Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Segítség! Valamit rosszul...

Segítség! Valamit rosszul csinálok? Hol a hiba?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Pár szót írnék magunkról. 3 gyermek, 2 sulis, a kicsivel otthon vagyunk, ő másfél éves.

Nagyon nagyon soknak érzem a házimunkát, és kiváncsi lennék másnál is így működik-e vagy én vagyok béna.

Fél 7kor kelek, reggelit készítek, a 2 nagyot háromnegyed és egész között ébresztem. A kicsi is ekörül ébred. Megreggelizünk, elkészítenem a nagyokat a suliba (7 és 8,5 évesről van szó). Felügyelem a mosokodást, fogmosást, kirakom a ruhákat, táskaellenőrzés, ha valami nincs meg előkerítem. Ők fél 8 kor elmennek, apa viszi őket. ketten maradunk a kicsivel. Egyből leülök vele játszani a szőnyegre olyan fél órát aktívan. Utána elkezdem eltakarítani a reggeli maradékát, plussz az előző napi vacsiét is. (mi már este nem mosogatunk, csak berámolunk a hűtőbe, nem akarom ezzel húzni az időt este).

Simán lehetne felsöpörni minden étkezésnél, felmosni napi egyszer tuti. És ezzel párhuzamosan elkezdem készíteni az ebédet. Mindennap főzök, van leves és második. De forgásba csinálom, tehát egyik nap levest kell csak a másik nap meg másodikat. Az elrámolás, plusz ebédfőzés vagy sikerül vagy nem, általában megszakít a kicsi a munkába. Jutok amíg jutok, felötöztetem őt és magam is, általában 9 és fél 10 körül indulunk. Foglalkozásra, uszásra, játszóra stb. mindennapra jut valami. A mosás vagy betudom tenni vagy nem, ez attól függ hogy állunk idővel. Áltában 11 körül haza, akkor befejezem az ebédet ha még reggel nem sikerült, utána ebéd, fél 1 körül alvás. Papír falak, mosogatás, zörgős dolgokat nem lehet csinálni. Így csendes házimunka. vasalás, hajtogatás, stb. Fél óra-óra pihi nekem is kell ilyenkor mert nem bírom anélkül a délutánt. Felébred a kicsi olyan fél3-3. Uzsiztatás, majd aktív játék szintén együtt. 4 re megyünk a nagyokért a suliba. Ha nincs különóra, hazajövünk lecke átnézés, kicsi játék, vacsikészítés. Vacsizás, fürdetés, meseolvasás, altalás. Én a koránfekvés híve vagyok, 8 kor már agyban vannak, fél9-9 kor már alszanak.

Folyamatosan pörgök, rohanok. állandóan takarítok, de mégis állandoan kosz van. a másfél éves mindent rámol, pakol, szétszed, összemaszatol. Egyedül eszik, ez azzal jár, h tiszta morzsa minden. sokszor kiborul valami. rengeteg a mosatlan, sok idő a mosás berakás, kiszedés, párosítás, hatogatás, szelektálás. A főzés, előkészítése, romok eltakarítása szintén horror. Probálok mindennap valami kis dolgot kitakarítani, pl. mosdó, wc, hogy ne koszolodjon el nagyon a lakás, de valahogy sosincs rend, tisztaság.

Nálatok hogy működik? Hol a hiba?

Köszi, h végigolvastad.



2017. márc. 22. 13:47
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ❯❯
 101/112 anonim ***** válasza:
Kérdező, ez megszokás, rossz beidegződés, társadalmi nyomás, semmi egyéb.
2017. márc. 23. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 102/112 anonim ***** válasza:
9%

Délelőtti órákban, házimunka, főzés, max 3 óra és akkor patent a ház, gyerek mellett is.

Minek ehhez a férj? Milyen feleség az, aki elnézi a tetöző kupit amíg a férj haza ér a munkából és megcsinálja?


Nálunk estére már max. A mosogatógép bepakolás marad, a többi időt a gyerekekkel közösen töltjük. A gyerekek körüli tennivalók pedig olyan természetes és szeretetteljes feladatok, hogy számomra nem tekinthető munkának, tehernek. Sose volt probléma az éjjeli fentlét sem.

2017. márc. 23. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 103/112 A kérdező kommentje:

"A gyerekek körüli tennivalók pedig olyan természetes és szeretetteljes feladatok, hogy számomra nem tekinthető munkának, tehernek. Sose volt probléma az éjjeli fentlét sem."


Tudod a nők többsége azért ezt nem teljesen így éli meg, de lehet, h Te vagy a kivétel.

2017. márc. 23. 19:23
 104/112 anonim ***** válasza:
36%

A gyerek nem gond, akkor se, ha kicsi, akkor se, ha nagy. Az a gond, ha gond.


Voltam én is mélyponton, mikor minden sok volt, de rájöttem, hogy a hozzáállásommal van a baj.


Valahogy úgy kell tekinteni a gyereknevelésre, hogy nem örökös és épp ezért minden perc fontos, hogy ne tehernek éld meg.


Szuper anya vagy, csak meg kell találnod az aranyközéputat. :)

2017. márc. 23. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 105/112 A kérdező kommentje:

Gyerek alszik, lábújjhegyen közlekedés:


Azt figyeltem meg, h kb. az első 30-45 percben amint elaludt lehet zajongani, utána már nem, mert felébred és nehéz visszaaltatni. Amikor már közeledik, vagy el is múlik az álatlános felkelés időpontja szoktam elkezdeni zajongani.

A konyhában van a mosógép és a szárító, van hogy úgy alszik el, h éppen centrizik a gép.

