Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Van itt olyan aki hónapról...

Van itt olyan aki hónapról hónapra él?

Figyelt kérdés
Én már nem bírom ezt, nagyon megvisel, egyszerűen nagyon nehéz már az asztalra ételt rakni és fizetni a rezsit is. Már mindenről lemondtam. Nem találok jobban fizető munkát. Ti hogyan viselitek?
2013. ápr. 12. 20:03
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:

Ugyan már! Itt vitatkoztok és kritizáljátok a másikat, hogy hogy is kéne élnie amikor kevés a fizetése. Nézzetek már körül! Mi magyarok egyik napról a másikra próbálunk megélni, sorsot húzunk a csekkek között, hogy melyiket fizessük be, a gyerekeinknek egyre kevesebbet tudunk adni, miközben a bevándorlók és a román cigányok nálunk gazdagodnak meg. Kereskedő vagyok. A Józsefvárosi piacon a kínai a vietnami nem ad számlát, mert nem tud magyarul írni. Saját bevallása szerint nagyon rossz a biznisz most csak NAPI! 700 000 - 1 000 000 Ft körül forgalmaz és ebből mindössze 10% a haszna. És aki ezt nem hiszi nézzen be a parkolóba. A legrosszabb autójuk a fullextrás BMW. Biztos vagyok benne, hogy nem a becsületesen adózott jövedelmükből vásárolták. Egész nap csak kártyáznak, délben pedig alukálnak kicsit, miközben fennen hirdetik, hogy a magyar lusta, nem szeret dolgozni. Vagy itt vannak a román cigányok. Szép lassan kitúrják a magyar kereskedőket a piacokról, szemét hegyeket gyártanak, kiabálnak, zaklatják a vevőket, átkozódnak, ha nem vásárolnak tőlük. Őket soha nem ellenörzik. Tele vannak tiltott árukkal, nem tartják be a se a szabályokat, se a törvényeket. És vagy nem fizetnek helypénzt, vagy csak kis százalékát annak amit velünk fizetettnek. Ha kicsi a piac nekik mindig van hely, míg a magyarnak ( a bérleteseken kívül )csak akkor ha már nincs több cigány aki be akar állni. Adót természetesen ők sem fizetnek. A NAV-os orra előtt adja el az áruját nyugta nélkül. Ha ezt egy magyar csinálná 2-300 000 Ft-os büntetésre számíthat, ha nem többre. Na és persze karácsonyra haza utazik Romániába 1-2-3 hónapra, mert ugye a Magyar állampolgárság az kell nekik, de a hazájuk az Románia.

Inkább össze kéne fognunk nekünk magyaroknak és nem egymást fikázni.

2013. júl. 23. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:

Azért nem élhet túl rosszul senki ebben az országban, ha naponta a józsefvárosi PIACON 700e - 1 millió közötti nettó forgalom esik a kereskedőre (és ügyebár akkor a többi is ennyit keres).


Ezt a marhaságot te beveszed, de most komolyan? A vevő zaklató románok, akik ott átkozódnak, mégis megélnek, te meg nem? Hát, megnézem azt a vevőt, aki újra és újra visszamegy ahhoz, aki zaklatja, meg kiátkozza.


Nem lehet, hogy valahol máshol van a hiba?

2013. júl. 23. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:

Egy szóval sem mondtam, hogy nem élek meg. Nehezen, de még nekem sikerült. A visszásságokra próbálom felhívni a figyelmet. Nekünk magyaroknak akkor is adózni kell, ha egész hónapban az időjárás miatt ki sem tudunk menni a piacra. Ha vállalkozás nélkül megyünk bennünket elkapnak, a kínait, vietnamit cigányt nagy ívben elkerülik. Bár láttam már a Józsefvárosin Navost, de zárt ajtón nem megy be. Ráteszi az ajtóra a plombát. Na és? Leverik. A forgalmuk pedig nem kizárólag magyar kereskedők vásárlásaiból adódik. Rengeteg cseh, szlovák, román és ukrán jár oda vásárolni.

A vevőt zaklató román cigányokhoz pedig akkor is odamegy vásárolni a magyar, mert szerinte olcsóbb. Néha valóban az, de néha sokkal drágább. Igazándiból még arra sem tudtam rájönni, hogy hogy tudják ugyanazt az árut 500 Ft-ért adni, amit én/mi 1600-ért tudunk beszerezni.

Ha kevés adó folyik be az állam kasszába vajon kinek az adóját fogják emelni?

Hidd el tudom miről beszélek, ebben a közegben élek. Boldogan abbahagynám, de nem tehetem 56 évesen már nem kapok munkát sehol. És ha ezek után sem hiszel nekem menj ki a Józsira és figyel. Majd menj ki egy vidéki piacra, vagy mondjuk a Dunaföldvári vásárba és kérdezz meg néhány magyar kereskedőt. Közben alaposan nézd meg egy magyar árukészletét és hasonlítsd össze egy román cigányéval. Ha úgy gondolod, hogy a szorgalmas becsületes munkájával szedte össze amije van, akkor nagyot tévedsz.

2013. júl. 23. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!