ágy közös, a többivel meg mindenki maga rendelkezik. Átlag fizunál, ha nem megbeszélés alapján költötök, sehová nem fogtok haladni.
2012. szept. 3. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
Most olvasom a válaszokat: igen, az is igaz, hogy mindkét félnek kell legyen olyan pénze, ami fölött maga rendelkezhet. Felnőtt "zsebpénz". Ezt is meg kell beszélni, hogy mennyi legyen.
2012. szept. 3. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim válasza:
Zsebpénzt arra költi amire akarja.Ha közös a pénz akkor meg kell beszélni.
2012. szept. 3. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
0%

Jah,csak a zsebpénz nem százezres tétel,mert egy jobb gép nincs 100ezer alatt.


Nem reagálod túl,3 napig minden visszavihető indok nélkül,és visszazavartam volna (bát párom nem csinál ilyet,magára sajnál költeni)

2012. szept. 3. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
100%

te hoztál egy döntést, és a pénzt a családra szántad,ő számítógépre. azért nem haragudhatsz rá ha ő más típus. ez van. ő ilyen,te olyan.

egyébként egy jó számítógép is lehet fontos,ha pl azon dolgozik. lehet h arra kellett neki. mi közös kasszán vagyunk-nem is értem házasok h nincsenek közös kasszán- minden hónapban előre össze van írva h mit kell befizetni,mit kell megvenni,mennyi a bevásárlás,benzin egyebek,és a végére kijön egy összeg. és az ottmarad. sosem jutna eszembe megszabni,h abból ő mit vesz, és ő sem. ha minden más meg van oldva,akkor? ha én úgy döntök h abból a gyerekeknek veszek valamit,attól még ha ő meg magának még nem szemét.


ne haragudj,de valóban nincs igazad. gondolj bele, mondjuk a férjed vesz 2 festéket h kifesse a konyhát,te meg magadnak egy csizmát,akkor te rossz vagy? ugye nem.

2012. szept. 3. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:
A felnőtt "zsebpénzt" már az elején megbeszéltük (az övé 30000, az enyém 10000), ő cigarettázik és heti 1-2* eljár sörözni a haverjaival, így az is a "zsebpénzéből" megy, én az enyémet, mióta megvannak a gyerekek, rájuk költöm. Ez a spórolt pénz a közösből van. Soha nem voltam házisárkány típus, ha valamit nagyon akart, megbeszéltük (pl. a februári számítógép, ami után még fizetjük fél évig a hitelt) éppen ezért nem értem, hogy miért kellett így kijátszania. Ráadásul nem a munkájához kell a gép, csak játszik rajta, így már 2 gépen tud párhuzamosan.
2012. szept. 3. 08:54
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!