Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Szerintetek milyen mértékű...

Szerintetek milyen mértékű takarítás számít normálisnak?

Figyelt kérdés
Nálunk családi hagyomány a rend és tisztaság. Nagymamámtól egész életemben ezt hallgattam, hogy a lakás legyen tiszta, a takarítás minden csínját bínját megtanították. Egész életemben azt hallgattam, hogy azok akik nem takarítanak, azok mocskos emberek, ezt ilyen lenézően. Nálunk ez olyan fontos kérdés, mint másnál az hogy van-e diplomád vagy sem. Anyám és a nővérem szerintem kényszeresen takarításmániás. Idegbetegek lesznek ha valami nincs a helyén, ha a szekrényen van egy folt, ha találnak egy morzsát a földön. Cipőben tilos bemenni a szobába, nem szabad a törölközőt összesminkezni, nem szabad a kanapén fésülködni csak a kád fölött és sorolhatnám. Én nem vagyok ilyen szélsőséges, de nagyon nem bírom elviselni a trehány embereket, a rendetlenséget magam körül. Ti mennyire takarítotok? mi számít már kényszernek? Az emberek véleményéből szeretném megtudni mi a normális ezen a téren.

2012. júl. 21. 23:13
1 2 3 4 5 6
 51/55 anonim ***** válasza:
.
2012. júl. 23. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/55 anonim ***** válasza:

49, Tessék? Nem értem.

Az égig érő fű c. filmet linkeltem be.

0:36-kor mentek be a lakásba, onnantól ott vannak sokáig. De már a ház előtt is érdekes, 0:35-től

2012. júl. 23. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/55 anonim ***** válasza:

Orultem ennek a topicnak nagyon;-)))

evek ota szorongassal kuzdok hogy nem eleg tiszta a lakasunk, holott mindenki szerint normalis es rendes. vannak elolhagyott konyvek ujsagok , nem mindig abban a percben van elmosogatva stb. de nincs kosz, van bent egy cica meg egy kanari is. abbol amiket irtatok azt vettem le hogy az atlaghoz tartozom es ez nagyon megnyugtatott. van egy (ill. volt) baratnom mindig szerettem v olna olyan lenni, naluk a padlorol is enni lehetett. aztan par ev ota tudom hogy depresszios, titokban ivott is. egyszer azt mondta nekem egy orvos hogy a nagyon tulzasba vitt takaritassal a szemely valami csakis oaltala erezheto piszkot (lelki) akar kitakaritani az eletebol. potcselekves. lehet hogy igaz azokra akik maniakusak a takaritasban.

2015. máj. 26. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/55 A kérdező kommentje:

az én anyám a válást nem dolgozhatta fel teljesen, inkább csak megkeményedett. elmondása szerint, akkor nagyon fájt neki, nagyon ki volt, lefogyott 56 kilóra, annak ellenére, hogy már nem szerette apámat. de mostanra annyira megkeményedett, hogy az se érdekelte, hogy azt a nőt is elhagyta apám két gyerekkel.


emlékeim szerint anyám a takaritást tekintve egy zsarnok volt. nem lehetett cipővel belépni, mert már orditott. nem lehetett fehér törölközőbe arcot vagy kezet törölni, mert hogy foltos lesz. minden "maszatért" szólt, amihez csak hozzáértem, és foltot hagyott az üvegen, vagy az asztalon. nem lehetett enni, mert minden morzsát a szemével követett és egyből ripakodott, hogy lepergett a morzsa. én gyerekként ezt terrorként éltem meg, hiszen nem is normális. ilyenért az ember érezze egy életen át rossznak magát??? mert belém úgy ivódott be hogy anyám szemében rossz vagyok, ha ezeket a szabályait megszegem. neki ugyanis ezek a tragédiák.


ha eljön hozzám (már középkorú vagyok 37) úgy kezel mint egy hülyegyereket, hogy semmit se jól csinálok. mindent kritizál. de pl olyanokért lekezelően beszél velem, hogy összegyűlt pár befőttes üveg, amit nem használok, és csak porozódik, vagy hogy a sütő mellé be vannak hajigálva a résbe a neylon szatyrok. én ezért már egy bitófára való semmirekellő vagyok a szemében. egyébként az egész házam pipec, egy két ilyen kis elhalogatott dolgot leszámitva, de összességében rend van, és rendszer. soha nem fogok neki megfelelni, az ő szabályainak, ami az ő fejében tragédiának számitanak.


a pszichológusom szerint nem dolgozta fel a válást, és rajtam, kisebb gyereken vezeti le a frusztrációját, és a saját pótcselekvését akarja rajtam bevasalni, amit arra dolgozott ki hogy apámat elfelejtse. de mivel én apára emlékeztetem, ezért akarja ezt ennyire rám erőltetni, és a saját rendszerébe beszoritani engem is. csak arra meg soha nem gondol, hogy ezzel az én mentalitásomat, énképemet, és ezzel együtt az életemet vágta tönkre egy életre. én meg belegondoltam, hogy nem fogom ez a két hülye felnőtt miatt hagyni hogy az én életem is tönkremenyjen, azért mert nekik nem sikerült. nekem nem kell hordozni az ő nyomorukat, és szerencsétlenségüket, hogy nem tudtak együtt maradni.

2015. jún. 1. 00:02
 55/55 anonim ***** válasza:

Ez egy betegség, igen.

Volt is egy ilyen történet az RTL klubon abban a pszichológiai sorozatban.

2015. jún. 1. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!