Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Vidékiek! Titeket ez nem zavar?

Vidékiek! Titeket ez nem zavar?

Figyelt kérdés

Falun lakom, amit nagyon utálok, de muszáj kibírnom...

Igaz, hogy nyugis hely, de ezt mindig sikerül elrontani néhány zenélő autónak, akik valami eladni, vagy venni akarnak.

Ez a szezon tipikusan így néz ki:

Reggel jön a hulladékvas felvásárló, majd a toll felvásárló, majd a csirke kacsa árus, idióta kacsa és csirke szignállal, majd valami pék árus (borzalmas zenével), majd zöldségárus, végül jön a family frost, iceboy.

Persze nem mindennap így néz ki, de ki is hagytam egy párat. Amikor viszont így "összeérnek", akkor roppant zavaró. Pihenne, tanulna az ember -nyitott ablak mellett-, de sokszor meg kell várnom, még ezek elmennek...

Csak engem zavar? Lehet valamit tenni ezek ellen?


2010. ápr. 16. 12:43
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

Beszéljétek meg a polgármesterrel. Nálunk ki van téve egy tábla a faluszélen, hogy házaló árusítás tilos, és a polgárőrök ki is kisérik a faluból az autóról ordítva krumplit, fát, dinnyét árusítókat. (úgyis csak átverik az embereket, vagy lopott cuccot árulnak)


A Family frost, a jégkrémes autó, és a gázos kocsi se zenél már, mert azért a KMB-s büntet (KRESZ szerint a hangjelzés csak veszély esetén használható). Az autók mindig a megszokott időben érkeznek, megállnak az utcasarkon, és aki venne szeretne valamit az odasétál.


Na jó, azért itt se fenékig tejfel minden...

2010. ápr. 17. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

Még valami: A tűzgyújtás is le van szabályozva, csak hét bizonyos napjain szabad hulladékot égetni.

Viszont a szomszédokkal nem lehet mit kezdeni: szombat reggelente beindulnak a fűnyírók, vasárnap a sövényvágó ollókkal csattognak, néha valaki felxel, szóval olyan, hogy teljes csend nem létezik sehol...


-előző-

2010. ápr. 17. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim válasza:
Igen, mi is találkoztunk már ilyen emberekkel. Nagy, fehér, furgonszerű autóból kihangosítókon keresztül szűrődik ki az a borzalmas ricsaj, ráadásul az egész még recseg is, és hát nem a legkellemesebb hangú férfi szól ki belőle, az biztos... Ők felvásárolni járták az utcákat, de olyan lassan haladtak, hogy egyik utcavégből a másikig fél óra (!) alatt sem értek el. Hihetetlen egybeesés, hogy a rendőrség éppen akkor járt arra, és fülön csípték őket, nem csak csendháborítás, hanem fekete-kereskedelem miatt is. Ugyanis elvileg nem voltak rá feljogosítva, hogy felvásároljanak bármit is! Nem tudom, milyen büntetést kaptak, de azóta nem hallottuk/nem láttuk őket.
2010. ápr. 17. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

semmi pénzért nem költöznék vidékre! pláne, h ilyen kellemes zajok is vannak...


régebben egy bp. külvárosi lakótelepen laktam, na ott jött a family frost, meg volt krumplis, cirkuszos, akármis... most hogy a belvárosban lakom, csak az alapzaj van, ami még mindig sokkal nyugisabb.

a mentő meg a rendőrautó max 1 nap 1x megy el a ház előtt, az autósok nem dudálnak, a villamos sincs olyan közel, h zavaró legyen.


ami mondjuk inkább zavar: sosincs sötét, amióta itt lakom nem láttam csillagos eget... :(

2010. ápr. 17. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

Nálunk a halas meg a gázos jön, illetve a tápos meg a family frost. Általában egyszerre jönnek, ha éppen alszunk, először anyázunk, aztán röhögünk, és ha már fel lettünk ébresztve, szexelünk egyet.

Ennyi hangzavar igazán belefér, én díjazom itt a nyugit.

most úgyis kismama vagyok, itt legalább levegőn nőhet fel a gyerek, rohangálhat mezítláb, megfigyelhetjük a rovarokat és a természetet, ismerni fogja a növényeket és a kétkezi munkát.

Én a múltkor beszóltam a familí frost-os fickónak, hogy pocsék a jégkrém amit vettünk, azóta nem áll meg a ház előtt, csak odébb :))

2010. ápr. 19. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim válasza:
Nagyon zavar!Tolakodásnak érzem,hogy a tücskünk ciripelése kénytelen mindenféle lambadával keveredni! A legdurvább meg az,ha egy faluban a villanypóznákra hangszórókat szerelnek és napjában többször-némi lagzizene bejátszás után-harsog belőle valami közlemény,pl.hogy a kismamákat délután 16 órára várjuk kontrollra a TSZ irodában! KÖNYÖRGÖK!!!Hogy jönnek ehhez?!!!
2010. ápr. 21. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!