Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Szerintetek milyen mértékű...

Szerintetek milyen mértékű takarítás számít normálisnak?

Figyelt kérdés
Nálunk családi hagyomány a rend és tisztaság. Nagymamámtól egész életemben ezt hallgattam, hogy a lakás legyen tiszta, a takarítás minden csínját bínját megtanították. Egész életemben azt hallgattam, hogy azok akik nem takarítanak, azok mocskos emberek, ezt ilyen lenézően. Nálunk ez olyan fontos kérdés, mint másnál az hogy van-e diplomád vagy sem. Anyám és a nővérem szerintem kényszeresen takarításmániás. Idegbetegek lesznek ha valami nincs a helyén, ha a szekrényen van egy folt, ha találnak egy morzsát a földön. Cipőben tilos bemenni a szobába, nem szabad a törölközőt összesminkezni, nem szabad a kanapén fésülködni csak a kád fölött és sorolhatnám. Én nem vagyok ilyen szélsőséges, de nagyon nem bírom elviselni a trehány embereket, a rendetlenséget magam körül. Ti mennyire takarítotok? mi számít már kényszernek? Az emberek véleményéből szeretném megtudni mi a normális ezen a téren.

2012. júl. 21. 23:13
1 2 3 4 5 6
 41/55 anonim ***** válasza:

A nehezen hozzáférhető helyeken is meg kell simogatni!

:) XD

2012. júl. 22. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/55 A kérdező kommentje:
szó szerint :D de tényleg, minden sarok fertőtlenítve van.
2012. júl. 22. 00:25
 43/55 anonim ***** válasza:
Cseles. Bezzeg az én ágyam alá azon az 1 centin csak a por meg a pók fér be, a seprű meg a felmosó már nem. Elhúzni sem lehet, megemelni sem lehet. Amíg nem látom mi van alatta, addig nem is probléma... :D
2012. júl. 22. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/55 anonim ***** válasza:
100%

Szóval nyugi, ennek semmi köze a a lakás normál tisztántartásához, ez az ő HOBBIJA! Csak ő nem ismeri ezt fel, és ezáltal ürügyet is talál mások szidására, kényelmes ez így neki.

Általában a heti takarítás és évi 2-3 nagytakarítás az nagyon is túlteljesítésnek számít, és főállású háziasszonyokra jellemző.:)

Nézed a Nagy takarítás c. sorozatot a Tv2-n?:)

Ők 15-20 évente nagytakarítanak, kistakarítás meg soha nincsen.:)

2012. júl. 22. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/55 A kérdező kommentje:
2012. júl. 22. 00:48
 46/55 anonim ***** válasza:
100%
Jaj, kitakarították, és 10 éve először mostmár van egy fűrdőszobája.
2012. júl. 22. 02:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/55 anonim ***** válasza:

Az elsőre csak rendetlenségnek látszik. Nekem ez a lakás a kedvencem:

http://www.youtube.com/watch?v=LkFhZPB-O_Y 0:36-tól.:)

2012. júl. 22. 02:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/55 anonim ***** válasza:
83%

Én nem tartom magam takarítómániásnak, de vannak dolgok amiket naponta megteszek. Este mindig elmosogatom azokat, amik a főzésnél kimaradtak, majd lemosom a tűzhelyet, letörlöm a konyhaszekrény ajtajait meg a hűtőét és felmosok. Általában ezután már nem is nagyon megyek huzamos ideig a konyhába, maximum ha inni akarok egy kis vizet. Ezután a wc-be öntök domestost átmosom, ott is felmosok. Ezek a napi rutinok. A szobába 2-3 naponta prószívózok, hetente egyszer a parkettát is felmosom és természetesen előtte port törlök. A fürdőszoba is heti egyszer van alaposan kisuvickolva, természetesen a használat utáni öblítést napi szinten. A nagyobb takarítást, pl konyha csempe lemosás, bútor elhúzás és mögötte takarítás, ablakpucolás...hát azokat kedvem szerint. Olyan 2-3 havonta.

Én mindig irigyeltem a volt sógornőmet, mert nála gyönyörű tisztaság volt, aztán egyszer meg voltunk hívva hozzájuk és az élettársa pont evett. És a nő ott állt mellette a morzsaporszívóval és ha lehullott egy morzsa akkor máris használta is. Meg a cipőnket a lépcsőházba le kellett tenni ( 10 emelete panel volt) és csak könyörgés árán engedte meg, hogy behozzam, mert akkor volt két hetes a bakancsom és nem kevés pénzbe került. Bárki felkaphatta volna. Szóval nem tudom hogy tényleg irigylésre méltó vagy szánalomra.

Amíg volt élettársam, addig rengeteget kellett amúgy takarítanom, mert ő nem vigyázott a rendre. Mióta egyedül vagyok, sokkal könnyebb az életem ilyen területen. MErt én vigyázok a kialakított rendre magam körül.

2012. júl. 22. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/55 A kérdező kommentje:
02.28 valamit nem linkeltél mellé? itt nem látok semmit 0,39-nél
2012. júl. 22. 11:55
 50/55 anonim ***** válasza:
100%
anyukám is iszonyat rendmániás. nem elég, hogy ő is takarít, még takarítónő is jár hozzánk gyerek korom óta. én abban nőttem fel, hogy a takarítónő meg anyám megcsinálta helyettem a takarítást. amikor anyám szólt, hogy rakjak rendet a szobámban vagy mossak fel a konyhában mindig nagy kínszenvedések árán vettem rá magam. nagyon sajnálom, hogy nem arra lettem nevelve kis korom óta, hogy a saját szobámat én takarítom és a többi helyiség takarításánál meg segítek anyunak és természetessé váljon a rendrakás. most (25 évesen) szinte képtelen vagyok rávenni magam a takarítása pedig nem nagy a lakásom. a konyhában a mosogatást, söprést, felmosást megcsinálom, de azt is már akkor amikor úszik minden a dzsuvában. nagy koszt máshol nem csinálok, mert elég sokat dolgozom és kb fürdeni meg aludni járok haza a hét nagy részében. különben meg takarító nő jár hozzám 2-3 hetente aki megcsinálja a nagytakarítást. amúgy szeretem a rendet és tisztaságot, de megőrülnék ha valaki mindig pakolna körülöttem és különböző tisztasági szabályokat alkotna. én jól szeretném magam érezni otthon és nem azzal foglalkozni egész nap, hogy az utolsó morzsát meg porcicát is eltüntessem....
2012. júl. 22. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!