2017. márc. 23. 21:17
 106/112 A kérdező kommentje:

Arcellenőrzés:

Általában mindig van valami teenivaló is ezzel, ugyértem, h hiába mos fogat és mosakszik meg ott virit a kakaó a szája sarkában. Akkor megyünk vissza a fürdőbe és mossuk meg, töröljük, esetleg krémezünk.


A főzést prbáltam én már nagyon sokféleképpen az évek alatt, de a legjobban még mindig ez a rendszer vált be. Azt is probáltam, h egyszerre elkészítek 2 féle másodikat és forgásba esszük, de akkor annyira elhúzodott, h már senki nem ette jó szájízzel a 4 napos kaját még másodjára sem.

Amit még kitaláltam, h főzök egy baromi nagy adag pörköltet, azt lehet enni rizseshúsnak, utána pl. nokedlivel, majd főzi feltétnek, és ha még mindig marad egy kis székelykáposztának.

2017. márc. 23. 21:24
 107/112 A kérdező kommentje:

Plussz dolog: a reggeli csekkoláshoz még nálunk a fülek és a körmök ellenőrzése is beletartozik. Másnál nem?

Ha zsíros a füle kitakarítom, ha kosz van a körme alatt mehet körömkefézni, vagy kipiszkáljuk. Ez szöszölésnek számít?

2017. márc. 23. 21:29
 108/112 anonim ***** válasza:
50%

Igen. Ha este megmosta a fülét és a kezét, akkor éjjel nem fog bekoszolódni/zsírosodni egyik sem.

Ez teljesen túlzás.

2017. márc. 24. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 109/112 anonim ***** válasza:
100%

Igen szöszölés. Esti fürdés utàn nézd meg.

Meg amúgy ezek a részek nem munkák. Hiába annak fogod fel. Persze, nem magától lesz kész, de ezek olyan dolgok....


Akkor ennyi erővel az is az, hogy csináltam magamanak egy kutyulós kávét: kiveszem a bögrét a szekrényből, töltök bele vizet, beteszem a mikróba, kiveszem a 3in1-bent, felbontom, kiveszem a bögrét a mikróból, beleöntöm a port, kiveszek egy kiskanalat, elkeverem, leülök, előveszem a telóm, elindítom a netet, böngészek és közben iszogatom a kv-m.


Vagy most is épp lazulok, netezés közben kv-zom.


Ugye mennyivel másképp hat???


Adtunk pár jó tanácsot, szemezgess, próbálgass majd meglátod melyik válik be a gyakorlatban. Esetleg ha még van kérdés, tedd fel. Pl. hogy lehetne másképp csinálni ezt vagy azt.


A főzéssel meg. Egyik nap csinálj levest és másodikat és az jó lesz másnap is. Akkor nem kell főzni. Majd harmadnap megint főzöl frisset...ês így tovább. Plusz legyen pàr vésztartalék. Természetesen nem kell 3-4 napig ugyanazt enni. Én sem enném meg jóízūen.

2017. márc. 24. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 110/112 anonim ***** válasza:
55%
Én még csak terhes vagyok, ketten élünk a párommal (durván két hónapig). Utána hárman leszünk. Én nem takarítok mindennap, csak kétnaponta, mikor párom dolgozni van. Az alap munkákat végzem csak el és sepregetek. Mikor párom dolgozik, reggel kelek vele, elkészítem a szendvicsét, ő kávét főz. Utána csinálok egy alap rendet vagyis a helyére teszem a dolgokat és elkezdek port törölni úgy, hogy fentről lefelé, kívülről befelé haladok, ilyenkor ablakpucolás is van, gépek tisztítása és tűzhelytisztítás. Általában a fürdövel kezdem, mert az a legkisebb helység és meghozza a kedvet a többihez. Letörlöm a kisablakot, beteszek egy mosást, letörlöm a szekrény tetejét és belsejét, aztán a csempéket körötte és wct pucolok. Felseprek és felmosok. A tévészobában pókhálózok, letörlöm az ablakot, a tévét és a tv asztalt, a szekrény tetejét és belsejét, kihúzom az ágyat és felseprek, felmosok. A hálóban pókhálózok, ablakot pucolok, szektrrényt törlök, tiszta ágyneműt húzok, szges asztalt letörlöm, sepregetek éss felmosok. A konyhában tűzhelyet takarítok, miután megfőtt az ebéd, ablakot pucolok, asztalt letörlöm, a szekrényeket, olajsütőt átpucolom, kenyérpirítót, melegszendvics sütőt, hűtőt. Sepregetek és felmosok. Utána még egyszer felmosok mindenhol, ebédelek és pihizek egy kicsit. Aztán jön a fenti vendégház és az előtte lévő udvar. Portörlés, dolgok elpakolása és sepregetés. Alatta egy szinttel a fásban is rendet rakok úgy ahogy. Leveleket összegereblyézem. Lent az udvaron a lenti fást is kiseprem, az udvaron felseprek, pakolászok. Mikor párom itthon van, locsolunk és utána tente. Másnap, mikor éjszakás, csak szinten kell tartani a rendet, sepregetni és felmosni. Utána két nap pihi mikor is a szomszéd udvarát tartjuk rendben, akinek cserébe használhatjuk jövő hónaptól az ólját és ideadja érte a b35ös tégláit a füstölőhöz. Jó biznisz. Persze csak, ha párom nem maszekol, akkor alap házimunka, suli vagy pihi. Kíváncsi vagyok, babával milyen lesz.
2017. márc. 30. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!