Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Szerintetek milyen mértékű...

Szerintetek milyen mértékű takarítás számít normálisnak?

Figyelt kérdés
Nálunk családi hagyomány a rend és tisztaság. Nagymamámtól egész életemben ezt hallgattam, hogy a lakás legyen tiszta, a takarítás minden csínját bínját megtanították. Egész életemben azt hallgattam, hogy azok akik nem takarítanak, azok mocskos emberek, ezt ilyen lenézően. Nálunk ez olyan fontos kérdés, mint másnál az hogy van-e diplomád vagy sem. Anyám és a nővérem szerintem kényszeresen takarításmániás. Idegbetegek lesznek ha valami nincs a helyén, ha a szekrényen van egy folt, ha találnak egy morzsát a földön. Cipőben tilos bemenni a szobába, nem szabad a törölközőt összesminkezni, nem szabad a kanapén fésülködni csak a kád fölött és sorolhatnám. Én nem vagyok ilyen szélsőséges, de nagyon nem bírom elviselni a trehány embereket, a rendetlenséget magam körül. Ti mennyire takarítotok? mi számít már kényszernek? Az emberek véleményéből szeretném megtudni mi a normális ezen a téren.

2012. júl. 21. 23:13
1 2 3 4 5 6
 11/55 anonim ***** válasza:
51%

Ha valaki nem koszolja össze a lakást, nem eszik, morzsázik a szobákban, és zöldövezetben lakik, ahol nem igazán jön be por kintről, akkor a szobákban elég csak három-, négyhetente port törölni és porszívózni. A konyha, fürdőszoba más dolog.

Amúgy a tisztaság mindenkinek mást jelent. Ismerek olyanokat, akik a lakást gyönyörűen tisztán tartják, kb. pont, mint a Nagymamád, de fogat nem túl sűrűn mosnak. Vagy nem mossák meg magukat nagyvécé után. Na, az ilyen embereket én nem nevezem tisztának, akárhogy csillog is a lakásuk.

2012. júl. 21. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/55 A kérdező kommentje:
ja, rossz így élni, nem volt jó gyereknek lenni sem egy "múzeumban" de mégis úgy belém nevelték, hogy nagyon nehéz szabadulni tőle, hogy ne idegesítsen. pedig én tudatosan küzdök ellene, két kutyám bent van a házban és direkt nem zavar a szőr a földön, de azért ha már túl sok van, felporszívózom. Anyám persze rettenetesen ki van akadva ezen.
2012. júl. 21. 23:30
 13/55 anonim ***** válasza:
100%

"Azt én is úgy gondolom, hogy ne a törölközőbe kenjünk a sminket, hanem sminklemosóval mossuk le magunkról."


én sem arra gondoltam, h direktben töröljük bele. de a lemosó után tiszta vízzel átmosom az arcom, amit aztán beletörlök a törölközőbe. néhány esetben amit a lemosós vatta nem szedett le, az a törcsin marad :)

2012. júl. 21. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/55 anonim ***** válasza:
100%
23:29 vagyok, azt elfelejtettem, hogy van két tündéri nyuszkónk is, ők szabadon élnek a lakásban. Szoktak vedleni is, akkor többször porszívózok.
2012. júl. 21. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/55 anonim ***** válasza:
Ja, akkor jó! Most lebuktam. Csak szökőévente sminkelek.
2012. júl. 21. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/55 anonim ***** válasza:
84%
Gondolom nálatok nincsenek állatkák sem, mert ők is "mocskosak" anyádék szerint. Rühesek, meg atkásak.
2012. júl. 21. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/55 A kérdező kommentje:
a sminkes dologhoz annyi, hogy nem az egész sminket gondoltam hogy belekentem (ez még tini koromban volt) hanem miután lemostam, utána ha megtörölközöl a fehér törölközőben, akkor is egy kicsit halványan fekete lesz azon a helyen. Na ez nálunk már kiakasztó volt. A szőnyeget át kellett ugrani a fürdőszobába és ott egyből megmosni a cipő talpát. Nem is tudom honnan jött nekik ez az egész "hagyomány", én már ebben nőttem fel. Én meg ismerek olyan embert, aki tip top műköröm, szoli, arany, márkás menő cuccok, a lakása meg egy hányás szó szerint. Na az is milyen már??? Pl a tűzhelyen egy hónapja rohad a kifolyt ételmaradék, a kukába nem tesznek zsákot, ott rohad benne minden, a fürdőben nem törölnek fel maguk után, ott van a sok haj meg fanszőr, borzasztó!!! jó nem kell túlzásba esni sem persze, anyámék a másik véglet.
2012. júl. 21. 23:39
 18/55 anonim ***** válasza:
52%

"... Cipőben tilos bemenni a szobába, nem szabad a törölközőt összesminkezni, nem szabad a kanapén fésülködni csak a kád fölött és sorolhatnám...."


Ezek a dolgok a miniumum amit egy ember betart ha normális,tiszta helyen akar élni!!


Én még akár trehánynak is mondhatnám magam pedig ezek a dolgok alapvetőek itthon!

2012. júl. 21. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/55 A kérdező kommentje:
23,39 pont előbb írtam, hogy nálam a kutyák bent vannak, meg van egy csincsilla is. Mondtam hogy én nem akarok olyan lenni mint anyám, persze anyámmal mindig az állatokon veszekedünk. A csincsilláról köztudott hogy ki kell engedni futni, és akkor összekakil mindent. Én nem undorodok ettől. Összeszedjük és kész.
2012. júl. 21. 23:45
 20/55 A kérdező kommentje:
23.43 csak mondani akartam példákat, hogy valamilyen képet adjak az élethelyzetről. De tényleg olyan volt otthon élni, hogy semmihez sem volt szabad hozzányúlni stb. Lehet nem a legjobb dolgokat ragadtam ki. De azért szerintem vannak emberek, akik ezeket a dolgokat lesz*rják.
2012. júl. 21. 23:47
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!