Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Van itt olyan aki hónapról...

Van itt olyan aki hónapról hónapra él?

Figyelt kérdés
Én már nem bírom ezt, nagyon megvisel, egyszerűen nagyon nehéz már az asztalra ételt rakni és fizetni a rezsit is. Már mindenről lemondtam. Nem találok jobban fizető munkát. Ti hogyan viselitek?
2013. ápr. 12. 20:03
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
55%
Sőt! hajléktalannál láttam mobiltelefont,na, arra telik mi??? házra nem....na akkor most mi van?
2013. ápr. 12. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 A kérdező kommentje:
Németet tanulok jelenleg és kacsintgatok ki Ausztria felé, de szívesen élnék itthon. Én másodállásban takarítok itt ott, hogy egy kicsit könnyebb legyen. Szerncsére van két állandó helyem ahova hetente járok.
2013. ápr. 12. 21:14
 13/23 A kérdező kommentje:
net van fűtésszámla nincs kifizetve - ne foglalkozzatok vele ő még biztosan nem volt ilyen helyzetben, nagyon szerencsés (és a wifiről sem hallott még)
2013. ápr. 12. 21:16
 14/23 anonim ***** válasza:
Mi is ilyen helyzetben vagyunk,de én nagyon bizakodó vagyok! Hamarosan lesz jobb is tudom.A vonzás törvénye-sose tudni. Nem adom fel.
2013. ápr. 12. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 A kérdező kommentje:
Ne is add fel! Én is bizakodó vagyok általában, de ez most odavágott!!!
2013. ápr. 12. 21:33
 16/23 anonim ***** válasza:
Ha távfűtéses vagy, van adósságkezelő a távosoknál. Bizonyos tartozást, ha megfelelsz a feltételeknek, átvállalnak.
2013. ápr. 12. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
8%
Ha nem tetszik, ahogy élsz akkor változtassál rajta. Ki lehet menni külföldre, és akkor majd ott meglehet mutatni mekkora legény vagy. Kérdésedre válaszolva pedig, én jól élek. Van egy jól fizető állásom, lakásom, kocsim, családom. Azt meg elég nehezen tudom elhinni, hogy ha te 2 helyen is dolgozol, akkor nem tudod kifizetni a távfűtést már nem azért. Te is csak panaszkodni tudsz, mint a többi ember, csak kíváncsi lennék rá, hogy milyen hülyeségekre költöd te a pénzedet. Gondolom láncdohányos vagy, meg az a ember aki sparban megvásárolja magának a drága cuccokat, véletlenül se menne ki a piacra. 2 munkahelyből nem tudom elhinni, hogy nem lehet megélni.
2013. ápr. 13. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 A kérdező kommentje:
jesszusom mekkora egy bunkó ember vagy! Remélem egyszer majd te is megtudod!!!
2013. ápr. 13. 13:30
 19/23 A kérdező kommentje:
Nem állok le magyarázkodni, de csak, hogy tudd nem dohányzom, nem iszom alkoholt és drogra sem költök. Már csak a csapvizet iszom, mert a palackos ásványvíz is meggondolandó! Turkálóról is lemondtam. Annyi a luxus, hogy hetente megsütök magamnak egy kenyeret és képzeld tudom, hgy mit hol érdemes megvásárolni. 80000 havi nettó nem elég a lakhatásra és a rezsire, azért takarítok, hogy tudjak enni! Szóval mielőtt ostobaságot beszélsz egy kicsit szállj magadba és legyél hálás a sorsnak, hogy neked bejött az élet!!!
2013. ápr. 13. 13:42
 20/23 anonim ***** válasza:
100%

"Kérdésedre válaszolva pedig, én jól élek."


A kérdés az volt: Van itt olyan aki hónapról hónapra él?

Te nem hónapról hónapra élsz, örülj neki, de ne ócsárold azokat, akiket nem is ismersz!

Milyen dolog ez már?


Én is hónapról hónapra élek. 70.000.- Ft-os fizetés, mellette még vállalok alkalmi munkákat.

Évek óta eltartottam alkoholista öcsémet, aki csak nyáron dolgozott, de azt a pénzt is elitta.

Fiam februárban államvizsgázott, de azóta nem talál munkát magának.

Egy olyan helyen élünk /Zala megye/ ahol már a gyárakat, üzemeket szétrombolták, nincs munkalehetőség, csak a vendéglátóiparban.

Egy mérnök ezzel mit kezdjen?


Pestre, Győrbe vagy nagyobb városokba kellene felmenni állásinterjúkra, de sajnos ez nem egy-egy alkalom lenne, míg munkát talál. A buszköltséget nem tudjuk miből fizetni, így szegény csak itt a közelben próbálkozik elhelyezkedni.


A rezsiköltséget már alig tudom kifizetni, van olyan, ahol részletfizetést kellett kérnem.

Dolgozni már régóta nem busszal járok, mert a napi 500.- Ft-ot sem tudom előteremteni mondjuk 20 alkalommal, úgy, hogy nem kapok vissza semmi térítést.


Egyelőre még bírjuk, bár nem tudom, meddig: fiam mindig szokta mondani, anyu, te egy életművész vagy. Amikor már úgy érzem, hogy na, itt a vége, nincs tovább, akkor általában mindig megkeresnek telefonon, valakinek éppen rám van szüksége.

Én pedig örömmel megyek, néhány napra biztosítva van a kenyerünk megint.


Ha pedig valaki azzal jön, hogy így jár az, aki nem tanul, annak válaszolva írom, hogy tanultam én, csak a családi körülményeim arra kényszerítettek, hogy a szülői házban találjak gyermekemmel menedéket, így az első munkát, amit ajánlottak, elfogadtam.


Ez pedig úgy történt, hogy kórházban feküdtem bántalmazás miatt /volt férjem/, a takarítók odajöttek, láttam rajtuk, hogy sajnálnak. Megkérdeztem, nincs-e valami munka, beszéltek a főnökükkel, mire hazaértem a kórházból, várt egy levél, hogy keressem fel.

2013. jún. 30. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!