Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Szerintetek milyen mértékű...

Szerintetek milyen mértékű takarítás számít normálisnak?

Figyelt kérdés
Nálunk családi hagyomány a rend és tisztaság. Nagymamámtól egész életemben ezt hallgattam, hogy a lakás legyen tiszta, a takarítás minden csínját bínját megtanították. Egész életemben azt hallgattam, hogy azok akik nem takarítanak, azok mocskos emberek, ezt ilyen lenézően. Nálunk ez olyan fontos kérdés, mint másnál az hogy van-e diplomád vagy sem. Anyám és a nővérem szerintem kényszeresen takarításmániás. Idegbetegek lesznek ha valami nincs a helyén, ha a szekrényen van egy folt, ha találnak egy morzsát a földön. Cipőben tilos bemenni a szobába, nem szabad a törölközőt összesminkezni, nem szabad a kanapén fésülködni csak a kád fölött és sorolhatnám. Én nem vagyok ilyen szélsőséges, de nagyon nem bírom elviselni a trehány embereket, a rendetlenséget magam körül. Ti mennyire takarítotok? mi számít már kényszernek? Az emberek véleményéből szeretném megtudni mi a normális ezen a téren.

2012. júl. 21. 23:13
1 2 3 4 5 6
 1/55 anonim ***** válasza:
87%

Na akkor nálam nem éreznéd jól magad. ;)

Nekem minden normális, ahogy jól érzi magát az aki benne él. Ha már bogarak és egerek szaladgálnak, akkor azért már valahogy mégsem. De letojom, hogy más hányszor takarít, vagy hogy (ha már felhoztad példának) van-e diplomája. Én meg nem vagyok egy rend és tisztaság mániás, van jobb dolgom is. :)

2012. júl. 21. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/55 anonim ***** válasza:
39%

A Gyilkos elmék egyik részében volt az a mottó: A tisztaság akkor válik fontossá, amikor hiányzik a könyörület.


A családtagjaidból inkább a szeretet hiányzik, hogy a lenézés a tisztaságmániától mentességet pécézte ki, az szinte mellékes. Itt a mások lenézése a bajos momentum szerintem.

Én nem takarítok...:)

De nem is koszolok össze semmit, nem megyek be cipővel, nem sminkezem össze a törölközőt, nem fésülködöm az ágy fölött. Nem fogok meg otthoni tárgyakat olyan kézzel, amikkel utcaiakat fogok - előtte kezet mosok. Ezek ösztönös dolgok, nem kell megfogalmazni, szabályt csinálni belőle...

Ezért aztán ami kosz van otthon, az csak a levegőből származik. De nem takarítom.:)

2012. júl. 21. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/55 A kérdező kommentje:
hú hát erre anyám azt mondaná, hogy ahol nem takarítanak, hogy mocsok van! lehet még rüh és atka is :D:D bocs...
2012. júl. 21. 23:24
 4/55 anonim ***** válasza:
100%
Eleve öten élünk a házban, ráadásul tele vagyunk mindig barátokkal, napi 24 órában csak takaríthatnánk, ha minden szöszért ugranánk. Hetente kétszer végigporszívózunk mindent, a bútorokat hetente letörölgetjük, a konyhát naponta felmossuk, mert az a macskák kajája miatt mindig úszik, a fürdőkádat mindenki kizuhanyozza maga után, amúgy fürdőszoba-takarítás is hetente van. A lakás elsősorban élőhely, nem múzeum.
2012. júl. 21. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/55 A kérdező kommentje:
"hogy" helyett "ott"
2012. júl. 21. 23:25
 6/55 anonim ***** válasza:
100%
Sok helyen a papucsot is leveszik, ha bemennek a szobába, nemcsak a cipőt. Azt én is úgy gondolom, hogy ne a törölközőbe kenjünk a sminket, hanem sminklemosóval mossuk le magunkról. A kanapén fésülködés már túlzás szerintem, meg idegbajt kapni a foltos szekrénytől. Nevelőanyám az, aki ilyen rendmániás. A terítőnek szinte derékszögben kell lennie az asztalon. A lakásban olyan rendnek kell lenni, mintha senki sem lakna benne. Apám dolgozik valamit kint az udvaron, és lerakja egy pillanatra a szerszámát majd elmegy. Arra ér vissza, hogy a nevelőanyám már elrakta a szerszámot. Most lehet úgy tűnik majd, hogy túlzok, de nálunk pl. ilyenek vannak. Egyébként a szüleim papuccsal bemennek a szobába, cipővel nem. Én egy külön kis házbanlakok. Simán bejövök cipővel a szobába.
2012. júl. 21. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/55 A kérdező kommentje:
23.24 igen,ez a normális szerintem is. jót mondtál.
2012. júl. 21. 23:26
 8/55 anonim ***** válasza:
Előző vagyok, ez lemaradt: hetente takarítunk, nagytakarítás húsvét előtt.
2012. júl. 21. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/55 anonim ***** válasza:
83%
én sokat takarítok, szeretem a rendet és teszek is érte. ezzel együtt is azt gondolom, h anyukád és a nővéred tisztaságvágya már egyfajta neurózis. két, max háromnaponta felmosok, minden nap, max minden másnap felporszívózom, éjszakára nem hagyok koszos edényt, rendszeresen vízkőtelenítek, fertőtlenítek, port törlök. a párom gyakran tör/borít/önt - ilyenkor elfogadom, h adódnak balesetek (néha én is, persze) bárki bejöhet cipővel, ha neki úgy kényelmes (kivéve esős-sáros időben) a tükör előtt fésülködöm, ha kedvem tartja, a számítógép előtt eszem (vigyázva, tányéron) és néha összekenem a törölközőt a szempillaspriálommal :)
2012. júl. 21. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/55 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom mi számít mániának, Én ennyit takarítok: előszobát, konyhát, hetente többször fölsöpröm, hetente egyszer fölmosom, szobákat hetente egyszer fölporszívózom, de ha annyira nem látom vészesnek, akkor csak két hetente, akkor letörlöm a port is. Ablakot egy évben kb. 2-3x tisztítok, függönyt is akkor mosok. Wc-t, fürdőszobát szükség szerint takarítom, van hogy minden nap, de olyan is van, hogy 2-3 nap nem kell, mert tiszta. Szerintem pont elég ennyi takarítás, férjem szerint viszont nem. Akkor csinálja meg ő, ha nem tetszik neki, szoktam mondani!
2012. júl. 21. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!