Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Mit utáltok a legjobban a...

Mit utáltok a legjobban a panelban?

Figyelt kérdés
Arra lennék kíváncsi, hogy akik panelban laknak vagy laktak, azok mit utálnak vagy mit utáltak benne, amíg ott laktak? Engem a legjobban a zajok idegesítenek és az, hogy nyáron nagyon meleg van bent.

2017. ápr. 19. 20:19
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%

Hogy nincs kert, nincs hova kiülni, nincs hol bogarászni. Kimehetek a teraszra (9. emelet...), esetleg lemehetek a térre meg a parkolóba. Kertesben nőttem fel, ideiglenesen lakunk panelban, és nem bírom megszokni a saját zöldterület hiányát. Nagyon tervben van, hogy inkább veszünk egy lepukkant putrit, amit apránként felújítunk, de ez számomra elviselhetetlen.


A másik, amit itt valaki nagyon jól írt le, az a folyamatos félelem attól, hogy zavarom a másikat. A tévhitekkel ellentétben kertes övezetben is vannak bőven konfliktusok (fűnyírás, barkácsolás, állatok, stb), de hogy beszóljanak azért, mert délutános műszak után este 11-kor zuhanyzom vagy éppen reggel 7-kor indítom a mosógépet (mert akkor tudom), az valami teljesen nonszensz. Az egész életünk arról szól, hogy azon görcsölünk, kit mi idegesít, mi lesz ha a gyerek végigordítja az éjszakát és hogyan fogunk felfúrni egy polcot anélkül, hogy utána nem törik el a lábam hazafelé. Hozzáteszem, most nekünk ebből a szempontból szerencsénk van, mert senki nem az a kifejezetten kötözködős a jelenlegi falszomszédok közül, de így kényelmetlen.


A panel és a társasházak többsége is egy kényszermegoldás, szerintem a folyamatos frusztráció és a krónikus stressz melegágya.

2017. ápr. 20. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim válasza:
100%
Ebben a pillanatban az, hogy egész ro*adt nap fúrnak valamit. Szerintem az összes falat kifúrták már. Az hogy felettem egy tizenéves srác nem tudja mi az a hangerő, az anyja szerint az pedig nem hangos. Ezeket leszámítva, szeretem az erkélyt meg a kis szobákat. Türelmes és toleráns ember vagyok, de a szomszédok áltlában azt hiszik mindent megtehetnek. Én nem élek úgy mint az előző hozzászólók, nem érdekel különösebben hogy a körülöttem lakókat mennyire zavarja amit csinálok, mivel én normálisan élek, és nem vaspapucsban járok kelek, nem bömböltetem az zenét, nem ordibálok anyámmal és küldöm el megdögleni. Gyerekes visításos problémám nem volt, helyette a lakótársam 0-24 fulladozva köhög. Sok rossz van a panelben, de a városközpontban nem fogsz kertesházat kapni :)
2017. ápr. 20. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
100%
Azt, hogy rondák, kívül és belül.
2017. ápr. 20. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
100%

Én azt szeretem, hogy a szomszédaim igényes és jó zenéket hallgatnak mindig!

Akár akarják, akár nem!

:D

2017. ápr. 20. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
100%

Még hozzátenném, hogy én addig nem hittem el hogy a felső szomszéd nem facipőben ugrál a parkettán, amíg fent nem volt a párom valamilyen ügyben. Nekem ott lent hangos dobogásnak tűnt, de a párom elmondta hogy szőnyeg van mindenhol és papucsban jártak, ennyire lehallatszik minden.

Ez ellen nem lehet védekezni és kikezdi a zajra érzékenyek idegeit.

A tuctuc tahókra meg a rendőr a megoldás. Lehet szórakozni a villanyóra lekapcsolgatásával, de az kétélű fegyver. Egyszer kellett rendőrt hívni, gyerek megint nyomatta a tuctucot (hónapok óta), felmentem szólni, a nője nagy flegmán közölte hogy tegyek be füldugót. Azért később a biztos urakkal már nem voltak akkora arcok, utána javult a helyzet, nemsokára pedig elköltöztünk. De nem tudom elképzelni, hogy így éljek.

A panel egy kényszer, de így is iszonyat drágán mérik. Ha belegondolok, hogy errefelé tízmillió egy panel és tizenkettőért kétszer akkora családi házat kapsz, el se tudom képzelni miért venne valaki lakást.

2017. ápr. 20. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:
Én is családi házban nőttem fel és ezért nagyon nehezen viselem ezt most. Tudom milyen havat lapátolni télen, nyáron a kertben tevékenykedni, füvet nyírni és locsolni, kutyával játszani, focizni stb... Mivel utca gyerek voltam, ezért igénylem a mozgást, nem tudok bent ülni a négy fal között. Kicsit olyan ez, mint amikor kollégista voltam. Napközben felejtős a nyugalom, este talán van egy kis csend, de reggel akkor kelek, amikor a szomszédaim... Amikor ide költöztem, állandóan azt álmodtam, hogy börtönben vagyok. Szerintem nem véletlen. Egy darabig ki lehet bírni, de ennél még egy kis parasztház is jobb. Sőt, sokkal jobb!
2017. ápr. 20. 21:04
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!